Var olan işletim sistemini silip LİNUX kurmak ?

2 yıl önce süleyman demirel üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okumaya başladım.

Birinci sınıfta dersime giren hocam “ Linux kullanmalısınz ! “ dediğinde dinlemiştim. Ama hocam her derse geldiğinde her derse geldiğinde aynı şeyden bahsediyordu. Linux kullanın ileride lazım olacak size.Sonra bu dersten kaldım. Geçen sene tekrar aldım. Ama hoca yine aynı şeyi söyliyordu. Bende windows işletim sisteminin yanına bir linux sürümü kurdum . Ara ara derslerde kullanıyordum fakat iki işletim sistemi olduğundan linux kullanmak bana cazip gelmiyordu. Bu dönem dersi geçtim :)

Bu yaz staj yapmak için İstanbula geldim . Staja başladığım ilk bir kaç günde geliştirme yapıyordum hata almaya başladım.Hata windows kullandığımdan almıştım . Tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. Benimle ilgilenen arkadaşa söylediğimde linux kurmamı söylemişti fakat ben linux kurmak yerine hatayı düzeltmeye çalıştım. Düzelttim :)

Aradan 2 hafta falan geçti. Yine hatalar almaya başladım. Bütün var olan işletim sistemlerini silip Linux kurdum. Şimdi rahatça kullanıyorum.

Biraz yüklerken sıkıntılar çektim. Kullanmasını hale tam olarak öğrenmiş değilim fakat öğrenmek beni mutlu ediyor.Hiç bir şey için geç değildir.

LİNUX hayat kurtarır.