Menų ir mokslo miestas

Futuristinis Menų ir mokslo centras (Ciudad de las Artes y las Ciencias), įsikūręs apie 5 km., nuo Valencios (Ispanija) miesto centro. Architekto ir inžinieriaus — Santjago Calatrava sukurtas ir pradėtas statyti 1996 metais, o 2005 metais papildytas dar keliais objektais. Tai penkių pastatų kompleksas susidedantis iš:

El Palau de les Arts Reina Sofía — operos teatras;

L’Hemisfèric — IMAX kinoteatras, planetariumas, lazerių teatras;

L’Umbracle — galerija-sodas;

El Museu de les Ciències Príncipe Felipe — mokslo muziejus;

L’Oceanogràfic — okeanografijos parkas po atviru dangum.

Vaikštant šioje aplinkoje pasijauti tarsi viename šiuolaikiškame muziejuje. Ir ne tik. Viename iš jų įrengtas 3D Kino teatras, kitame mokslinis muziejus, didžiausias Europoje okeanografinis muziejus, kuriame apie 500 skirtingų vandens gyvūnų rūšių, didžiulis botanikos sodas, netgi opera ir koncertų salė. Viename iš pastatų įrengta projekcija, atsistojus skirtinguose pastato galuose du žmonės kuo puikiausiai susikalbės.


Ši vieta kitoks Valencios veidas: modernus, šiuolaikiškas, neįprastų formų, stiklo, metalo ir baltos spalvos oazė, lengvos ir perregimos pastatų konstrukcijos kuria šiltą ir jaukią atmosferą o žydras ir skaidrus vanduo aplink šiuos įspūdžius tik papildo, džiugina turistus ir miesto svečius. Sakoma naktį ši vieta dar įspūdingesnė, sužibus šviesoms galima padaryti nuostabių nuotraukų… Tai kaip visada, vadinasi proga grįžti jau yra.


Ačiū skaičiusiems. Jeigu patiko spausk mažą žalią širdelę žemiau 💚. Man bus malonu, o taip pat tai padės kitiems žmonėms rasti mano istorijas/pasakojimus.


O štai čia rasi daugiau pasakojimų:

Akimirkas, įspūdžius, trumpus video ir ne tik kolekcionuoju ir dalinuosi jais beveik kasdien ČIA:

instagram.com/monikapoc

twitter.com/monikapoc

pociute.com

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.