Míšiny Hranice

Hranice nejsou jen domy a příroda, ale hlavně lidé. Každý z nás je jiný a i naše město jinak vnímá. Právě proto může být náš pohled pro ostatní zajímavý. Projekt Naše Hranice vyráží do ulic poznávat místní lidi.

„Loni, ještě než akce Pokoř své Hranice skončila, už za námi chodili lidé, děkovali, jak to bylo super a že už se těší na další ročník.“

Michaela Škrobánková je ředitelka Hranické rozvojové agentury. Do Hranic se přestěhovala po 25ti letech života „v krásném podhorském městě Liberec“ za svým budoucím chotěm, se kterým dnes mají 2 syny – staršího Františka a mladšího Bertíka.

V Hranické rozvojové agentuře (link) má za sebou 10 let působení v oblasti dotací, evropských projektů, pomoci neziskovým organizacím, rozvoje cestovního ruchu a organizace akcí a seminářů. „Zapojili jsme se už i do několika mezinárodních projektů, což mě osobně velmi těší. Projekt a projektové řízení, administrace projektů, příprava, psaní žádostí, výběrová řízení, realizace… S tím vším můžeme lidem pomoci.“

Díky evropským penězům mohli loni uspořádat i první ročník akce Pokoř své Hranice. „A samozřejmě díky partě dobrovolníků, kteří s přípravou a samotnou realizací trávili hodiny svého volného času, a to zcela zadarmo! A vlastně ani nevím proč. Takových lidí si moc vážím a jsem ráda, že je kolem sebe mám. Loni, ještě než akce Pokoř své Hranice skončila, už za námi chodili lidé, děkovali, jak to bylo super a že už se těší na další ročník.“

První ročník nám udělal velkou radost a tak všem vřele doporučujeme 10. června s celou rodinou vyrazit do Sadů čs. Legií na ten druhý.

Více o akci zde: https://goo.gl/KUJAug

Co se ti vybaví jako první, když se řekne „Hranice“?

Teď asi Propast:) Ale jinak malé město s řekou a krásným parkem.

Kdybychom byli turisté a měli čas v Hranicích navštívit jen jedno místo, které bys nám doporučila?

To je těžké… Nevím, jaký typ turisty jste. Ale já to beru z pohledu svého, takže rodina s dětmi, tím pádem Hranický zámek, podzámeckou zahradu a Starou radnici.

Jaké největší pozitivum vidíš na životě v našem městě?

Když na to přijde, všude se dá dojít pěšky, na kole. Ve zmenšeném měřítku je tu vše, co průměrný člověk ke spokojenému životu potřebuje: kultura, sport, možnost nakoupit si, blízko do přírody. A do Olomouce či Ostravy je to půl hodinka autem.

Představ si, že by sis pro Hranice mohla něco přát, cokoli, co by to bylo?

Říční lázně, půjčovnu lodiček, více turistů a spokojené, neufrfňané obyvatele…

A poslední, zásadní otázka: Co jsi dnes měla na snídani?

Tohle bude asi každý den stejné. Doma jen cappucino. V práci pak většinou ovoce. Dnes hruška!

Hranický fotograf Pavel Jakubka velice rád zachytí i vaše všední či slavnostní okamžiky. Neváhejte ho kontaktovat na mail: paveljakubka@gmail.com, nebo telefon 775 560 288.

Projekt Naše Hranice můžete sledovat na Facebooku a Instagramu, kde se snažíme místním lidem i potencionálním turistům ukazovat/připomínat to hezké, co tu máme a zábavnější formou podávat informace o našem městě.

___

nasehranice.cz & facebook.com/paveljakubkafotograf

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.