Lelek poručík, těší mě.

Jak se vám včerejší představení Lelků, brášků našich Momentíčků, líbilo? Doufám, že se zalíbily a čekáte a vyhlížíte, co bude dál. Sama dobře vím, že když se hodně těším, je každá minuta rovna hodině, někdy i dnu, tak jsme nezahálely a máte tu rovnou další porci lelkované. Ukážeme se, co a jak s Meruňkovým TO-DO Lelkem.

e každého baví něco víc a něco zase míň, to asi víme. Já si užívám první fázi jakéhokoli plánování. Můj kalendář v mobilu je vyladěn do nejmenšího detailu, systém lepíků a lístečků na pracovním stole taky a jakmile se ke mně dostane papír, který bych roztomilostí umačkala při prvním nahlédnutí, to je pak večer nekonečný.

TO-DO sešitu, kterým jsem sérii představování začala záměrně, toho jsem se obávala vždy nejvíc. Seznam všeho, co prostě MUSÍM. Vidět na papíře každou povinnost, vědět čemu neuteču, to se mnohdy zdá spíš demotivační. Proto mě překvapilo, že to vlastně taková hrůza nebyla.

Jako na všem, i tady se dá najít příjemnější část vyplňování a tou je suma sumárum, které dělám každý večer. Vemu tlustý, velký, černý fix a se vší parádou si užívám škrtání všeho, co se ten den podařilo. A co ne, to si přepíšu do TO-DO listu na den další.

Na každé stránce jsou tři části. Sloupec největší je na jednotlivé úkoly. Kdo se s tím rád crcá, může si i TO-DOčko hezky vyzdobit. Kdo ne a chce to mít rychle za sebou, stačí propiska a bude hotovo během prvních vět přednášejícího.

Krom jednotlivých úkolů jsme nechaly nějaké místečko na poznámky. Bez ladu a skladu, tady můžete zanechat jakoukoli myšlenku, i třeba povzbuzení, aby se vám do těch úkolů šlo lépe.

Doporučuju si hned na začátku vyplnit třeba každou neděli večer (klidně kdykoli jindy), kdy si necháte hodinku na lelkování. Tohohle času jsem totiž zpětně nelitovala ještě nikdy. Na rozdíl třeba od učení na státnice :)).

A že máte jeden z diářů rodinky Momenteeczek? Tak to jsou jen další body pro vás. Každá stránka se dá z Lelka vyndat a zastamdat, i když spíš vedledat, do vašeho diáře. Můžete ji vložit tak jak je nebo si tam vložit klidně jen část. Já u jednoho z dnů odstřihla poznámky a vložila jen zbývající úkoly na daný den. TO-DO Lelek je pro mě spíš takový kreativní sešit, aby ty povinnosti utíkaly lépe.

A kdo je spíš lepič než zastamdač, ten si může tabulku s úkoly nebo kteroukoli jinou klidně úplně vybrat z Lelka a hodit do diáře. Vše jen na vás. Já nejčastěji vkládám do Růžovýho celé TO-DO stránky. Občas ale není moc místa, protože už tam mám přidané jiné volné listy, takže sáhnu po lepidle a do diáře si povinnosti pěkně přilepím.

A tady už má denní špetka sebeukájení. Och ten fix :). Ale jestli je to pro vás moc, můžete si splněné úkoly značit třeba jen tím, že si dané srdíčko u úkolu vybarvíte nebo přeškrtnete, alespoň to :).

Dřív jsem proškrtané TO-DO listy z diářů vyndavala a vyhazovala, dnes už to nedělám. Většinou si je tam naopak nechávám a kdykoli zpětně diářem listuju, mám z toho všeho mnohem lepší pocit a s chutí si to vymazluju dál.

Že není tak hrozný? A vy nezapomeňte své Momentíčky i Lelky označovat na instagramu, abychom si je mohly všechny prohlédnout a repostnout. Je škoda nechat to jen pro své oči. Tak ukažte, těšíme se.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Momenteeczech’s story.