TIME- або ENERGY-MANAGEMENT: від чого по-справжньому залежить ефективність людини 

Можливо, ми помилялися щодо тайм-менеджменту…

Знайомтеся. Мій товариш Рома, 21 рік. Студент на факультеті менеджменту. Разом із цим підробляє в рекламній агенції, роблячи афішки. Батьки живуть в іншому місті, а він знімає квартиру з двома друзями. Чекає на стипендію та зарплатню більше за літо. Коли ми зустрілися з ним півроку тому, він працював по 10 годин на добу. Від цього страждало і навчання. Юнак відчував себе виснаженим, картав себе, що мало часу приділяє дівчині і давно не їздив до батьків. Спав погано. Часу на заняття спортом і повноцінне здорове харчування не залишалося. Замість цього — фастфуд і кава, щоб зарядити серцевий м’яз на наступну годину, стреси на роботі та в універі, невизначеність з особистим життям.

Цей приклад, що мені згадався, як тінь, відображає багатьох з нас. Типовий для нашого часу спосіб життя, який виснажує фізично, морально, енергетично.

СПОСІБ ЖИТТЯ, ЯКИЙ ВИСНАЖУЄ ФІЗИЧНО, МОРАЛЬНО, ЕНЕРГЕТИЧНО

Ми складаємося з фізичних і розумових сил (і слабкостей). Більшість тренерів, книг, сервісів роблять акцент на продуктивності.

Продуктивність — це здатність людини за якийсь проміжок часу здійснювати певну кількість дій.

І ніхто не робить фокус на енергії. Що означає концентрацію на розумових, психічних відчуттях, емоційних станах, які впливають на ефективність.

КЕРУЙТЕ ЕНЕРГІЄЮ, А НЕ ЧАСОМ

Тревожність, раздратування, радість, шок… Кожному не з чуток відомо, наскільки ми залежні від емоцій.

Якщо ви відчуваєте себе сповненим енергії і готові гори звернути, в цей період ваша мотивація буде настільки високою, що, взявшись навіть за найважчі завдання, ваші шанси на успіх збільшуються.

Якщо ж ви відчуваєте емоційний спад, злість або роздратування, ви можете визнати, що зараз не найкращий час, щоб звалювати на плечі додатковий вантаж складних завдань.

А якщо ви вже півгодини не можете зібратися, можливо, варто прислухатися до сигналів організму і відволіктися, переключити увагу, змінити рід діяльності?

ЛЮДИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ЛЮДЬМИ

Інформаційні технології, глобалізація … Про що ми забули в сучасному світі? Про те, що люди залишаються людьми зі своїми людськими якостями.

Тему більш глибокої особистої ефективності, яка залежить не стільки від часу, скільки від навичок управління своєю енергією, емоційними станами, розвиває планувальник-нагадування «TickTick: to do органайзер»℗.

Зазвичай органайзери намагаються допомогти своїм користувачам управляти їх ЧАСОМ. Креатори Tick-Tick хочуть показати, що управляти ЕНЕРГІЄЮ набагато ефективніше.

РОЗУМІТИ БЕЗ СЛІВ І ДАВАТИ ТЕ, ЩО ПОТРІБНО

У планах розробників TickTick — залучити штучний інтелект, який самостійно зможе вгадувати настрій та емоційний стан людей і, залежно від цього, пропонувати користувачам саме ті задачі, які мають найбільші шанси вдатися якнайліпше.

Як результат — більше не треба йти проти себе і виконувати задачі, які набагато ефективніше виконати в інший час та з іншим емоційним станом.

ВІД ПРИВИДА ДО СУПЕРМЕНА

Нові технології дозволяють додати в органайзер емоційні фільтри, які співвідносяться з ефективністю. За допомогою такої емоційної шкали штучний інтелект зможе аналізувати, з яким завданням в конкретний час ви впораєтеся найкраще, а в якої задачі у вашому списку високі шанси перетворитися на факап, якщо ви візьметеся за нього не в той час і не з тими емоційними ресурсами.

Для початку застосунок анонсував обмежитися 5 емоційними станами.

Вони можуть бути названі метафорично і яскраво:

  1. супермен (найпродуктивніший рівень)
  2. бетмен
  3. термінатор
  4. зомбі
  5. привид

Штучний інтелект рухається до створення інструментів, які зможуть самостійно планувати зустрічі і завдання для користувачів на основі контексту й емоційного стану. Додаток зможе розпізнавати рівень мотивації людей, підказувати правильні рішення.

МАЙБУТНЄ ЗА ГРАМОТНИМ УПРАВЛІННЯМ ЕНЕРГІЄЮ

А отримувати результати від нової концепції — не управлінням часом, а управлінням енергією — можна вже зараз.

  • Не прагніть зайняти весь свій час справами і бути від цього «більш продуктивним»
  • Чергуйте періоди наполегливої роботи з періодами повноцінного відпочинку, щоб заповнити запаси енергії і перебувати в повністю працездатному стані в процесі роботи
  • Фіксуйте стани, в яких ви найбільш продуктивні, аналізуючи, чим вони викликані: відпочинком, подарунком, приємними новинами, прогулянкою … Якщо потрібно налаштуватися на робочий лад, викликайте потрібне емоційний стан
  • Не витрачайте енергію даремно. Не варто перевіряти пошту багато разів на день, часто заходити в соцмережі або відкривати холодильник :)
  • Є вільна хвилинка? Виділіть її на формування нової корисної звички: читання художньої літератури, заняття спортом, приділіть увагу рідним.

А чим керуєте ви — часом або енергією? Чи не час оголосити нову еру ефективності?

℗ матеріал містить згадування про торгову марку