Sign in

Ana proje dosyasının oluşturulması

Herkese merhabalar bir önceki yazım ile başladığım wordpress tema yapımı serisinin ikinci blog yazısı ile seriye devam ediyorum. Bu yazımda sizlere nasıl wordpress ana proje dosyası oluşturulur onu anlatacağım. İlk olarak wordpress dosyasını bilgisayarımıza indirmek ile işe başlayalım.

Wordpress Dosyalarının indirilmesi ve Kurulumu​

Burada tamamen wordpress kurulumu yapacağız. Buraya tıklayarak en güncel wordpress dosyasını indiriniz. Ardından bilgisayarınızda kurulu olan localserver programının içerisine bir wordpress proje klasörü oluşturunuz. Klasörün ismi sizin tercihinize kalmış ben Wordpress tema yapımı serisinin kısaltması olan wtyp olarak belirledim. İndirme ve kurulma ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bu blog yazımı okuyabilirsiniz.

Küçük bir uyarı: Bu proje için oluşturduğunuz veritabanına kişisel…


Herkese merhabalar. Bu blog yazım sizlere elinizde bulunan html temalarınızı nasıl wordpress e entegre edebileceğinize dair bir blog serisi halinde olacaktır. Bu serinin sonunda hem ben öğrenmiş olacağım hem de siz kodlamış olduğunuz html temaları wordpress entegre edebilecek halde olacaksınız. Şimdi sizlere soru cevap şeklinde wordpress tema yapımı sürecinin nasıl işleyeceğini anlatayım.

Wordpress tema yapımı serisi nasıl işleyecek?

Şu anda ben de wordpress tema yapımını öğrenme aşamasındayım. Daha önce javascript gibi wordde bir not defteri oluşturarak bir pdf kitap hazırlamayı düşünüyordum ama bu benim için biraz sıkıcı oluyor ve bazende aldığım notlarda sorunlar yaşayabiliyorum. Mesela bir örnek verirsem Dom kısmını bitirmiş durumdayken laptop a mecburen format…


Sublime text 3 kullanımı

Herkese merhabalar. Bu yazımızda yazılımcıların çok fazla kullanmakta olduğu kod editörü olan Sublime text 3 ün detaylı bir incelemesini yapacağım. Konuya geçemeden önce küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum ben bu editörü çok fazla kullanmadım. Bu yüzden yazdığım bu makalede küçük hatalar olabilir. Olması durumunda yorum bırakarak beni uyarırsanız sevinirim. Şimdi bu sublime text nedir onu öğrenelim.

Sublime text 3 nedir?

Sublime text yazılım alanında kodlamalarınızı yapabileceğiniz bir kod editörüdür. Normalde basit bir not defteri ile de kodlamalarınızı yapabilirsiniz ama sublime text ve onun gibi olan kod editörlerinin tercih edilmesinin en büyük nedeni kod yazmayı kolaylaştırmasıdır.

Örnek verirsem bir html sayfası oluşturduğunuzda bu sayfada bulunması…

musayazlik

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store