Žibintų spalvose spindintis miestas

Pažinties su Hoi An laukiau ištiestomis rankomis ir atvira širdimi. Viskas ką teko girdėti — tik gera. Vieni sakė meilės ir romantikos miestas, autentiška senamiesčio architektūra, jaukus ir mielas. Kasdien vis dėliojau mintyse, kas vakarą vis rašiau, saugojau įspūdžius, talpinau mintis. Ir pagaliau, po savaitės čia su didžiausiu malonumu dalinuosi. Miestu, kuris kiniškų žibintų šviesoje atgimsta vakare. Šarmingų kultūrų pašonėje švelniai alsuoja tarp senų japoniškų krautuvėlių, pirklių namų ir kiniškų šventyklų. Vakaro grožis šalia sužibusių žibintų, žvakių šviesų upėje, romantiškų restoranų. O žmonių — jūra! Bet kiek pasukus į šalį į mažus senamiesčio skersgatvius klajosi rytietiškų smilkalų keliu, tyliame šnabždesy, šimtmečius menančiu grindiniu, o geltonas pastatų sienas liesi ranka…


Viskas čia sukasi apie turistus, dėl turistų ir su turistais. Bet ir gerai, žmonės darbo turi, taip užsidirba, tad kodėl gi ne. Senovinis laivas su restoranu plukdys upe romantikos ištroškusius turistus, baltos staltiesės plaikstysis ore ir žvakės nerimastingai mirguliuos kedenamos vėjo. Moterys lūpų dažus mirkys taurėse vyno. Lengvas vėjelis išmaldautas pagaliau pūstels gaivos ištroškusioms akims, sužibęs žvaigždėtas dangus seks pasaką nakties ir vėl gera, gera, nes esi čia, gera, nes pasaulis gražus. Ir šypsenų kaip niekad daug, nes meilė tvyro ore, nes gražių žodžių čia ištarta daug, o kiek medaus laižyta ir taip, ši vieta tokia, stebuklų ir magijos pilna.


Hoi An garsus dar ir siuvyklomis, parduotuvėmis. Jose vietiniai triūsa per naktis įgyvendinantys turistų užsakymus. Moterišką suknelę ar vyrišką kostiumą pasiūs per naktį. Tiesa, parduotuvių nesuskaičiuosi, kokybė ir kainos taip pat ne visur vienodos. Reikia žinoti kur eiti, kad neapsirikti. Čia rojus turintiems skonį, idėjų, minčių, o jei neturi, pavartysi katalogą ir turėsi. Medžiagų grožis ir pasirinkimas svaiginantis… O kokybė — tikrai taip! Parodyk nuotrauką ir pasiūs taip, kaip joje pavaizduota. 100 eurų čia vis dar nemaži pinigai už kuriuos galima įsigyti kažką labai gražaus, originalaus ir vienetinio. O stereotipą apie ,,made in Vietnam” tai jau Š…, vykite šalin. Mūsų Akropoliai prikišti „Made in China“, „Made in Bangladesh“ ar „Made in India“ gaminių, atkreipk dėmesį į etiketę, tikrai rasi bent vieną tokį užrašą savo spintoje…


Liejasi upės šokolado, juodo, kaip tamsi naktis, viliojanti ir paslaptinga. Pieniško su riešutais, kaip blėstančios dienos atodūsiai, besileidžiančios saulės paskutiniai spinduliai. Ir rodos romo įdaru gardinta tėkmė, šyla ir slysta gomuriu. Mėnulio šviesos apšviestoje naktyje, saldžioje upės tėkmėje gurkšnok laimę ir visai nesvarbu, kurioje upėje plauki, kuriame pasaulio krašte žvaigždes renki. Netgi po daugelio sraunių upių, po vingiuotų kelių išlauk ir rask savąją, ji dovanos laimę. Į kurią įbridęs suprasi — taip, tai ji. Paprasta ir ypatinga laimė.


Ačiū skaičiusiems. Jeigu patiko spausk mažą žalią širdelę žemiau 💚. Man bus malonu, o taip pat tai padės kitiems žmonėms rasti mano istorijas/pasakojimus.


One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.