Tomíkovy Hranice

Hranice nejsou jen domy a příroda, ale hlavně lidé. Každý z nás je jiný a i naše město jinak vnímá. Právě proto může být náš pohled pro ostatní zajímavý. Projekt Naše Hranice vyráží do ulic poznávat místní lidi.

„Místo, kam se nejraději vracím.“

Tomáš Vejmola (27) je hranickou cestovatelskou celebritou. Nejraději vyráží „na ty nebezpečné a dobrodružné cesty“. Na konci léta uskutečnil bláznivý plán a vydal se na svém kole do Gruzie a zpět. Teď o svých zážitcích jezdí vyprávět do všech koutů ČR a už se pomalu připravuje na svou další, ještě šílenější cestu. Chystá se v Bangkoku koupit tuk-tuk (asijskou motorizovanou tříkolku) a dojet v něm 15 000 km až na hranické náměstí.

Tvrdí, že to bude „prča“. Nepochybujeme. Můžete ho při ní sledovat na www.facebook.com/tomiknacestach.

Co se ti vybaví jako první, když se řekne „Hranice“?

Místo, kam se nejraději vracím.

Kdybychom byli turisté a měli čas v Hranicích navštívit jen jedno místo, které bys nám doporučil?

Propast… Helfštýn… Všechno!

Jaké největší pozitivum vidíš na životě v našem městě?

Možná jen naivně koukám, ale mně přijde, že tady žije nejvíce usměvavých lidí.

Představ si, že by sis pro Hranice mohl něco přát, cokoli, co by to bylo?

Ať okolní fabriky nevypouští tolik smradu. Úplně si představuji ty majitele těch fabrik, jak se smějí a mnou si ruce, kolik špíny na nás vypouští. Takoví Gargamelové, kterým se to jednou vrátí.

A poslední, zásadní otázka: Co jsi dnes měl na snídani?

Muffin od přítelkyně.

Hranický fotograf Pavel Jakubka velice rád zachytí i vaše všední či slavnostní okamžiky. Neváhejte ho kontaktovat na mail: paveljakubka@gmail.com, nebo telefon 775 560 288.

Projekt Naše Hranice můžete sledovat na Facebooku a Instagramu, kde se snažíme místním lidem i potencionálním turistům ukazovat/připomínat to hezké, co tu máme a zábavnější formou podávat informace o našem městě.

___

nasehranice.cz & facebook.com/paveljakubkafotograf

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Naše Hranice’s story.