WordPress blog sayfamı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Ben Hakan Yerlikaya, WP Dersler kurucusu 2016 yılının Sonbahar aylarında WordPress merakı ile benimde bir WordPress blog sayfam olmasını istediğimden dolayı, blog sayfası oluşturmaya kadar verdim.

Yeterince, WordPress hakkında derinlemesine bilgilerimin olmadığını günlük olarak, gazeteler, teknoloji siteleri ve güncel haberleri okuyarak birkaç takım bilgiler ediniyorum.

Paylaşacağım makaleler özgün içerikli ve bilgilendirici olacağını düşünüyorum.

Sürekli olarak, WordPress ile blog oluşturarak herhangi bir kazanç eden birisi değilim ama bu SEO işini günden güne sevdiğimden dolayı farklı farklı domain adresleri alarak adıma kaydediyorum.

Şuana kadar, 20 adet falan WordPress sayfalarım mevcut ve zamanım boş oldukça hepsiyle…


WordPress müşterilerinize e-posta ve reklam kampanyaları oluşturmanızda yardımcı olacak, kullanımı ve ayarları kolay ayriyeten güzel tasarlanmış MailChimp şablonları ile newsletter bültenleri oluşturarak ücretsiz olarak toplu mail gönderme yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Uzun zamandır, WordPress sayfalarımda MailChimp kullanımı ile müşterilerime ücretsiz mail göndererek ürünlerimi ücretsiz olarak tanıtabilme, son yazmış olduğum makalelerin daha ilgi çekmesini sağlayarak sayfama yüksek trafikler elde etmeme yardımcı oluyor.

Eğer, WordPress kullanımı hakkında derinlemesine bir bilgiye sahip değilseniz, WordPress Blog Kurma Rehberine göz atarak, blog kurma işlemlerini halledebilir.

Ek olarak Yoast SEO eklentisi ile sayfanızın seo içerikleri düzenleyerek sitenize hit getirebilir yüksek sıralamalarda yerinizi alabilirsiniz.

Sayfama nasıl bir trafik…


WordPress ile blog sayfası oluşturarak, anahtar kelime, site haritası, robots.txt ve meta açıklama gibi blogunuzun popüler olma yolunda ilerlemesi için blogunuzun site yapısı önemlidir. Bunun için, Yoast SEO eklentisi kullanarak blogunuzu popüler olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Blog sayfanızın belirli bir kitleye ulaşması ve büyümenin yolu sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Bu yüzden blogunuzu tanıtmanın en son blog yazılarınızı ve haber bültenleri oluşturarak gerçekleştirebilirsiniz.

Blog yazısı yazmak bir hikaye yazmaktan daha fazlasıdır.

Başarılı bir blog sayfası oluşturmak için görseller ve videolar içeriğe eklemek harika bir blog stratejisidir.

Peki ilk blog yazısı yayımlamadan önce, Yoast SEO eklentisi kullanımı ve…


WordPress ile blog sayfası oluşturarak, anahtar kelime, site haritası, robots.txt ve meta açıklama gibi blogunuzun popüler olma yolunda ilerlemesi için blogunuzun site yapısı önemlidir. Bunun için, Yoast SEO eklentisi kullanarak blogunuzu popüler olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Blog sayfanızın belirli bir kitleye ulaşması ve büyümenin yolu sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Bu yüzden blogunuzu tanıtmanın en son blog yazılarınızı ve haber bültenleri oluşturarak gerçekleştirebilirsiniz.

Blog yazısı yazmak bir hikaye yazmaktan daha fazlasıdır.

Başarılı bir blog sayfası oluşturmak için görseller ve videolar içeriğe eklemek harika bir blog stratejisidir.

Peki ilk blog yazısı yayımlamadan önce, Yoast SEO eklentisi kullanımı ve…


WordPress blog kurma hayali ile yanıp kavruluyorsanız eğer iyi bir seçim yapma düşüncesine gelmişsiniz demektir. Zaman ilerledikçe teknolojide ister istemez gelişiyor ve yeniliklerde beraberinde geliyor. Sizler için hazırlamış olduğum WordPress blog kurma rehberi ihtiyaçlarınızı tamamen giderecektir.

Gözlerimizi kapatarak önceki yıllara hızlıca göz attığımızda, evlilik siteleri, Mirc ve Klavye tarzı sohbet sitelerinin popülerliğinden kafamızı kaldıramıyor sadece kız yada erkek tavlama olayları ile ilgileniyorduk.

Zaman hızlıca ilerliyor ve eski alışkanlıklarımızın yerine yüksek paralar vererek bizlerin beynini yıkayan yada kişisel bilgilerimizi alan yada çalan kişileri göremiyor ve balıklama bir şeylere atlıyorduk. O zamanlar popüler olmaya başlayan ve hala yine popüler olan, Facebook, Twitter…


WP Sosyal, kişisel blog sayfama hoş geldiniz 🙂

Kişisel blog sayfası mı denilir?

Başka bir şey mi denilir?

Herhangi bir fikrim yok!

Benim kim olduğumu merak ediyor ve günlük yaşantısı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, tamamen ben olan hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Sadece bir çevrim içi sayfam olsun düşüncesi içerisindeydim ve bunu bir yerlere iyi yada kötü bir şekilde aktarabilmek amacıyla bu yola giriştim.

O kadar detaylı konulara hakim birisi değilim ve sizlere akıcı bir makale hazırlamaya bilirim belki ama elimden geldiği sürece sağdan soldan bilgileri okuyup sonrada harmanlayıp sizlere faydalı içerikler sağlamak amacım.

Aslında kişisel adıma ait bir blog…


GTmetrix site hızı performans ölçme aracı ile gelen verileri daha iyi kullanacağımız ve anlayacağımız konusunda bilgi edineceğiz. Bugün de popüler web sitesi hız test aracı olan aracı ve daha önce Pingdom web sitesi hız testi aracını incelemiştik.

Web sitesi hız testi araçları sayfanızda nelerin problemli olabileceğini uyarılarla birlikte derecelendirme sistemlerine ve puanlara dayanır. Sitelerin performanslarını kontrol etmek için hız testleri yapmaya geldiğinde sahip olabileceğimiz pek çok seçenek vardır.

Bazen bunlar tamamen kafa karıştırıcı olabilir ve aslında ne anlama geldiğini yorumlamak için biraz zaman ayırmak, yalnızca puanlarınızı artırmanın yanı sıra, sitenizin performansını da önemli ölçüde artırmamıza yardımcı olabilir.

GTmetrix Web Sitesi…


Bugün, popüler olan web sitesi hız testi aracı olan Pingdom ‘un verilerini daha iyi kullanacağımız ve anlayacağımız konusunda araştırma yaptık. WordPress web sitenizin hız ölçümlerini bu ücretsiz araç ile test edebilirsiniz.

Performans sorunlarını daha kolay bir şekilde teşhis etmemize yardımcı olacak ve ayrıca vermiş olduğu site hızı değerlerini ise sitemizi optimize edeceğiz.

Çoğu WordPress kullanıcıların Pingdom hız testi aracını kullanıp, verilen site analizleri raporlarını yanlış raporladığını çokça görüyoruz ve bu da bazen sitelerini eskisinden daha da kötüleşen bir duruma getirmeye yönlendiriyor.

Daha önce GTmetrix web sitesi hız testi aracını incelemiştik.

Pingdom

Pingdom nedir?

Pingdom, İsveç ülkesinde küçük bir şirket olup, uptime izleme…


Resim optimizasyonu’ na WordPress’ de neden ihtiyaç duyduğumuzu ve görüntü optimizasyonu neden gerekli olduğunu düşünüyorsanız?

Bu konu tam sizlere göre;

Resim Optimizasyonu nedir?

Resim optimizasyonu, grafik dosyasının görüntü boyutunu, orijinal görüntünün kalitesinin hemen hemen değişmeden veya görünüşte fark edillemeyecek kadar az miktarda azaltılacağı düzeyde en aza indirgemektir.

Resim Sıkıştırma Siteleri

Sitemizi hızlandırmada yardımcı olduğu için WordPress resim sıkıştırma sitelerine ihtiyacımız olacaktır.

Görüntüler genellikle bir web sayfasında indirilen baytların çoğunu oluşturur ve çoğu zaman önemli miktarda görsel alanı kaplarlar. Sonuç olarak, görüntüleri optimize etmek, genellikle web siteniz için en büyük bayt tasarruf ve performans iyileştirmelerinden bazılarını verebilir.

  • Görüntüler sıkıştırıldığında, tarayıcı daha az bayt indirmek zorunda kalır ve…

XML Sitemap (XML Site Haritası), sitenizin içeriklerinin ve diğer ögelerin düzenlenmesi hakkında arama motorlarına (Google, Yandex, Bing, Yahoo!) bilgi vermek için sitenizin URL’lerinin (web sayfalarının) bulunduğu bir XML dosyasıdır.

Site haritaları, e-ticaret siteleri, blog siteleri ve yeni geliştirilen siteler için çok önemlidir. Site haritaları hakkında daha fazla bilgiyi Google Search Console Yardım bölümünden de bulabilirsiniz.

Site Haritasının Önemi

Web sayfaları ve yazılar arama motorları tarafından sıralanır. Peki arama motorları blogunuz hakkında nasıl bilgi sahibi olacak? XML Sitemap (XML Site Haritası), haritasının gönderilmesiyle gerçekleşir.

Site haritaları, web siteniz için oldukça önemlidir, XML Sitemap (XML Site Haritası), web sitenizin içeriği ile ilgili Google, Yandex, Bing…

Nezaket Yerlikaya

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store