Maisto dizainas filme “Food Design”. Skonis, kvapas, išvaizda. Kaip kuriamas maistas kurį mes perkame?

Dokumentiniame filme”Food Design” pasakojama apie maisto pramonę ir atskleidžiamos maisto kūrimo paslaptys.

Ar žinojote, kad iš pradžių sukuriamas tinkamas maisto garsas ir tik vėliau parenkami produktai kurie geriausiai atskleis pageidaujamą garsą?

Ar žinote, kodėl įvairiaspalvių guminukų pakuotėje raudonos spalvos meškiukų visada daugiau ir kodėl žuvų piršteliai yra stačiakampiai. Atsakymai į šiuos ir dar daugelį kitų įdomių klausimų sužinosite dokumentiniame filme „Food Design“. Daug įdomių faktų apie maistą, skonį, kvapą, skonio lytėjimą ir maisto kūrimą.

Filmą galite pasižiūrėti youtube tinkle. Filmas įgarsintas rusiškai.

Keletas įdomių faktų iš filmo „Food Desing“

Kaip kuriamas maistas?

Iš tiesu maistas yra kuriamas ir tik vėliau gaminamas. Mums pirkėjams svarbiausia yra maisto išvaizda, todėl maisto gamintojai pradeda nuo išvaizdos ir tik vėliau „pridedamas “ skonis.
 Kasmet Europoje pristatoma 10 tūkstančių naujų patiekalų. Naujo patiekalo skonis sukuriamas per 6 mėnesius, o produkto išvaizdos kūrimas gali užtrukti ir iki 2 metų. Tačiau tik 1 iš 20 naujų produktų sugeba rinkoje išsilaikyti ilgiau nei 2 metus.
 Kas daro didžiausią įtaką maisto kūrybos procese? Išvaizda, kvapas, skonis, garsas, konsistencija.

Maisto išvaizda

Maisto išvaizda yra svarbiausia. Todėl spalva ir išvaizda maisto gamyboje daug svarbesnė už skonį. Kodėl? Nes jeigu prekybos centre pamatysite jums nepatinkantį produktą jūs paprasčiausiai jo nepirksite. Išvaizda nulemia mūsų apsisprendimą ragauti ar ne. Maisto kūrėjai tai žino, todėl skonis visada yra antroje vietoje. Skonis turi netrukdyti produkto išvaizdai.

Maisto garsas

Ir svarbiausios priežastys kodėl mes pasirenkame vieną, o ne kitą produktą dažnai neturi nieko bendro su skoniu. Nustatyta, kad 60 % dešros skonio priklauso nuo garsų kuriuos „skleidžia“ dešra kramtymo metu.

Ar kada nors atkreipėte į tai dėmesį? Greičiausiai ne, o maisto kūrimo profesionalai atkreipė, todėl maisto garsui skiriamas išskirtinis dėmesys.

Kodėl traškūs čipsai suvokiami, kaip skanesni ir švieži, nors iš tiesu garsas nedaro jokios tiesioginės įtakos skoniui. Maisto garsas padeda mums ne tik „išgirsti“ ar maistas šviežias, bet ir „suprasti“ kada kramtomą maistą galime nuryti. Kol maistas maloniai traška, tol jį kramtome, kai garsas dingsta, žinome, kad metas nuryti. Keista? Tačiau maisto kūrėjai viską stebi, pastebi ir analizuoja.

Maisto konsistencija

60% maisto skonio priklauso nuo konsistencijos. Kuo maistas turi daugiau skirtingų konsistencijų, tuo geresnio skonio jis atrodo.

Štai kodėl taip mėgstame šokoladinius saldainius su skirtingais įdarais. Viename tokiame saldainyje gali būti iki 5 skirtingų konsistencijų.

Kai kitą kartą valgysite „Rafaello“ saldainius, atkreipkite dėmesį kiek skirtingų kietumo ir minkštumo sluoksnių turi šis saldainis. Viename mažame saldainyje galima pajusti ir kietumą, ir malonaus garso traškumą, ir glostantį įdaro minkštumą. Taip sukuriamas, mums vartotojams sunkiai įvardinamas malonaus skanumo pojūtis.

Patogus maistas

Dabartinė visuomenė išsiskiria padidėjusiu mobilumu. Todėl maistą turi būti patogu ne tik valgyti, bet transportuoti ir vežiotis su savimi. Maistas turi būti ne tik skanus, bet ir patogus valgyti.
 Dabartiniai produktai kuriami jau nuo pat pradžių žinant, kur ir kaip jie bus valgomi. Maisto pramonės rinkodaros specialistai pradžioje išsiaiškina kur bus maistas valgomas: namie, kelionėje, lauke, einant. Ir tik tuomet sugalvojama, kaip maistas atrodys ir kokio bus skonio. Maistą privalo būti patogiai transportuojamas ir lengvai, patogiai suvartojamas.

Kodėl verta pasižiūrėti filmą “Food Design”?

  • Netikėtas požiūris į maistą, maisto skonį, maisto kūrimą.
  • Gilesnis žvilgsnis į tai kaip mes suvokiame maistą. Kodėl mėgstame vienus, o ne kitus dalykus. Kas įtakoja mūsų skonį? Kaip skonis veikia?
  • Kaip maisto pramonė naudojasi mokslo pasiekimams?
  • Kaip prekybos centrai pakeitė mūsų maisto suvokimą?
  • Kaip modernus gyvenimo būdas keičia maisto išvaizdą ir skonį?

http://diuma.lt/maisto-dizainas-skonis-kvapas-isvaizda-kaip-kuriamas-maistas-kuri-mes-perkame/

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.