Kişisel blog sitesi Açmak

Kişisel blog Siteleri Açmak

Kişisel Blog Siteleri İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte, daha fazla popüler hale gelerek bir çok kişinin hayali haline gelmeye başladı. Kişisel bloglar açılışına bloggerlar, kendilerine ait bloglar çeşitli bilgileri, yaşadıkları tecrübeleri, izlenimlerini ve tavsiyelerini paylaşır oldu.

Ücretli veya ücretsiz, internet aleminde herkesin blog açabilmesi bir çok internet kullanıcısını teşvik etmiş, herkes kendi kişisel zevklerince veya ticari bir düşünceyle blog açmaya başlamıştır.

Bu yazıyı okuyorsanız siz sizde bir bolg açma düşünceniz var gibi görünüyor. Onun isteyenin blog açabildiği ve internette blogunu yayınlayarak kitlelerle bir şeyler paylaştığı bu günlerde nedeniniz de bir blogunuz olmasın ki?

Unutmayın önemli olan blog açmak değil, blogu yayında tutabilmektir. Blog açmada kararlıysanız ve bu işe gönül vermişseniz, gerekli tüm blog blogları hakkında Blog Rehberi bölümünde bulabilirsiniz.

Kişisel Blog Siteleri ve Aşamaları

Yukarıda belirttiğim gibi Kişisel Blog Siteleri ücretli veya ücretsiz şemilde kurulabilir. Eğer bir alan adında yoksa, hosting ve tema kurulumlarıyla uğraşmak ve para harcamak istemiyorsanız. Ücretsiz blog hizmeti veren Blogger ve Blogcu sitelerininden faydalanabilirsiniz. Bu siteler tamamen ücretsizdir.

İlk yazılarınızı bu gibi ücretsiz sitelerde sunabilirler, hatta buralardan adsense hesabı bağlantısıyla gelir elde edin.

Öncelikle kişisel blog açmak için aşamalar bulunmakta. Aşamalar zor değil, hemen hemen birkaç saat içinde veya en fazla bir gün gibi kısa bir zaman tamamlanabilecek aşamalar.

Bu aşamaları sıralarsak;

  1. Blogunuz için konu
  2. Blogunuz için servis sağlayıcı
  3. Blogunuz için tema ve bit gereksinimleri
  4. Yazı yazma ve içerik planı

Gördüğünüz gibi dört aşamalı bir planlama ile siz de kişisel blogunuza sahip olur. Haydi başlayalım. YAZININ DEVAMINI OKU

Like what you read? Give Muzaffer ÇEVİK a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.