1 Follower
·
Follow

Přeměňovat interiéry, to je maso. Je to pro nás jako medium stejk, který si labužnicky vychutnáváme sousto po soustu a mazlíme ho v pepřové omáčce (všem veganům sorry). A toto je první část rozkrojené pečínky, kterou startujeme seriál o přeměnách, co máme na svědomí. Začínáme zostra, z vlastních řad. Přečtěte si článek o tom, kterak Terka ze starého polozboru vykouzlila zámek splněných přání.

Terka:

Dům v Dolních Kounicích jsme si s manželem koupili v roce 2016 a v roce 2018 jsme se do něj stěhovali. Město Dolní Kounice jsme si vybrali pro jeho malebnost, je zde řada památek a rozhodně všem doporučuji ho navštívit. Při vyklízení domu jsme našli fotku původního domu z doby, kdy byl postaven a k našemu údivu nebo možná až zděšení na ní bylo napsáno jméno Rafael, což je naše rodinné příjmení. Takže asi osud. 😊

Image for post
Image for post

Dům jsme chtěli zrekonstruovat tak, aby se co nejvíce podobal tomu původnímu, takže jsme opět vsadili stejnou velikost oken a zrenovovali vchodové dveře, jejichž část jsme našli na půdě. …


Nedovolte jen tak něčemu být součástí vaší domácnosti. Myslíme si totiž, že má smysl si vybírat, a proto vznikl Obyčej s neobyčejným nábytkem dělaný s láskou od českých tvůrců.

Image for post
Image for post

Proč právě název Obyčej?

obě: Slovo obyčej nás napadlo ve spojitosti se slovy zvyk a tradice, protože o tom celý projekt je. Chceme lidem přiblížit ruční výrobu a práci s materiály, protože se nám zdá, že s příchodem velkých nábytkových řetězců se řemeslo pomalu vytrácí. Slovo obyčej zase mizí z českého slovníku. Myslíme si, že obojího je škoda, takže jsme to chtěly zase trošku popostrčit do popředí.

Kdy vznikl Obyčej?

obě: Obyčej vznikl asi před čtyřmi lety, kdy jsme spolu seděly na schodech a přemýšlely, co s těmi pár kousky nábytku, které jsme začaly renovovat a předělávat. Přemýšlely jsme o Fleru, ale tam nám připadá ten nábytek takový zapadlý, pořád si spojujeme Fler s bižu a oblečením. Tak jsme si řekly, že by vůbec nebylo od věci, kdyby vznikl portál podobného ražení ale jen s nábytkem.


Kdo u vás vyhrává, když koukáte na kovbojky? No jasně, že Indiáni. Ti byli vždycky větší sympaťáci než špinaví kovbojové. Tak jim teď na jejich počest, a taky pro zabavení vašich dětí, vyrobíme týpí (nebo chcete-li teepee), které vám bude závidět kdejaká Rybana.

A víte, co je na tomto indiánském DIY příbytku největší výhoda? Nemusíte vůbec nic přišívat ani sešívat. Zašít se v něm můžete pak akorát tak vy před každodenním shonem. Jupí!

Image for post
Image for post

Co budete potřebovat?

Image for post
Image for post

6 dřevěných tyčí o délce alespoň 2 metry
Kusy starých prostřeradel a látek
Vrtačku
Provázek (může být tlustší a tenčí, oba dlouhé alespoň 10m)
Tužku
Tavnou pistoli
Nůžky
Metr
Šikovného pomocníka (alespoň na 10…

About

BLOG

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store