Ateist Terörü Diye Bir Şey Duydunuz mu?

Bugün Allah için ne yabtın ey müslüman?

Bu söz kafana dank etmediyse tekrar oku kardeşim! Bugün Allah için ne yabtın? Şu hale bir bak! Müslümanın en büyük düşmanı yine müslüman olmuş. Tarikatlar, cemaatlar, mezhepler hedefe giden paralel yol olmaktan çıkıp, yandakinin yolunu kesen harami olmuş. Sen düşmanı uzakta arama düşmanın sana şah damarından daha yakındır. Uzaklara bakıp da yavudidir, alevidir, ermenidir, kürttür, münafıktır deme! Silkelen kendine gel! Ey riyakar! Şu birbiriyle yılan gibi sevişip, sonrada taht kavgası için birbiri ardından kuyu kazanların halini gördün mü? İşte onlar zararda olanlardır. Şu inkar edip birbiri ardından şeytanı utandıracak oyunlar planlayanları gördün mü ki onlar dinin savunucusu olduğunu ilan ediyorlar.

Şu düşmanlıklara, şu birbirini kayırmaya bir bak! Bataklığa saplanmış çırpınıp durmaktasın. Ey en mütedeyyin, en ahlak bekçisi! Sen ki en gizli sapkınlıkların peşinde cirit atmaktasın, aklından geçenleri gece vakti uygulamak için sabırsız bok sineği gibi kıvranmaktasın. Şeytanı uzakta arama şeytan 3 yerden zuhur eder kardeşim, işte şeytanın yumurtladığı yerler bunlardır:

  1. Müslümanlığın herkese kaftan olarak biçildiği yer.
  2. Bir gruba ait olup da diğerlerinin dışlandığı yer.
  3. Sorgusuz biat edilen liderin olduğu yer.

Şimdi bunların detaylarına bakalım ya Abuzer gel şöyle soluklan.

  1. Müslümanlığın herkese kaftan olarak biçildiği yer.

Gel bir düşün kardeşim. En son ne zaman yeni tanıştığın birinden müslüman olarak davranmasını bekledin? Bunun farkında olmayabilirsin. Bu cümleleri bir daha kuracağında karşındakinin ne olduğundan emin ol. ‘Selamün aleyküm’, ‘hadi gel abdest alalım’, ‘inşallah’, ‘dua et kardeşim’, ‘allah cennette kavuştursun’, ‘bu dinsizler… ‘, ‘bu ateistler … ‘, ‘en güzel cemaat bizim onlar bok- hem şu hadiste işaret edilen seçilmiş elit grup biziz-’, ‘hz muhammed dedim s.a.v demeni bekleyerek es veriyorum’, ‘bu hadiste böyle buyuruyor’, ‘ama kuranda böyle diyor’, ‘arkasından rahmet dileme yaşarken şöyle böyle yaşadı’. Bunlar sana çok şey ifade eden cümleler olabilir, bunları söylerken orgazma yakın haz duyuyor olabilirsin. Gel şu örneği iyice belle, güzel insanları dininden soğutma. Bu cümleler sıradan cümleler olabilir hatta geleneksel sözler olabilir ama söz söylerken altındaki manayı düşün de öyle söyle kardeşim. Bu sözler karşındaki için hiç bir şey ifade etmiyor; hatta her cümlenle beraber ‘amk yobazı yine beni müslüman kabul etti’ diye düşünüp her cümlenle onu dininden uzaklaştırıyor olabilirsin. Ve sırf bu kaftan ona bu toplum baskısıyla giydirildiği için, yani sırf senin hoşgörüsüzlüğün yüzünden bu itirafı hiçbir zaman ondan duyamayacaksın. Gel benden işit, bir daha da kimseden bu beklenti içine girme. Bu yaptığınla insanları yalan söylemeye zorlayıp riyakarlığı doğurmaktasın. Ki bu insanlar öyle güzel insanlar olabilir onlar sırf senin kalbini kırmamak için bile ateistliklerini gizleyebilirler. Bu konuda Türkiye’de de cesur sesler mevcut. Bunlardan birisi de gizli ateistlerin açığa çıkmasını savunan Zafer.

Dikkat et, şu sözlerin, düşüncelerin her biri cehennemden çıkmadır, duyduğun anda müdahale et yoksa cehennem sana çok yakındır. ‘Sağ eliylemi yiyor takip edelim’, ‘onun kızı şöyle giyinmiş’, ’şu kadar takı takılmış’, ‘zaten kiminle düşüp kalktığı belli değil’, ‘o fakir’ ,’ bu çirkin’, ‘şaşı mı ne’, ‘o zaten alkol içer’, ‘ezan okunurken saygı gösterip birşeyler mırıldanıyo mu bakalım’. Kısaca açık arayıp gezme müslüman açık gördün mü ört ama kimseyi örtünmeye zorlama. En doğrusunu sen bilmiyorsun, kimsenin nereye gideceğinden de hiç bir zaman emin olamayacaksın.

Açık arayıp da, akbaba gibi tepelerde gezinme gel aşağıya in bi çay koy içelim.

2. Bir gruba ait olup da diğerlerinin dışlandığı yer.

Şimdi sen seçilmiş bir cemaattensin, senin gruba hadiste atıfta bulunulmuş, senden güzeli yok. Bugün allah için güzel yere kapak atmışsın, tebrikler ya Abuzer. Ufaktan ritüellere coşmakta, türlü türlü ufak veya büyük sapkınlıklarla kendine siboplar oluşturmuş bu taşkınlıkların keyfini sürmektesin. Diğerlerinin cehenneme gidip senin cenneti hakettiğinden eminsin, bundan dolayı her mantıksız işi yapabilecek kulak memesi kıvamına gelmişsin. Bil ki insanlar evrimsel süreçten geçerken en kolay kolektif iş yapma yönteminin böyle farazi olgular (din, millet, yasa vb.) altında toplanıp grup oluşturmak olduğunu keşfetmişler. Bunun tüm insanlığın hayatını kolaylaştırması gerekirken sen gitmiş boyna kendi grubunun horozunun altına giriyorsun.

Veya bir gruba aitsin, güçlü olanın yanındasın. Etrafında karşılaştığın herkes de bu gruba aitmiş gibi davranabilecek kadar rahatsın. Torpil gerekti mi hemen tanıdığı bulup işini hallettirirsin, hatta en güzel arsayı, en sağlam ihaleyi sen kapmaktasın. Gerektiğinde kendini sokup pamık gibi çıktığın çamaşır suyu gibi bir dinin de mevcut. Bu durumla toplanıp diğer taraftakileri aşağılayıp bok atarak orgazmdan orgazma koşarsın. Herkesin aynı fikirleri söylediği ve söylemesini beklediği meclislerde titreşip durursun. Her tutkunluk karşı gücü yaratır, her torpil bir insanın hakkının yenmesi ve işin ehil olmayana verilmesidir. Her zulüm ileride kendisine zulüm edecek yumurtayı yumurtlar. Bil ki bu yerlerden hiçbir ilerleme elde edilmez, o yerlerden cehennemden kaçar gibi kaç.

3. Sorgusuz biat edilen liderin olduğu yer.

Bir lider ki ezilenleri kurtarmış bir lider ki adeta dinin bayrağını taşıyor, ona atıfta bulunan hadis var dense şimdiye kadar nerede kaldın ya resulallah diye düşünür hüloooo diyerekten titreşirim. Unutma ki din kimseye araç olmamalıdır. İki ayet sallayıp seni zevke getirmelerine izin verme. Bu dünyada insanların ölümü, bayrak ve öbür dünyada şefaat gibi kutsal kefenlere sarılarak sümenaltı edilmemelidir. Şehitlik siyasi malzeme olmaktan kurtulmalıdır, senin yücelttiğin bu değer bu tüccarlara sığınacak liman yaratmaktadır. Buna izin verme! Bunların gözünü kan kırmızısıyla, yeşil türbe rengiyle boyamasına izin verme. Ve herşey eleştirilebilir olmalıdır, bunu kafana sok. Kimsenin dediğini o dedi diye hemen doğru kabul etme akıl süzgecinden geçir. Hocaefendi dedi, reis böyle buyurdu diye başka insanlara söz ile bile olsa zarar verme. Senin tek ilahın empatidir, yalnız ona sığın yalnız ona güven. Sen salak değilsin, aklın var, kuran da bile okusan aklından süz de geçir. Senin düşüncene paralel şeyleri bile araştır, hemen doğru kabul etme, confirmation bias’a düşüp de kendini helak etme.

Ve son olarak ya Abuzer, bu 3 yumurtayı yumurtlayan lanet olası tavuk sensin. Sen olmasan dünya daha yaşanılır bir yer olacak. Öbür dünya için bu dünyanın ırzına geçtin. Cennet hayalinle bu dünyayı cehenneme çevirdin. Şimdi siktir git seni bu halinle cennetime alamam.