2. VS2013 ile Local Git Repositories & Sync

Git, Github, Visual Studio 2012 | | 2013Github Entegrasyonu

Yeni projeye source control ekleme

Yani bir proje açıp, proje dosyamıza source control seçeneğini ekliyoruz. VS, kendi içerisinde versiyon kontrolleri yapacak dosyaları oluşturuyor.

Projenin solution dosyasına sağ tıklayıp Commit dediğimizde yukarıdaki görüntü çıkıyor. Bazen değişiklikler untracked files ya Excluded Changes olarak gözükebilir. Bu durumda Include All diyerek Included Changes içerisine onları da atıyoruz.

Açıklama yazıp commit dediğimizde onaylanıyor fakat girhub sitesine göndermiyor, locale kaydediyor. Hem commit hem de Github sitesine göndermek için “Commit and Push” seçeneğine tıklıyoruz.

Github for Windows u açıp projemizi sürükleyip bırakıyoruz. Publish butonuna basıp , repositori descriptionını yazıyoruz ve yayınlanıyor.

Github Publish

VS da iken sync e basarsak projeyi senkronize edebiliyoruz. İlk defa kullanıyorsak github hesabımıza bağlanmak için kullanıcı adı ve şifre isteyecek.

Projenin herhangi bir yerinde değişiklik yaptığımızda, değişiklik yapılan dosyalarda kırmızı tik oluşacak. Eğer yeni bir dosya, class vb. eklendiyse yanında yeşil + işareti oluşacak ve proje kırmızı olarak tiklenecektir.

Team Explorer Menüleri

Değişiklikleri görmek için Changes, senkronize edilmemiş onayları görmek için Unsynched Commits diyebiliriz. Settings de ise üyelik bilgilerimizi görebiliriz.Show your support

Clapping shows how much you appreciated Notes’s story.