Bir alkış da Onlar hak etmiyor mu ?

Dünya her geçen gün çehresini yenilerken Türkiye’de bundan geride kalmıyor gecesi gündüzünü kovalayan teknoloji çağının her nimeti insanları kendisine daha da fazla çekerken insanlar çağın farkındalıklarında geri kalmamak adına sanki bir yarış içerisindeler.

Gelişen dünya ve her saniye başka bir manevrası ile gündemimize gelen teknolojiye başka bir pencereden incelemek istedim. Türkiye de bu gelişimin gerisinde kalmıyor derken Türkiye’nin içinde bugün bu zümre de pek yeni fakat çok başarılı bir ekibe dikkat çekmek isterim. Bunlar şüphesiz modern çağın gelişimlerine entegre olan muhafazakar gençler; Türkiye’nin bu yapıya alışması zamanını alsa da zamanla hazmetmesi gerekir çünkü bu kesim yadsınamayacak ölçüde büyük bir kitleyi ele alırken onların çağı yakalama gayretlerinde bir çığ gibi her geçen gün büyüyor bu aslında diğer kesimlerin çok hoşuna gitmesede onlarında takdirini kazanacak şekilde yol alıyor. Kendi yaşayış biçimlerini sosyal mecralara taşımak aşamasını bugün başaran bu gençler önümüzde ki zaman dilimlerinde belki de diğer kesimlerinde yerini alacak ve sosyal popülaritelerini kabullendireceklerdir bu böyle olmadır da. Toplumun herhangi bir kesimi tarafından yıllarca dini hayatlarını yaşayan insanlara (gerici) yaftası vurulsa da bu ilerleyen günler için artık raflara kaldırılan bir yorum haline gelecek hatta kendi önlerinde inandığı değerleri temsil noktasında bu kadar başarılı olabilen bir kesime saygı zorunluluğu kazandıracaktır sanki gündem de bugün geri de olsalara da hak mücadeleyi bu entegrasyonla birleştiren insanlar bir alkışı hak ediyorlar…

Çay Hause, Çınaraltındayız, Sözler Köşkü ve daha sayamadıklarıma teşekkür mahiyetinde umarım gelişimine ve yayılmasına bir katkısı olur.

Like what you read? Give murat pehlivanoğlu a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.