بررسی بازار سیم و کابل مسی از نظر نوع آنها

بازار جهانی سیم و کابل مسی در سال 2020 معادل 156.11 میلیارد دلار ارزش گذاری شد و پیش بینی می شود تا سال 2030 به 267.17 میلیارد دلار برسد و CAGR از سال 2021 تا 2030 ثبت شود. سیم و کابل مسی از مس مورد استفاده در برق ساخته می شوند. این سیم ها دارای شکل استوانه ای هستند و معمولاً در کاربردهای الکترونیکی و الکتریکی استفاده می شوند. آنها از یک هادی واحد برای سیگنال های الکتریکی تشکیل شده اند، برخلاف کابل مسی که در آن چندین سیم مسی در یک ژاکت مشترک مونتاژ می شوند.

گویا کابل یکی از نمایندگی های معتبر ایرانی در تهران عرضه محصولات انواع برندهای معتبر ایرانی را بر عهده دارد.

متداول ترین عملکرد سیم و کابل مسی، هدایت الکتریسیته با حداقل مقاومت است که باعث افت ولتاژ و همچنین اتلاف انرژی به صورت گرما می شود. سیم مسی رسانایی بیشتری را ارائه می دهد و به عایق کمتری نیاز دارد و می تواند به طور موثر نسبت به سایر فلزات کشیده شود، اگرچه کاربردهای مسکونی، تجاری و صنعتی نیاز به نصب سیم مسی عایق دارند.

بر اساس ولتاژ، بخش ولتاژ پایین بر رشد بازار در سال 2020 مسلط شد. این به دلیل افزایش استفاده از کابل های فشار ضعیف در سیم های ساختمان، سیم های لوازم خانگی، کابل های LAN، شبکه های توزیع و موارد دیگر است. با این حال، پیش بینی می شود که بخش ولتاژ بالا شاهد بالاترین نرخ رشد در طول دوره پیش بینی باشد. سیم ها و کابل های این بخش برای انتقال برق بیش از 1000 ولت استفاده می شود. تقاضای توزیع برق، مخابرات، نفت و گاز، هوافضا و دفاع باعث رشد این بخش می شود.

بازار سیم و کابل مسی بر اساس نوع، ولتاژ، کاربرد و منطقه تقسیم بندی می شود. بر اساس نوع، بازار به سیم و کابل تقسیم می شود. بر اساس ولتاژ، بازار به دو دسته کم، متوسط ​​و زیاد طبقه بندی می شود. بر اساس کاربرد، بازار به سیم ساختمان، ارتباطات، توزیع برق و غیره تقسیم می شود.

از نظر منطقه، روند بازار سیم و کابل مسی در سراسر آمریکای شمالی (ایالات متحده، کانادا، و مکزیک)، اروپا (بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و بقیه اروپا)، آسیا و اقیانوسیه (چین، ژاپن، هند، کره جنوبی و بقیه آسیا و اقیانوسیه) و LAMEA (آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا). انتظار می رود آسیا و اقیانوسیه با بالاترین نرخ رشد در چارچوب زمانی حدس و گمان توسعه یابد.

افزایش صنعتی شدن و شهرنشینی همراه با افزایش سرمایه‌گذاری‌هایی که بر توسعه زیرساخت‌ها در کشورهای در حال توسعه آسیا-اقیانوسیه متمرکز شده‌اند، عمدتاً باعث رشد بازار می‌شود. منطقه آسیا-اقیانوسیه رشد زیادی در تقاضا برای نور، نیرو و ارتباطات تجربه می کند که به طور قابل توجهی رشد بازار را تقویت می کند.

بازیگران پیشرو در بازار سیم و کابل مسی مانند شرکت مواد میتسوبیشی، NBM Metals، Inc.، Sandvik AB و Elektrokoppar سرمایه گذاری خود را بر روی بهبود سبد سهام خود با استراتژی های مختلف متمرکز می کنند. به عنوان مثال، در فوریه 2020، میتسوبیشی مواد (MMC) مستقر در ژاپن، 30 درصد از سهام معدن مس Mantoverde و پروژه های مرتبط را از Mantos Copper در شیلی به دست آورد. علاوه بر این، هدف شرکت‌ها گسترش کسب‌وکار از طریق ادغام و اکتساب و مشارکت است تا از تسخیر/ورود افراد جدید به بازار جلوگیری کند.

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store