Konec playtváků v Čechách

Ach nééé, to nemohli přijít s něčím jiným? Ano, jako blogerka krásných diářů Momenteeczech mám tu krásnou možnost, držet v ruce všechny diáře, každý pro potřeby své i blogové nadekorovat a svůj čas si dokonale rozplánovat. Čas od času ale shora zaprudí něčím novým co prostě “masthef” a dostal se ke mě i tenhle nejnovější Fitnessák. Prý to bude Bible pro mý tělo, tak se tedy uvidí a já tentokrát naskočila do výzvy, kterou už podpořily stovky z vás na instagramu pod #prijimamvyzvu, tak mě tu koukejte podpořit, protože konec vinohradského playtváka odstartován a já do toho jdu s vámi.

Všeobecně platí, že za vším hledej ženskou. V tomhle případě bych to poupravila na “za vším hledej Míšu a její palmičku”. Máte pocit, že plácám trochu z cesty? Pak jste víc out vy než já. Kdo nezná Míšu Jonášovou a její palmičku, rozhodně si musí projít její instagram a do pár chvilek pochopí.

Míša je mladá krásná mamina a ne, nekoupila si dítě v Albertu ani Kaufáči. Takhle parádně vypadá relativně krátkou dobu od porodu a rozhodla se pomoct všem, které se sebou chceme něco udělat. A když se tahle touha spojí s Momenteeczkem, vyjde z toho “The holy bible of your body”.

Můžeme tomu říkat diář, ale je to komplexní průvodce, který vám pomůže se dostat do formy, ať už potřebujete kila ztrácet nebo jen postavu formovat. Myslí se v něm na denní režim, na jídelníček, na pohyb, ale i na tekutiny, které jsou nesmírně důležité (když je volíte vhodně :-D ) a taky se Míša zajímá, abychom včas dorazili doma do pelechu :-).

Krom toho, že tohle je teprve ten pravej buzerneeczech (omlouvám se všem předešlým diářům, že jsem je tak označovala), dala nám Míša i špetku “cukříku” v podobě samolepek. To až se nám budou klepat ruce ze sacharidovýho absťáku. Alespoň u mě to funguje víc než dost. Autorské samolepky máš přímo v diáři a pomůžou vystajlovat tvé stránky. Já začala zcela objektivně, selatama :-D.

Celý diář je situovaný na 24 týdnů, takže jestli jedeš v červenci k moři a chceš být šlank do mořského overalu, nestíhačka :-D. Ale jestli to se sebou myslíš vážně, tak na Štědrý den se budeš Ježíškovi fakt líbit. Nejde o diety ani hladomor na papíře, jde o novou životní cestu, ze které bys měla sejít jen občas, takže ne pro každého tohle bude.

Nikdo ti nebude diktovat kolik máš ujít kilometrů, kolik hodin spát, kolik kilčáků nandat do činek. Ani co jíst ti nikdo nekáže, ale tahle bible je motivátorem, který nastartuje, poradí a díky výzvě, která na instagramu probíhá, je i obrovskou podporou, díky které se to dá vše lépe snášet a společně se už brzy těšit nějakým těm výsledkům.

Šest sekcí oddělených krásným rozdělovačem, kde najdeš poznámky a rady od Míši Jonášové, její zkušenosti a rady nám, playtvákům odhodlaným. Na začátku každého měsíce najdeš přehled všeho pohybu, který daný měsíc uskutečníš. Můžeš si tak odškrtávat a denně ze sebe mít větší radost (v neděli si dovol klidně kardio-depku z nicnedělání).

Následuje na každý týden přehled, kde se zapisuje každý tvoje mlasknutí. A že se nečeká na leden, na první den v měsíci ani na pondělí je doufám jasné. Začni prostě hned. Mně dorazila bible v pondělí, kdy už jsem v sobě měla latéčko a maskarpone s malinama :-D (uuups, to čuně je tam plným právem), ale zabojovala jsem a hned večer se rozhodla, že nečekám na další pondělí, ani nový měsíc a Ježíškovi se prostě ukážu. Takže začít se dá i v úterý a já už jedu s vámi.

V každém týdnu si zaznamenáváte 3 hlavní jídla, kdo svačí, nacpe to tam taky — do pupku i do diáře. Dál se diář ptá na vaši fyzickou aktivitu, máte tam kolonku na “vypocené kalorie” (ale nebojte, je fakt hodně úzká :-D ). Každý den se optá na večerku, tedy v kolik si zalehla (přítele nebo čivavu?) a taky trojdecky, které si vypila. Předpokládá, že tady budeš sledovat hlavně tu vodu.

A tady už vidíte můj první týden a zcela objektivně přiznávám, že čím víc samolepek u mě vidíte, tím větší cukerný absťák jsem mela. Dalo by se říct “přestaň zdobit a jdi makat”, ale tohle zdobení je moje poslední první pomoc, abych nešla vysát lednici, k sousedce pochopitelně, ta moje už smrdí hubnutím.

Stejně ale vím, že tohle je jen ten začátek a jakmile jsem bez cukru dva týdny, najednou ho nepotřebuju. Tedy, do doby než si někde ten krystalek olíznu a jsem na zas na onom scestí. Tak držte palce i vy mně. V té zimní bundě budu štíhlý mišelin a u štědrovečerní večeře budu sedět v plavkách :-D.

Na konci každého měsíce pak najdete tohle shrnutí. Můžete se tam zlinčovat, vychválit, odměnit, co kdo potřebuje a co komu udělá lepší náladu, abyste měli chuť otočit stránku na nový měsíc a pustit se do další práce.

A jak jsem říkala, každý měsíc nás Míša povzbudí, podpoří, doporučí nějaké to moudro a taky nás naláká na utrácení, když už budeme tak štíhle, tak si to přeci zasloužíme. Tak vám nevím, jestli si nekoupit něco menšího už teď, protože výzva odstartovala v červnu a za pár měsíců se na radu Míši všichni vrhneme na krámy a zbude všude jen to ixelko :-D.

Tak a tady to budete mít černé na bílém. Jablko omotané metrem je jasná nápověda, o co tady půjde. Vemte něco lepšího než je “pravítko trojúhelník” ze školy, bude se to motat kolem nás, protože abych se mohla radovat z úspěchu, musím to počáteční sele nejprv změřit. Pak už hurá rožnit a výsledky snad budou lepší a lepší.

V přehledech vás čeká siluetka Míši. Jo, takhle ona fakt vypadá, je to dělaný stín dle její figury…taky máte chuť si v dnešní kolonce pro sport vyplnit box? :-D Ale prr, to ona zas má tu prasečí fázi za sebou a tohle všechno není zadarmo, takže se na ní usmějme a představme si, že na toho Ježíška už možnááá… ne, tohle asi ani do ježucha nedám :-D.

Tahle fáze mě teď čeká taky, hezky se vyfotit, ideálně i s touhle biblí v ruce a hezky si to lípnout do diáře, což bude fotka, která bude v budoucnu ostrašujícím příkladem “jak už ne”. Nicméně nutno podotknout, že selecí výjev mám po dvou dětech a ne jen těch maskarpone s latéčkem, takže na druhou stranu, nějakou tu vzpomínku to playtvákové období schovám :-).

Že dieta stojí moc peněz a kotel ingrediencí, které se musí na jídla nakupovat a stát u plotny stonásobně delší dobu než doposud? Z toho mě rychle Míša vyvedla. Její recepty jsou snadné, ingrediencí není jak otázek v Chcete být milionářem a hlavně na nich nenechám celý rodičák a den.

Já se dnes chystám na tyhle třicetiminutové batáty, protože sladká brambora je pro nás cukrové závisláky určitě větší lákadlo než brambora obyčejná, no ne? :-D Kdo mě chápe? Nikdo? Celá jedna sekce je tu tedy věnovaná receptům a nemusíte se bát, že nebudete vědět co jíst,. Nenechte se zaskočit ani tím, že jsou porce veliké, ony být musí. Pokud jíte správně vyváženě, jídla je víc než možná zprvu ujíte.

Míša, žena praktická. Připravila nám už i nákupní seznamy, ať víme, jak má vypadat lednice ženy na dobré cestě, takže stačí nakouknout a utíkat na nákupy. A pokud vám nebude tenhle seznam dostačovat,…

…no problemka, v diáři máte ještě přiložené nákupní seznamy, kam si dopisujete samy dle svých chutí…no, chutí není dobré označení :-D … dle svých nucených potřeb, co musíte při další návštěvě dokoupit.

Tak co na něj říkáte? Chce se vám nadávat nebo jste šťastné, že něco takového na trhu je? Krása spočívá už v té velké skupině holek, která se do celé výzvy zapojila, a když začnete, procházka růžovým sadem to nebude, ale na konci diáře máte skvělou sekci Poznámky, kde na nás, sebe a hlavně tu palmičkatou Míšu, kterou většina z nás obdivuje, můžete pěkně zanadávat. Jednou se tomu snad i zasmějeme a Míše tam pak nezapomenu poděkovat.

Joo, takže super skvělý nejlepší, ale rovnou říkám, že doufám, že holky za pár měsíců neudělají motivátor pro ultraštíhlé dámy s počinem “Jak zplaytvákovatět”, protože bych se toho asi musela účastnit zase i já :-D. Ale jinak je mi tu v Momenteeczku fakt skvěle :-).

Já mám dnes zabaleno do fitka, a i když je venku krásně, nemám dnes na běhání po ulicích nejmenší náladu. Asi to dopadne spíš na běh na pásu s peckama v uších, protože taková Bridget Jon(áš)es je skvělá motivace jak uběhnout svých deset kilásků :-).

Mějte se hezky a kdo chce mrknout na všechny dámy, které se zapojily do výzvy, stačí si na instagramu najít #prijimamvyzvu a tady díky všem holkám, které do toho šly, a které se tak skvěle vzájemně podporují. Nezapomíná vás sledovat ani Míša Jonášová a podpora je tam na maximu.

A že je ta Míša fakt z masa a kostí (nebo jen kostí a palmy?) se můžete přesvědčit osobně, protože s s námi potká na autogramiádě v Signature store & cafe, a to 24.6.2017 od 13 do 16 hodin. Nahlásit svou účast můžete v události na FB Momenteeczku přímo TADY.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Momenteeczech’s story.