Pradedame didmeninę prekybą elektros energija

Plečiame vieną iš strateginių - atsinaujinančios energetikos - sričių ir steigiame naują įmonę „Axton Commodities“. Naujojo žaidėjo veikla apims didmeninę prekybą elektros energija, kilmės garantijos sertifikatais (angl. Guarantee of Origin) ir apyvartiniais taršos leidimais (angl. European Emission Allowances); įmonė taip pat teiks saulės ir vėjo elektrinių gamybos planavimo bei balansavimo paslaugas.

Pasak „Axton Commodities“ generalinio direktorius Aldevino Buroko, didmeninė prekyba elektros energija pasižymi keliais aspektais: prekiaujama dideliais kiekiais, standartizuotais produktais; didmeninėje rinkoje veikia gamintojai, tiekėjai, brokeriai, stambieji vartotojai.

„Išsivysčiusios rinkos pasižymi profesionalių prekybos įmonių gausa, visgi Baltijos didmeninėje elektros energijos rinkoje tokių įmonių trūksta. Pasitelkdami komandos sukauptą prekybos patirtį ir turimus ilgamečius prekybos partnerius Baltijos bei Skandinavijos rinkose, galėsime šią nišą užpildyti. Tikėtina, šiuo žingsniu padidinsime rinkos likvidumą: tradiciniai rinkos dalyviai galės lengviau valdyti su rinkos kainų svyravimu susijusią riziką, ją perleidžiant mums“, — teigia A. Burokas.

Pasak A. Buroko, Axton Commodities“ tiekėjams galės pasiūlyti ilgalaikius fiksuotos kainos produktus, o iš gamintojų supirkti elektrą pagal jų gamybos profilį. Esant paklausai, įmonė taip pat siūlys ilgalaikius elektros energijos supirkimo sandorius (angl. PPA — Power Purchase Agreement) ir atsinaujinančių elektros energijos šaltinių planavimo bei balansavimo paslaugas (elektros gamybos prognozavimą, įvertinant remonto grafikus ir kintančias oro sąlygas).

„Modus Group“ valdybos pirmininko Liudo Liutkevičiaus teigimu, naujojo prekės ženklo istorija prasidėjo nuo investicinio pasiūlymo. Įmonių grupė, kaip investuotojas, orientuojasi į strategines atsinaujinančios energetikos ir mobilumo sritis; į pastarąsias pateko ir „Axton Commodities“ vizija.

„Išklausę siūlomą verslo modelį, įsivertinę augimo potencialą, patikėjome šia idėja ir nusprendėme į ją investuoti — tapome „Axton Commodities“ dalininkais. Jau kurį laiką viduje svarstėme apie kompetencijų, tuo pačiu ir verslo plėtrą atsinaujinančios energetikos srityje. Visos grupės mastu laikomės principų kurti sprendimus, kurie bus aktualūs rytoj — investuojame į ateitį ir palaikome „žaliojo“ verslo modelius. Esame atviri: jei tokių stiprių idėjų, kaip „Axton Commodities“, sulauksime dar — į jas taip pat investuosime“, — pasakoja L. Liutkevičius.

„Modus Group“ atsinaujinančios energetikos srityje veikia nuo 2006-ųjų, kai buvo įkurta atsinaujinančios energetikos įmonė „Modus Energy“, vystanti biodujų ir saulės energetikos projektus Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse; 2018-ųjų pavasarį „Modus Group“ įkūrė dar vieną įmonę — „Green Genius“ — teikiančią elektros iš saulės gamybą kaip paslaugą (angl. solar as a service).

Modus Group — tarptautinė įmonių grupė, veikianti keturiose verslo srityse: atsinaujinančios energetikos („Modus Energy“, „Green Genius“), automobilių dalijimosi paslaugų („CityBee“), išmanių parkavimo sprendimų („Unipark“) ir automobilių prekybos. Įmonių grupė valdo 18-os automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tokių kaip „Porsche“, „Bentley“, „Fiat“, „Maserati“ ir kt.