FootballCoin de Kadro Kurma ve Puanlama Sistemi

Arkadaşlar size bugün footballcoin ile ilgili kadro kurmayı ve puanlama sistemini anlatacağım.Öncelikle Footballcoin’e giriş yapıp üyeleğinize girdikten sonra contests yazan bölüme girip oynanabileceğiniz kadro kurabileceğiniz içinde maç yada maçların olduğu yarışmalar olucaktır. Fakat bazı yarışmalar ÜCRETLİ olabilir. Footballcoin’e yeni başladıysanız free olan yarışmalara yani ücretsiz olan yarışmalara katılıp kadro kurmanız daha mantıklı olacaktır ve kazandığınız XFC ile diğer ücretli yarışmalara katılıp kadro kurabilirsiniz.

Yukarıdaki tabloda kadro kurabileceğimiz maçlar ve bu yarışmaları Footbalcoin kendisi düzenlemektedir.birde private yani özel olan yarışmalarda pek tercih edilmesede onlarıda deneyebilirsiniz. Girmek isteğiniz maça kırmızıyla yazan Enter yazan yere tıklıyoruz. Bu arada hesabınızda daha önceden kazandığınız XFC yok ise ENTRY yazan kısım 0.00 XFC isteyen daha doğrusu ücretsiz olan yarışmaların olduğu yere girin.

Evet böyle bir menü gelecek arkadaşlar. Örnekte bir maç var ama birden fazla maçların olduğu yarışmalarda var. Neyse burdan JOİN e tıklayıp maç kadrosu oluşturacağımız bir sayfa gelicek.

Buradan Maç kadromuzu oluşturuyoruz.Footballcoin’ nin size verdiği süreye kadar maç kadronuzda istedğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Kadro oluştururken takip edeceğiz maç yani yarışma adını yazınız. (Örnek: Turko123 gibi) sonra Taktik ayarları var ordan taktiğinizi seçin 4–4–2, 4–3–3, 3–5–2 gibi sistemler var.

Arkadaşlar Kadro kurarken ;

Kaleci mor renkte gösterilen kartlar,

Defans oyuncuları mavi renkte gösterilen kartlar,

Orta saha oyuncuları yeşil renkte gösterilen kartlar,

Forvetler ise kırmızı renkte gösterilen kartlar ile gösterilmektedir.

Futbolcu kartları kalitesine göre 1yıldızlı oyunculardan 5 yıldızlı oyuncuya kadar değişmektedir.bu kartların kalitesini gösterir.Fakat sizi uyarmak isterim ki futbol takımları maçlarını takip etmeden her kurduğunuz kadroyu 4–5 yıldızlı oyuncular ile donatmayın. Çünkü oynattığınız futbolcu bir önceki maçtan cezalı veya sakat olabilir.bunun için yinede münkün olduğunca yıldızı yüksek ve kendi takımlarının ilk onbirinde olan futbolcuları tercih edin benden söylemesi.

Kadro kurarken İlk 11 yanı sıra 1 Asistan futbolcu maneger , 1 defans, 1 orta saha, 1 de Forvet oyuncu belirliyorsunuz. Yedek oyuncuların takıma katkısı %40-%50 civarında diye hatırlıyorum.

Asistan futbolcu maneger puanlaması 2 yıldız ise 3puan, 3 yıldız ise 6 puan, 4 yıldız ise 10 puan, 5 yıldız ise 15 puandır. Benim tavsiyem 5 yıldızlı olanı düşünme yapıştır geç.

Arkadaşlar girdiğiniz yarışmanın sonucunu öğrenmek için MY TEAMS tıklayın orda wiew yazan yerde başlacak olan, devam eden ve biten maçlarınız olacaktır. Biten maçlarınıza bakıp total points e tıklayarak kendi sıralamanıza , Rank ya da Total prize tıklayarak kurduğunuz takımın oyuncularının puanlamasına bakabilirsiniz.

Puanlama Sistemi

Arkadaşlar puanlama sisteminede kısaca değinmek istiyorum.Kurduğunuz kadroda manegerlik yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler var. Sıralamya girip XFC kazanmak istiyorsanız oyuncuları iyi seçmeniz gerekiyor .Seçtiğiniz oyuncu hem ilk 11 de olmalı ve kart görmemelidir.Kaleci ise Fazla gol yememelidir.Bunlar oyunun puan kırma sistemi diyebiliriz. Tabiki seçtiğiniz oyuncunun gol atması, asist yapması, kalecinin gol yemeden tamamlaması, maça sonradan giren oyuncunun gol atması bunlarda size + puan olarak yansıyacaktır ve sistem buna göre bir puanlama yapmaktadır. bazen sıradan bir kadro kurarak XFC kazanabilir.Bazende iyi bir kadro kurarakta XFC kazanamayabilirsiniz.Amaç burda iyi kadro kurmak değil isabetli Kadro kurmak.Yani 50 kişi yarışmaya girdi diyelim dağıtacak olduğu prize ya da Bonus XFC lerin yarışmacılar arasında ilk 3, 5 yada 10 kişi arasında pay edeceğini söyledi. işte sen o 3,5 ya da 10 kişi arasına girmek için isabetli bir kadro oluşturmalısın.Sanırım işin mantığını anladınız..

Evet arkadaşlar burdaki linkten puanlamayla ilgili bir tablo var. Hangi durumlarda artı puan veriyor hangi durumlar eksi puan yazıyor bu tabloda var link: https://www.footballcoin.io/tr/scoring-system/

bitcointalk forumunu ziyaret edebilir Footballcoin (XFC) hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1850000

Twitter: https://twitter.com/xfcfootballcoin

Facebook: https://www.facebook.com/footballcointr

Footballcoin resmi site https://www.footballcoin.io