İnceleme filinta (Bir Osmanlı polisiyesi )

Not bu incelemeyi 1.sezon Ve 2.sezon olarak yapacağım.

1. Sezon

Niye böyle yaptım çünkü her iki sezonda farklı birer diziymiş gibi hissettiriyor.(dizi Osmanlı döneminde geçiyor)Konusu Filinta mustafa işinin en iyisi bir zabittir (zabit polis demek) bir gün boris zaharyas adında biri tarafından tuzağa düşürülür filinta mustafaya iftira atılır ve idama mahkum edilir. filinta mustafa kendini aklamak zorunda kalacak ve ailesi hakkındaki gerçekleri öğrenecektir. Hem muhteşem senaryosu ile hemde güzel çekimleri ve oyunculuklarıyla sizi etkiliycek. Efsane dizidir spoiler olmasın diye geri kalanını anlatmıyorum ama bu diziyi izlerken ben Sherlock Holmes romanları çizgi roman ve polisiye tadı aldım İzlemenizi öneririm.

1. Sezon puanım 8.0

2. Sezon

2. Sezonda ilk sezondaki çoğu karekter yok çünkü çoğu karakter öldü. Konusu Filinta mustafa zabitlikten padişahın isteğiyle istihbaratçı olmuş ve yine padişahın isteğiyle istihbaratın başına geçmiştir artık filinta Mustafa sokaktaki serseriyle değil eğitimli katillerle savaşıcaktır. Ben bu diziyi izlerken çizgi roman ve kurtlar vadisi pusu tadı aldım ilk sezonu seven bu sezonuda sever. Eğer polisiye Osmanlı ve tarihi seviyorsanız izleyin

2. Sezon puanım 9.0

Elbetteki bazı eksikleri var mesela bazen çok saçmalıyor ve Patişahın aptal gibi davranmasını saymıyorum bile ve iki sezon arası çok fazla konu farklılığı olması falan ama yinede iyi dizidir izleyin.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.