Deka–What? Sofee dekantér!

Všichni nejspíš dekantéry známe hlavně na víno, ale schválně, kdo z vás věděl, že se hodí také pro podávání výběrové kávy? A protože si sofistikovaný nápoj zaslouží sofistikovanou prezentaci, představujeme vám dekantéry navržené speciálně pro Sofee!

*Všechny články najdete na oficiálním blogu → Sofee články!

Image for post
Image for post

U podávání vína mají dekantéry smysl v tom, že se při přelití víno provzdušní a rozvinou se v něm chutě, u Sofee také nejde jen o to, aby káva vypadala na stole dobře a stylově.

Design, ale hlavně funkčnost

Image for post
Image for post

Sofee společně s Michalem Froňkem ze studia Olgoj Chorchoj navrhli dvoustěnnou nádobu z foukaného borosilikátového skla, která se ručně vyrábí u nás v českých sklárnách. Kromě toho, že tyto dekantéry působí elegantně a posunou podávání výběrové Sofee u vás doma zase na další level, mají několik vychytávek– v designu jsou zapracované také objemové rysky, které slouží pro snadné odměření množství Sofee, horké vody a dalších přísad v ideálním poměru.

Elegance ve dvou velikostech

Ať už se chcete blísknout před celou rodinou u svátečního oběda, nebo si Sofee vychutnáváte jen tak sami, vždycky to jde elegantně! V nabídce máme dvě velikosti o objemu 400 ml (pro přibližně 4 porce) a 160 ml (na jednu porci). Svým tvarem připomínají zkumavku, která je vložena do další ergonomické vrstvy přesně padnoucí do ruky– a tady jsme zase u té

funkčnosti, při konzumaci teplé Sofee (nebo třeba čaje) nehrozí, že vás od nápoje bude pálit ruka. Obě nádoby do sebe zapadají a tvoří tak set.

Image for post
Image for post

Velký dekantér

Image for post
Image for post

Ideální poměr pro míchání Sofee je vždy 3:1, tedy 1 díl Sofee a 3 díly vody — horké pro přípravu filtrované kávy a studené pro tzv. Cold brew. Díky ryskám se tak vždycky trefíte.

První slabá ryska značí 50 ml, což odpovídá dvěma shotům Sofee, a druhá slabá ukazuje objem 200 ml. Správný poměr jsou tak dva shoty Sofee a 150 ml vody (právě po druhou slabou rysku).

Image for post
Image for post

Dalším záchytným bodem je první silná ryska, která odpovídá 4 shotům Sofee a k ní patří horní silná ryska ukazující na 400 ml pro poměr 4 shoty + 300 ml horké nebo studené vody.

Bonus tip: Správná teplota vody pro míchání se Sofee je 75°C, což bez teploměru nebo speciální konvice dokážete také tak, že necháte vodu projít varem a pak jen 5 minut počkáte. A je hotovo!

Malý dekantér

Image for post
Image for post

Malý dekantér je spíš takový osobní záležitost, vejde se do něj celkem 160 ml nápoje, kdy pořád platí ideální poměr 3:1. S pomocí spodní tenké rysky odměříte 40 ml Sofee a pak už jen stačí dolít 120 ml vody po horní rysku a svůj osobní stylově podávaný nápoj máte na světě.

Kávu v designu si můžete dát k jakékoli příležitosti, nebo ji třeba nadělit pod stromeček jako ideální dárek všem kávomilcům– stačí se prokliknout na e-shop Sofee.

Image for post
Image for post

Written by

∙ Digital marketing ∙ Project management ∙ Human Resources • Coffee ∙

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store