BİR GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ MESELESİ: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SEZONUN EN İYİ GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

on 27 Mart, 2017 at 14:09

Uzun, çoook uzun süredir yazmak istediğim bir konuydu. Ama yazdım tam yazdım, üstelik sadece yazı değil, video de çektim, onu da yazının sonunda bulabilirsiniz. Evet konu Güneş Gözlükleri!

Güneş gözlüklerini tarihte bilinen ilk anlamıyla Çinliler bulmuş. Başta duygularını saklamak için kullanıyorlarmış, özellikle mahkemelerde. (Bu noktada güneş gözlüüğ ikonlarımdan P.Diddy geliyor aklıma. Onun da bu tarz demeçleri vardı sjhhsgds)

Neyse efendim tarihçeye falan girdiğimize göre esas konuya geçelim. Yalvarıyorum yüzünüze küçük gelen gözlük takmayın. Evet yüze büyük gelen gözlük de bir facia ama onu yoğun bir saçtı, şapkaydı, dudak makyajıydı kamufle edebilirsiniz. Ama asıl facia her zaman küçük gözlük takmak. Özellikle Kirsten Dunst ve Michelle Williams zevksizlerinin sıklıkla düştüğü bu hataya siz düşmeyin. Gözlüüğ taktığınızda gülün. Güldüğünüzde yanaklarınızın gözlüğü yukarı kaldırmaması gerek. Normal duruşta ise gözlüklerin yanaklarınızı sıkıştırmadığına emin olun. Ne kadar fazla temas, o kadar “olmamış” demektir.

Bunun dışında her şey sizin tercihlerinize kalıyor. Bir gözlükte mutlaka olmazsa olmaz şey UV Filtresi. Polorize olması ise sanıldığı kadar gerekli bir özellik değil, bu tamamen sizin güneş hassasiyetinize bağlı. Işık yansımalarından şikayetçiyseniz polarize tercih etmenizde fayda var. Aynı şekilde hassasiyetinize göre yan kısımları daha kalın ya da aksesuarlı gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Benim şahsi tercihim her zaman Wayfarer, Aviator klasiklerinin yanında kedi gözlükleri ve oval çerçeveler. Yüzüme yuvarlak çerçeveyi yakıştıramadığımdan tek kullanmadığım modelin John Lennon gözlükleri olduğunu söyleyebilirim.

Gözlük ikonlarım arasında en önde bayrağı tabii ki Kate Moss taşıyor. Emma Roberts ve Erin Wasson seçimlerini de çok severek takip ediyorum. Kemik yapımız hiç benzemese de Camille Rowe ve Alexa Chung‘ın seçimleri de her zaman radarımda.

Erkeklerde ise klasik iki ölümsüz ikon var bence: Steve McQueen ve Robert Redford! İkisi de güneş gözlüğü ile tarihte en iyi görünen iki erkek olabilir. Günümüzde ise bu iki ikona yaklaşan isimler kesinlikle Michael Fassbender (bir erkek 60′lı yılları ne kadar güzel taşıyabilir? sorusunun cevabı X-Men First Class filminde saklı.), Benedict Cumberbatch (o harika kemik yapısına taktığı gözlükler güncel McQueen gibi gözükmesine neden oluyor.) ve Bradley Cooper derim. (Hangover filmindeki Aviator gözlüklü hali ikoniktir.)

Tabii bu saydığım insanların güneş gözlüğüyle her daim mükemmel görünmesinin yegane nedeni, yüz hatlarını iyi tespit etmiş olmaları.

Neyse fazla lafı bırakalım, şimdi her yüz tipine göre sezondan seçtiğim parçalara bakalım. Gözlüklerin üzerine tıkladığınızda alışveriş sekmesine yönleneceksiniz.

YUVARLAK YÜZLER

Round Sunglasses, musrademir tarafından round sunglasses ile yaratıldı

KARE YÜZLER

Square sunglasses, musrademir tarafından square frame sunglasses ile yaratıldı

Thin, musrademir tarafından ray ban glasses ile yaratıldı

Kitty, musrademir tarafından round sunglasses ile yaratıldı

Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/2dtprcp

Bana ulaşabileceğiniz diğer hesaplar:

✉: multibabydoll@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/multibabydoll/
 Facebook: https://www.facebook.com/multibabydoll/
 Twitter: https://twitter.com/multibabydoll_

Shop: spr.is/KingAnimal

MÜŞRA DEMİR

Paylaş…


Originally published at www.multibabydoll.com on March 27, 2017.