EXTRA SNADNÝ DIY NÁVOD

Muselo k tomu jednou dojít….debordelizace mého stolu. Ne že bych byla tak soudná a pořádku milovná, ale projížděla jsem instagram a pohled na fotky blogerek a jejich naprosto luxusně vypadajícím prostředím, mě tak trochu deprimoval :)

Při uklízení jsem si vzpomněla, že jsem někde na youtube viděla velmi jednoduchý návod na vytvoření stojánku a i když jsem ve škole byla vrchní patlal, rozhodla jsem se do toho pustit, celé to zdokumentovat a pokud se to alespoň částečně povede — zveřejnit svůj výtvor :)

Ale jo… myslela jsem, že to bude horší :) V průběhu stručného návodu vás budu upozorňovat na blbosti, které jsem udělala a nejsou vůbec nutné.

Například, když si vybíráte látku, vykašlete se na proužky :) na fotce tahají očia v reálu tahají oči :)

Tak jdeme na to!

Nákupní seznam:

  • Rámeček — já koupila v Ikey za 149 Kč. Z důvodu technického postupu musí být vnitřek skleněný.
  • Látka — dle chuti (fakt se vykašlete na proužky:)).
  • Univerzální lepidlo — 44 Kč, kdekoliv v papírnictví.
  • Arch samolepících perliček — 59 Kč.
  • Nůžky — ač se to zdá samozřejmé, doporučuji aby stříhaly :/.
  • Zázrak jménem zažehlovací páska — opět Ikea 39 Kč/10 m.
  • Žehlička.
  • Příborový nůž.
  • 20 minu času.

Krok č.1

Sundejte si zadný kryt rámečku. Tady použijte ten příborový nůž, který máte v nákupním seznamu. Nedělejte stejnou chybu jako já a nesnažte se ty kovové pacičky, které mají všechny rámečky na fotky povolit nehtem — není to fajn a tímto zdravím svou nehtařku Ivetku :).

Krok č.2

Vytáhněte skleněný přední kryt rámečku, položte na látku a ustřihněte si 2 stejné obdelníky dle velikosti skleněného krytu. Jeden z nich nám posouží v kroku č.4.

Nachystejte si lepidlo.

Krok č.3

Látku si přilepte na sklo.

Je zbytečné dávat lepidlo ve velké míře skoro na celou plochu skleněného krytu, tak jak jsem to udělala já. Bohatě stačí dát lepidlo do rohů.

Nebude to lepidlo pak “prosvítat”… no jo no :).

Krok č.4

Připravte si druhý kus látky z kroku č. 2.

Krok č.5

V tomto kroku použijeme zažehlovací pásku. Takže přeložte delší stranu obdelníku a vložte zažehlovací pásku po celé délce.

Krok č.6

Zažehlete pásku žehličkou.

Krok č.7

Tento krok je pro mě těžký popsat, protože jsem si na kapsu stojánku zvolila stejnou látku — ale budu se snažit :) Vezměte si skleněný kryt, který máte už polepený látkou a na lícové straně vytvořte pomocí nažehlovacích pásek předlohu pro kapsy stojánku.

NA TO PŘILOŽTE DRUHÝ KUS LÁTKY A ZAŽEHLETE.

Pozor, já to zažehlila moc na pevno. Hůř se mi pak do jedné kapsy dávaly propisky.

Krok č.8

To nejtěžší máme za sebou.. teď už jen nůžky do ruky a ustřihněte přečnívající látku. Vložte kryt do rámečku, přidejte zadní kryt a příborovým nožem ohněte kovové packy.

Krok č.9

TADÁÁÁÁÁÁÁ

Krok č.10

Pokud chcete, můžete ještě látku dozdobit. Já použila samolepící perličky. Už jsem na větší kreativu neměla sílu, ale dokážu si představit, že se s tím dá pěkně vyřádit.


​Tak co, jdete do toho? Vyfoťte svůj výtvor a pochlubte se! Budu moc ráda, když se podívám na nějaké kreativnější zpracování :))

#stojacek

Budu ráda za zpětnou vazbu, hlavně k srozumitelnosti návodu a pokud se vám články tohoto typu líbí, napište mi do komentářů a já se pokusím zase něco vytvořit:)

Krásný víkend!

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.