5 věcí, které je třeba udělat, když se Vám ztratí kočka

Zatoulala se Vám někde kočka (kocour) a už nepřišla domů? Nebo jste jen třeba nedovřeli vchodové dveře a kočičku doma už nenašli… Neztrácejte hlavu. V tomto článku se Vám pokusíme pomoci.

Najdi Mazlíčka
2 min readOct 24, 2019

Vyčkejte chvíli

U zaběhnuté kočky nikdy nevíte. Než jí vyrazit okamžitě hledat, vyplatí se nepanikařit, před dveře připravit misku s jejím oblíbeným jídlem a vyčkat. Toto ve většině případech Vašeho mazlíčka naláká rychle zpět. Samozřejmě intervaly, ve kterých se kočka většinou vrací, má každá nastavená jinak. Věřte své vlatní intuici. Pokud je čekání podezřele dlouhé, začněte teprve s hledáním.

Podívejte se po domě

SStává se velmi často, že se kočka ztratí ve vlastním prostředí. Můžete jí například zavřít do garáže, do sklepa, může se někam propadnout, někde uvíznout, dostat se na střechu, do různých trubek, podvozků aut a tak dále. Pečlivě tedy prohledejte všechny schovky, kde by se mohla skrývat. Poslouchejte také zvuky, kdyby jste jí náhodou zaslechli.

Zavolejte sousedům

Často se stává, že se kočka zatoulá a někdo z okolí jí nabídne jídlo, nocleh a je možné, že se tam na nějakou dobu zabydlí. Stojí za to se tedy poptat Vašich sousedů, zda-li Vašeho ztraceného mazlíčka někdo neviděl. Zkusit můžete také řadu kočičích útulků, veterinářů a podobně.

Zkontrolujte online fóra

Zkontrolujte různá internetová fóra jako psidetektiv.cz a nebo Facebookové stránky spojené s Vaším bydlištěm. Může se stát, že někdo Vaší kočku viděl nebo si jí dokonce vzal domů a oznámil to zrovna na těchto sítích. Zanechte tam na sebe kontakt (nejlépe telefon) a čekejte…

Pusťte se do sofistikovanějšího pátrání

Letákami sice možná oslovíte část lidí z Vašeho nejbližšího okolí, ale přitom Vaše kočka mohla urazit desítky kilometrů. Automatizované E-maily lidé v dnešní době už téměř nečtou a cílené SMS jsou zbytečně drahé a neefektivní. A pokud zrovna nechcete celý den s ostatními pátrači procházet okolní lesy, tak nejlepší formou aktivního pátrání je rozjetí cílené kampaně na Facebooku a Instagramu. Nejjednodušší způsob, jak něco podobného spustit, je přihlásit se na webu najdimazlicka.cz. Nezapomeňte také nastavit nějakou motivující odměnu pro nálezce.

--

--