Шоу “Вар’яти” Сергія Притули у Нетішині

19 листопада наше місто відівідав колектив одного з найпопулярніших гумористичних лайв-шоу України — “Вар’яти”. Це був 104-й концерт гурту у цьому гастрольному турі і вже втретє вони відвідали наше місто.

Власне, про існування такого шоу я дізнався зовсім нещодавно. Коли я вперше почув назву колективу, єдина моя думка була про те, що вона гарно звучить. Але у мене не було жодної асоціації з будь-яким предметом чи явищем. Тому я вдався до пошуку в Інтернеті. Ось витяг зі словника українського сленгу(і такий існує):

Доречним синонімом було б слово “шалений”. Саме ним я б охарактеризував шоу загалом. Та до цього ще дійде.

Автор ідеї, Сергій Притула, заявляє, що його проект — перше повністю україномовне гумористичне шоу. Не буду сперечатися, не маю інформації, яка могла б спростувати цю думку. Проте я впевнений, що якщо вже хтось повинен був взятися за розвиток українського сучасного гумору, то не хто інший, як Сергій Притула. Вважаю, що немає потреби розповідати про особистість керівника гурту. Якщо ви хоч колись вмикали “Новий канал”, то стовідсотково помічали на екрані довготелесого вусаня, який постійно жартує і розважає публіку своїми дотепами. Колись він був учасником “Comedy Club Ukraine”, де виступав під псевдонімом “Тернопільский Сірий”. Декламував власні гумористичні монологи, деякі з них навіть стали культовими (“Українські прикмети” чи “Вороги українця”). На сьогоднішній день Сергій є одним із провідних телеведучих “Нового каналу”, а також волонтером. До слова, значна частина коштів, зібраних на концертах шоу “Вар’яти”, передається на потреби українського війська. Та що ж являє собою саме шоу?

На сцені команда артистів демонструє мініатюри, замальовки, монологи та авторські пісні, які інколи є переспівами всесвітньо відомих композицій. Притула поєднує роль артиста і ведучого. І робить це доволі органічно.

Можливість відвідати концерт з’явилась неочікувано. За 20 хвилин до початку зателефонували певні особи і повідомили, що у наявності є кілька “безкоштовних” квитків. Я чимдуж поспішив, тому що реально був зацікавлений.

*Далі будуть використані дослівні цитати. Я не несу жодної відповідальності за вплив даної лексики на ваші естетичні почуття.

Концерт розпочався. Під запальний рок на сцену вибіг Притула. Зал голосно аплодував. Розпочав він недовгим вступом, жартома охарактеризував ставлення гурту до політики: “Ми вважаємо, що воно все гімно, поки я туди не прийшов…”. Варто відмітити, що жартів про політику у репертуарі цих хлопців справді мало. І це лише плюс. Вдалими були також риторичні запитання типу: “Часто до вас “Квартал” приїжджає? А “ОЕ” часто? Через те ми і популярні, бо коштуємо як жменька укропу”. Сергій Дмитрович розповів про свої плани на майбутнє: “ Та ви ж знаєте, я хлопець скромний, все, чого я хочу — світового панування шоу “Вар’яти”. Поділився він і своєю любов’ю до маленьких містечок на зразок нашого: “…і на наступний день після взяття Карнегі-холлу в Нью-Йорку ми приїдемо і виступатимемо…у Сарнах, Нетішині, Острозі, Гниличках, бо то є наше все”. Що тут казати, лідеру одразу вдалося розігріти публіку.

Потім він запросив на сцену своїх колег. З цього моменту у мене з’явились змішані емоції. З одного боку, я бачив Притулу, який жартує досить влучно, його коміки — ні. Пізніше ситуація кардинально змінилась: жарти підопічних були смішними, власні монологи Сергія — ні. Та ситуація набула нових обертів. Мені здавалося, що абсолютно всі жартують більш ніж доречно, але тоді люди в залі абсолютно не реагували. Десь на середині концерту стався перелом і все стало на свої місця. На відмінні дотепи та мініатюри глядачі відповідали вибухами сміху та щирими оплесками.

Тут, звісно, мав місце фактор специфічної місцевої публіки. Я зміг оцінити її середній вік. Половину залу представляла молодь, іншу половину — люди, котрим за 40. Відповідно, такою ж неоднорідною була реакція глядачів. Коли тематика жартів торкалася 90-х років минулого століття, сміялися переважно старші люди. Коли ж мова йшла про останні світові тенденції(Pokemon Go), реагували здебільшого підлітки.

В будь-якому випадку, усе це загалом створило дійсно неперевершену картину. Цілих дві години пролетіли непомітно. Особливо мені сподобалася одна фраза Притули щодо ремонту у типовій українській сім’ї: “…тому коли ваша жінка в черговий раз запитає які шпалери обрати, нічого їй не кажіть. Просто нахиліться до неї так ніжно і тихенько-тихенько прошепотіть їй на вушко: іди в сраку.”

Наприкінці концерту Сергій подякував усім присутнім і вкотре нагадав, що виступи “Вар’ятів” можливі завдяки тому, що десь на Сході якийсь хлопчина стоїть в окопі з автоматом у руках і захищає нашу Батьківщину. Це було чудове шоу. Наступного року “Вар’яти” знову будуть у нашому містечку. Тому якщо вам цікава гумор-тематика і ви бажаєте приємно провести вечір, це точно ваш вибір!