Tasarımcılar İçin Renk Paleti

Profesyonel bir Tasarımcı veya yeni başlangıç yapmış amatör tasarımcı olabilirsiniz. en çok zorlanacağınız konu şüphesiz renkler olacaktır.

Bir biri ile uyum içerisinde dans etmeyen renkler asla mükemmel bir tasarım oluşturamaz. Çizim yapan bir çok tasarımcının ortak sorunu olan renk paletive uyumlu renklerdir. Bir çoğunuzun bildiği veya daha önce hiç karşılaşmadığıAdobe Kuler ‘i tanıtmak istiyorum.

İçinde barındırdığı renkler, Farklı tasarımcıların oluşturduğu renkler ve bir çok renk paleti mevcut!

Renklerin HEX kodunu veya RGB Kodlarını arıyorsanız sizin için mükemmel bir araç olacağı şüphesizdir!

kuler.adobe.com Adresinden ulaşılan bu Renk Paleti aracına şimdicolor.adobe.com adresi ilede ulaşabilirsiniz.

Adobenin Renk Paleti Aracına Ulaşmak İçin Tıklayın : Adobe Kuler

Giriş yaptığınız Karşınıza Standart Color Wheel Sayfası çıkacaktır. Üyeliksizde Kullanabildiğiniz Renk Paleti Aracını Adobe Hesabınız ile giriş yaparak da kullanabilirsiniz. Bu sayede renkler kaydedebilirsiniz.

Renk Paleti İndirmeden Kullanabileceğiniz bu Araç ile Renk tekerleri yardımıyla yakın ve sıcak renkler oluşturabilmektesiniz.

Aklınızda yapacağınız tasarıma uygun renk fikri yok ise, Sol üstte bulunan keşfet linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Yüzlerce Renk paleti karşınızda!

Yine sol menüden Popüler Renkler, En çok kullanılan renkleri bulabilir veyarastgele renk linkine tıklayarak karışık sıcak tonlarda renkler yakalayabilirsiniz.

En çok hoşunuza gideceğiniz düşündüğüm özelliği ise Renklerini bulmakistediğiniz resim dosyasını yükleyerek fotoğraftaki Renkleri otomatik bulabilirsiniz. Resimdeki renkleri bulmak için kullanacağınız tutarlı bir araç.

Web tasarım için Renk arıyorsanız veya Css kodlamasını yapacaksınız Renklerin hex kodları sizlere büyük ölçüde yardımı dokunacaktır.

Adobe Kuler Uygulamasının Mobil Uygulamalarıda Hazır. İndirmek isterseniz aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Capture CC for iPad, iPad Pro, and iPhone

Capture CC for Android

İyi tasarımlar diliyorum

Tasarımcılar için Renk Paleti

Like what you read? Give Nebi Kara a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.