ZABLOGUJ.SI — TISKNU, TISKNEŠ, TISKNEME

Pokaždé, když jsem v papírnictví, nebo nějakém jiném obchodě, kde prodávají všechny ty roztomilý doplňky k diáři, snažím se krotit a neutratit majlat. Jenže vždy stojím u pokladny s plným košíkem a dopadne to přesně tak, jak už všichni předpokládáte. Koupím sto razítek, samolepek, washi pásek a ještě přihodím pár nových třpytících se tužek — to kdyby se náhodou hodily, že. Ale řekněte, kdo z Vás tomu umí odolat?

Po takovém náletu začnu většinou projíždět Instagram a Pinterest, kde hledám inspiraci na to, jak zdokonalit diář co nejvíc. A samozřejmě utratit za to (už) co nejmíň. Mramorovej dneska nechám odpočívat, ten už toho má za sebou spoustu, ale Fitnessáka si dneska krapet vylepšíme. A co že to budeme dělat?

Už z dětství si pamatuju, jak nás maminka učila vyřezávat razítka z brambor. Nápad krásnej, jako dítě jsem to i přes mojí nešikovnost zbožňovala, protože tvar do brambory dokáže vyříznout i (ne)umělec, ale brambora se může hned ten den vyhodit. Takže ztráta spousty času a výsledek skoro nula. Tak jsem přemýšlela nad tím, jak vyrobit razítko, které mi zůstane tak dlouho, dokud budu chtít já.

Jdeme na to?

Seznam věcí, které budete potřebovat:

Korek (dle počtu razítek)

Vteřinové lepidlo

Inkoust, nebo barvu na razítka (inkoust je lepší, barva na razítka se tolik nevpije do hmoty a je na ní potřeba velká dávka trpělivosti)

Měkkou mechovou vlnu (PĚNOVKU) — seženete v papírnictví, cena za jeden A4 arch cca 20Kč

Nůžky (nůž)- na vystřihování tvaru z pěnovky

Obyčejnou tužku — na nákres tvaru razítka

Obyčejný papír — na vyzkoušení razítek

cca 30 minut času

Krok č. 1

Rozmyslete si, jaké razítko chcete vyrobit. Nakreslete si tvar na pěnovku a poté vystřihněte.
 Kdyby Vám nešlo docílit požadovaného tvaru, můžete si vytisknout předlohu třeba z internetu a jen jí obkreslit :)

Krok č. 2

Vezměte si Váš výtvor, natřete ho vteřinovým lepidlem (hlavně pozor, ať si neslepíte prsty k sobě — na mini tvary je dobré použít pinzetu) a nalepíte na korek. Už je skoro hotovo :)

Krok č. 3

Vezmeme si náhradní papír a do jedné ruky si dáme vyrobené razítko. Druhou rukou potřeme razítko inkoustem (nebo razítkovou barvou) a zkoušíme razítka na papír. Zezačátku by měla být barva hodně sytá a je možné, že razítko nebude napoprvé tisknout v požadovaném tvaru. Proto to zkoušíme nejdříve na náhradní papír. Většinou mi u každého razítka vyšel nejlépe cca 5 pokus. Takže čím více opotřebované razítko je, tím lépe tiskne. Barva se totiž vsakuje do pěnovky.

Tak pojďme společně potisknout ty naše krasavce :) výsledky své tvořivé chvilky se můžete pochlubit na instagramu. Moc se na ně těším. Schválně kdo z Vás udělá nejoriginálnější razítko.

Andrea Beňová — @anniessecrets

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Momenteeczech’s story.