Маркетинг на reddit (як один reddit-пост приніс нам більше 2,000 реєстрацій)

На початку липня 2016 я приєднався до команди проекту Photolemur, а якщо бути точим, то став першим членом команди ). Photolemur — це перший в світі “редактор” фото, який робить фотографії супер-красивими аналізуючи їх з допомогою технологій штучного інтелекту і автоматично застосовуючи всі необхідні корекції до фото. Та сама чарівна кнопка “зробити зає..сь”!

10-го серпня ми запустили перши сайт, який показував демо продукту і збирав підписку на бета-версію програми.

Десь приблизно в цей час ми зустрілися за бургерами з Богданом Сучиком. Раніше ми працювали спільно над стартапом motify.me, потім у нас були непримиренні суперечки з приводу того як потрібно будувати стартап і вести маркетинг )), ми навіть перестали спілкуватися на якийсь час, потім знову почали спілуватися, Богдан майже рік перебував у Сан-Франциско і мені було цікаво послухати про те, як розвивається його проект http://mytips.co який виріс з команди motify ну і байки про силіконову долину).

Підчас зустрічі Богдан розказав про новий проект http://mobalyticshq.com який він недавно придумав і показав лендінг-сторінку, яка подібно до нашого проекту збирала підписки на майбутню бету (пізніше вони виграють самий престижний стартап-конкурс Techcrunch Disrupt і отримають $2,6 млн інвестицій). Він розказав мені про те, як один reddit-пост допоміг за один місяць згенерувати більше 10 тисяч підписок на сервіс.

Ось цей пост https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/4v5ke1/94_league_of_legends_tools_sites_everyone_should/

Як це допомогло нам?

“Хороші митці копіюють, генії — крадуть” (забув автора цитати).

https://www.reddit.com/ натой час був для мене абсолютно новими інструментом (можливо як і для багатьох читачів зараз). Similiarweb підказав що місячний трафік цього ресурсу більше мільярда відвідувань і це не могло залишити мене байдужим. Всі до одного статті по маркетиг на reddit з перших рядків застерігають займатися на ньому прямою рекламою в постах. Сам ресурс — це фактично форум, де все поділено на теми (subreddits). Оскільки я знав про успішний кейс Mobalytics і мав приклад посту який генерує підписчиків, то вирішив спробувати зробити ідентичний пост про фото-редактори. Працюючи над стратегією Photolemur-а я промоніторив і вивчив велику кількість інструментів для редагування фотографій і на основі вже зібраної інформації підготував пост для reddit.

Ось він https://www.reddit.com/r/postprocessing/comments/4zjspd/61_photo_editing_tools_and_apps_you_should_know/

Пост було розміщено в сабреддіті /postprocessing, на нього підписані близько 29 тис людей

Я чесно описав з якою метою збирались дані про фото-редактори і розмістив блок з автоматичними фото-редакторами (і Фотолемуром) на першому місці.

Що ми отримали:

 • трафік (сумарно близько 200 переходів)
 • реєстрації користувачів на майбутню бету
 • хороший тест реддіта як інструмента для маркетингу
 • !Важливо! Я отримав велику кількість живих коментарів до посту з пропозиціями нових фото-редакторів і правками до існуючих

Отриману в перший день інформацію я переварив і згенерував новий список, майже вдвічі більший, на 104 фото-інструменти. Також у ньому появились нові категорії фото-редакторів. Таким чином вже через день з”явився новий пост https://www.reddit.com/r/photography/comments/50613q/104_photo_editing_tools_you_should_know_about/

Цього разу я розмістив його у сабреддіті /photography на який підписано більше 300 тисяч людей.

Один з підписчиків, Michael Zheng попросив мене дозволу опублікувати даній пост на його ресурсі.

Того ж дня пост появився на PetaPixel-і — найвідвідуванішому американському блозі про фотографію https://petapixel.com/2016/08/30/104-photo-editing-tools-know/

Що ми отримали:

 • трафік (сумарно близько 2000 переходів з reddit і PetaPixel)
 • реєстрації користувачів на майбутню бету
 • прямі контакти з редактором Petapixel
 • купу шерів списку на різних дрібніших ресурсах (більше 5,000 якщо вірити PetaPixel-ю)

Ну і моя карма в reddit виросла :)

Ось дані з Google Analytics:

Але це ще не все )

В жовтні 2016 ми випустили бету нашого супер-технологічного сервісу для обробки фото. І нам потрібно було ще більше користувачів ) Я вирішив знову використати старий прийом і обновити пост.

За два місяця в коментарях до посту на реддіті і петапікселі набралась велика кількість нових інструментів, які мені рекомендували додати до списку. Більше того, деякі компанії почали писати мені персональні листи на пошту з проханням додати їх до списку. Так з’явився новий пост https://www.reddit.com/r/photography/comments/5afac4/145_photo_editing_tools_and_apps_the_biggest_list/

Цього разу все було майже передбачуваним: купу коментарів, багато +++ в карму на редіті)

Маючи прямі контакти, я попросив Майкла Женг-а з PetaPixel зробити огляд нашої бети на йог ресурсі: http://bit.ly/2pdkbLp. Цей огляд один-в-один прередрукували на китайському ресурсі http://bit.ly/2pgtjzW.

Потім Майкл написав ще раз з проханням опублікувати мій пост, ось він http://bit.ly/2pgvpjl.

Також передрукувати пост попросив ще один великий американський фото-блог http://bit.ly/2fCWnkC.

Що ми отримали:

 • трафік (сумарно більше 20,000 переходів)
 • реєстрації користувачів на бету
 • нові прямі контакти з редакторами впливових видань
 • купу шерів на різних дрібніших ресурсах

Ось дані з Google Analytics:

ТОП-ресурси по трафіку

Короткий висновок:

 • Пробуйте нові інструменти, навіть якщо ще не знайомі з ними.
 • Майстерно крадіть ідеї, які працюють.
 • Не зупиняйтесь на першому успіхові. Ту ж ідею можна повторно використовувати ще багато разів (особисто я планую випустити новий список фото-редакторів в світ вже дуже скоро, накопилось;)).
 • Спілкуйтесь з колегами з інших компаній — у них завжди є нові для вас ідеї.
 • reddit — дуже незручний інструмент для просування, але навіть там можна знайти можливості для цього.

Якщо хтось зможе успішно адаптувати описаний підхід для свого бізнесу/стартапу — напишіть будь-ласка на brntaut@gmail.com, буде цікаво послухати історію.

Якщо ви ще не спробували Photolemur — дуже раджу. Зараз програма доступна і для Мас і для Windows, тестова версія дає повний функціонал на 7 днів, якщо вам потрібно буде більше — просто напишіть мені.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.