“נפתלי בנט” הוא יהיה ההפתעה של הבחירות הבאות

אני מכיר את נפתלי בנט. אפילו היטב. מונה אותו בין חברי והשקעתי בחברת סיוטה, אותה נפתלי ייסד וניהל בתבונה רבה. דיעותי אינם תואמים את דיעותיו בכמה נושאים והייתי מעדיף שישים את הנושאים הכלכליים והחברתיים וגם ביטחון אישי במרכז מצעו ולא הנושא המדיני. הייתי גם מעדיף כמו הרבה מאד אנשים שכתבו לו בדף הפייסבוק שלו, שנפתלי לא יקים עוד מפלגה ויפלג עוד יותר את הפוליטיקה הישראלית. הייתי מעדיף. אבל זה בלתי אפשרי לאיש כמו נפתלי וזה יהיה בלתי אפשרי ל”נפתלי” שיקום בשמאל-מרכז של המפה הפוליטית ושניהם יהיו ההפתעות של הבחירות הבאות עלינו לטובה.

כמה מילים על נפתלי: נפתלי בנט הוא איש אידולוגי ואידיאליסטי. החלטתו לרוץ במפלגה עצמאית לא נובעת מאגו. אני ראיתי אותו מוותר על כיסא המנכ”לות בחברה שהוא הקים כשהגיע מישהו יותר מנוסה וחוזר לקחת את המושכות כשה”מנוסה” נכשל. בלי אגו ובלי להיעלב. נפתלי הוא גם ישר כמו סרגל וביצועיסט. הוא לא מדבר. הוא פשוט עושה.

לאדם כמו נפתלי אין היום בית חם במפה הפוליטית הישראלית רווית הקומבינות והעסקנים. לאן ילך נפתלי, איש ימין מובהק, וימצה את כשרונותיו וכוחות הביצוע שלו? אתמול בלילה, מיד אחרי הכרזתו של נפתלי בדף הפייסבוק שלו, הקרקס הכי טוב בעיר התכנס בגני התערוכה לסנדל ולהביך ראש ממשלה מכהן. מרכז הליכוד והגווארדיה הישנה היו אוכלים אדם ישר כמו נפתלי בלי מלח לפני שהעם הבוחר היו רואים אותו. היילך נפתלי לבית היהודי ההרוס שבו העסקנים והרבנים והאורלבים מקמבנים את הצולנט הכי לא טעים בכנסת שאינה מתאחדת בתוכה ולא עם המפלגה מימינה? איך בכל הפוליטיקה הדברנית הזאת אפשר לבצע שינויים? ביצועיזם, נחישות ויושר אינם נחלתם של המפלגות של היום ולא של דור הפוליטיקאים האלה. והעם מאס בהם ובכנסת ישראל.

אז נפתלי, באומץ רב, הקים משהו. ספג קיתונות ביקורת אתמול שהוא יפלג את הימין ויגרום למפלתו בבחירות הבאות. אולי. אבל אין ברירה. מהפיכת העם והפייסבוק יכול רק לצוץ מבחוץ. זה יקרה גם בשמאל כי יאיר לפיד הוא עוד “בן של” וגם לא ביצועיסט. העם לא רוצה קומבינות פואד ומפקדי ארגזים של מופז. זה אתמול. כמו המנהיגים הצעירים של מהפיכת האינטרנט והפייסבוק ששינו סדרי עולם כלכליים, העם רוצה מנהיגים צעירים, ישרים, שמדברים איתם ישירות ולא דרך סקרים וקומבינות. נפתלי מימין ונפתלי משמאל-מרכז יהיו ההפתעות של הבחירות האלה. אל תאמינו לסקרים ולסוקרים. הם לא קוראים פייסבוק.

[Originally published on 7th May 2012 by MIchael Eisenberg]