Dijital Reklam Ajansları İle Pandemi Sonrası İşinizi Büyütmenin Formülü

Dijital reklam ajansları araştırması yaparken markaların dikkat etmesi gereken onlarca madde var. Bu süreç çoğu zaman oldukça zor ve ciddi anlamda zaman kaybı yaşatabiliyor. Üstelik günümüzde yüzlerce ajans olduğunu da düşünürsek, dijital reklam ajansları arasından seçim yapmak, zorluğunda ötesine geçiyor.

Bu Fikirleri Kaçırmayın;

Pandemi bize çok fazla şey öğretti. Gelecekte gelmesini öngördüğümüz bir çok trendi, bugünden hayatımızın içine dahil etti. Bunlardan en önemlisi de sosyal medyanın gücü diyebiliriz. Artık sosyal mecraların ana akım medya olduğunu ve trendleri belirlediğini söylesek kimse karşı çıkmaz herhalde. Bugün hepimiz birey olarak bir çok haberi dijital mecralardan alıyoruz. Bu şekilde kullanım sıklığının gelmesi belki daha…


Yılın Üçüncü Çeyreğinde 16 Marka Bize Katıldı Ve 52 Kişi Olduk

MODD/group reklam ajansı olarak yılın son çeyreğinde tam 16 marka bizi tercih etti.
Hadi gelin size nedenini açıklayalım…

Hepimizin yaşadığı pandemi krizi ile birlikte bir çok sektör olumsuz etkilenmiş olsa da, bazı iş kolları durumu avantajlarına çevirebildiler. Dezenfektan ve maske gibi medikal sağlık ürünleri sektörü, takviye ürün kategorisindeki ilaç şirketleri, ( bağışıklık sistemi güçlendirici vitaminler ) otomotiv sektörü ve tabi ki e-ticaret kavramının yükselişi ile bir çok online alışveriş sitesi bir anda hayatımıza jet hızı ile giriş yaptı.

Teraziye koyduğumuz zaman kuşkusuz zarar gören sektör ve şirketlerin sayısı bu dönemde fayda sağlayan işlerden çok daha büyük. Fakat bir kez daha…


Dijital Reklam Ajansı İle Nasıl Yeni Müşteri Kazanırsınız ? En Etkili 10 İpucu

Dijital reklam ajansı neden bu kadar önemlidir ?

Öncelikle reklam ajansı dünyasında dijitalin dahil olmadığı hiçbir aktivasyon artık düşünülemez. Bu yüzden reklamcılığın özellikle sosyal medyanın hayatımızın bu kadar içine girmesinden sonra, dijital hizmetler olmadan hayatta kalabilmesi neredeyse imkansız. Çünkü eğer reklamcılık, markalar ve tüketiciler arasında iletişim köprüsü ise, dijitale hakim olmayan, yeteneklerini dijital trendler üzerinde geliştiremeyen hiçbir ajans bugün ve gelecekte söz sahibi olamaz.


Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Uzun süreli reklam ajansı — marka iş birlikleri kurmak için bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık.

Reklam Ajansı — Marka İlişkisi

Reklam ajansı, markanız için oldukça önemli bir partnerdir. İletişim tonunuzu, stratejinizi, konumlandırmanızı, performansınızı ve daha fazlasını belirler ve yönetir. Reklam ajanslarının size sağlayacağı faydalara geçmeden önce nasıl çalıştıklarını bilmeniz gerektiğini düşündük.

Temelinde ajans — marka iş birlikleri çok zorlu ve sabır gerektiren bir süreçtir. Tıpkı insan ilişkilerindeki gibi, kan uyumu gerekir. Bunu yakalayabilen iş birlikleri uzun soluklu olduğu gibi, her iki tarafa da kazanç sağlar. Bu yüzden her marka uzun süre çalışmak istediği ajansı arar, her ajans da, uzun süre çalışmak istediği markayı arar. …


20 Madde İle Content Marketing (Profesyonel Kılavuz)

Content Marketing yani içerik Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Temel Unsurlar Nelerdir ? İlgi çekici hikaye nasıl yaratılır ? Etkileşim nasıl arttırılır ? Gibi sorulara cevap arıyorsanız, sizler için profesyonel kullanım kılavuzu hazırladık.

Content marketing her geçen gün popülaritesini arttırarak markaların ilgisini çekmeye devam ediyor. 2019 yılında markalar tarafından özellikle influencer pazarlaması ile birlikte oldukça fazla kullanıldı ve 2020'de yükselişini sürdürerek devam ettiriyor. Organik trafik sağlama, Google Seo faydası, müşteri sadakati ve bir çok avantajı ile, bu yazımızda içerik pazarlamasını inceliyoruz.

Hepinizin bildiği gibi, özellikle yeni medya ekosisteminde markaların potansiyel kitlelerinin dikkatini çekmek için ürettikleri bu iletişim metodu ile, kişilerin ihtiyacı olan…


Hedef kitlenizi ayrıntılı bir şekilde kategorize edebileceğiniz Linkedin reklamları ile, markanıza nokta atışı reklamlar yapabilirsiniz.

Linkedin, profesyonel iş dünyası tarafından kullanılan en büyük sosyal medya platformudur. Özellikle iş dünyasında çalışanların, diğer kişiler ile iletişime geçebilecekleri ve tecrübelerini paylaşabilecekleri oldukça faydalı bir mecradır.

Kariyer kavramı, sürekli değişen ekonomik göstergeler ve teknolojik trendler doğrultusunda, insanoğlunun en büyük problemlerinden biri oldu. Bu anlamda Linkedin kurulduğu günden bugüne (2003 ) , iş arayanların, iş verenlerin, profesyonel iş insanlarının, stajyerlerin vs gibi toplamda 600 milyonun üzerinde kişinin bir araya geldiği bir platform haline geldi.

Sosyal medya, hepimizin de bildiği üzere özellikle Y ve Z kuşakları tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Bu kitlelerin ortak özelliği, kariyer kaygısı olunca, dünden bugüne Linkedin kullanımı…


130 Konut Projesine Reklam ve Pazarlama Desteği Verdik.

Bugün Projelerin Satış Ofisi Yönetimi İle, Hizmet Kapsamımızı Genişletiyoruz.

Gayrimenkul, markalı konut yada inşaat projeleri olarak bildiğimiz sektörün, en büyük reklam ajansı nasıl olduk ?

Bugüne kadar 130'un üzerinde projenin reklamını yaparken neler yaşadık ? Tavsiyelerimiz ve başarı hikayemiz neler ?

Bir çok tecrübe ile geçen 10 yılın kısa özetini sizler için düzenledik.

MODD/group 2009 yılının son aylarında ajans başkanımız Cem Has tarafından kurulduğunda ilk müşterisi, konut sektöründe ciddi mimari projelere imza atan bir mimarlık şirketiydi. 2 kişilik ekip ile başlayan yolculukta mimarlık şirketinin ardından gelen ilk 5 müşteri, yine aynı mimarlık…


Kreatif reklam ajansları markanıza ne katar ? Tasarım ajanslarından markanızın konumlandırması için nasıl hizmetler almalıyım ? Gelin kreatif reklam ajansı ile çalışmanın avantajlarını kısaca inceleyelim.

Bir çok farklı alanda hizmet veren reklam ajansları arasında markanızın konumlandırması ve stratejisi açısından kreatif reklam ajansı seçiminin önemi çok büyüktür. İster küçük ve orta ölçekli firma olun, isterseniz de büyük bütçeli bir firma olun, kreatif reklam ajansı ile iş birliği halinde markanızı tüketicinin zihninde hedeflediğiniz yere getirebilirsiniz.

Türkiye’de bir çok reklam ajansı var. Dijital ajanslar, içerik ajansları, seo ajansları, PR ajansları ve sosyal medya ajansları gibi bir çok alanda uzmanlaşan ajanslar görebilirsiniz. Buradaki önemli…


Sağlık iletişimi tecrübesine sahip reklam ajanslarının; doktorlar, klinikler ve hastaneler için verdiği hizmetleri detaylandırdık.

Reklam ajansları, sağlık markaları için daha odaklanmış iletişim çalışmaları yaparken, günümüzde kullanılan bir çok pazarlama mecrasını daha detaylı ele almaları gerekir. Bu anlamda 17 hastane ve bir çok kliniğin iletişim çalışmalarını yürütmüş MODD/group Reklam Ajansı olarak, sizlere bu bağlamda deneyimlerimizi ve başarı hikayelerimizi aktarmaya çalışacağız.

Son bir kaç yılda, özellikle hastaneler, klinikler ve hatta bireysel doktorların bir çok pazarlama metodlarını deneyeme başladığını görüyoruz. Sağlık hizmetleri pazarlamasında diğer sektörlere göre çok daha dikkatli ele alınması gereken unsurlar mevcut. Web sitelerini ziyaret ettiğimiz bir çok marka, özellikle dijital…


Büyük bütçeli yada küçük bütçeli bir çok markanın kullandığı Instagram reklamları, özellikle 2019 yılında çok fazla ilgi gördü ve 2020'de daha fazla reklamı göreceğimizden hiç şüphe yok. Türkiye’de özellikle Instagram kullanıcılarının sayısı bir çok ülkeye göre daha fazla olunca, markaların tercih ettiği mecraların başında gelmesi çok da şaşırtıcı değil.

Bugün ülkemizdeki sosyal medya kullanıcılarının sayısı 53 milyon. Instagram kullanıcıları ise 40 milyon. Ve en hızlı artış gösteren sosyal medya mecralarından. Üye sayısına bakınca dünyada 5. Sıradayız ve sadece son 3 ayda kullanıcı sayısı 1 milyon artış gösterdi.

Hedef kitlenizin daha fazla ilgisini çekebilecek etkili instagram reklamları nasıl yapılır ? 2020 yılı için Instagram reklamlarında kullanabileceğiniz efektif reklam stratejileri

-2020'de kullanıcı sayısı 1 milyar kişi — Günlük aktif kullanıcı sayısı 500 milyon…

MODD/group

Dijital Reklam Ajansı. 17 Farklı sektörden 300 marka bizim ile birlikte. Adwords, Seo, Kreatif İşler, Web Çözümleri Sosyal Medya Yönetimi www.moddworks.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store