Adnan Menderes Üniversitesi Bilişim Konferansı 8 Mayıs 2017


Bu sefer kendi okuduğum üniversitede olan bir konferans aslında bakarsak konferansı ben düzenledim.

Bölüm henüz yeni kurulduğundan her hangi bir konferans olmamıştı şuana kadar. Bilgisayar Mühendisleri Odası Aydın temsilcisi olduğumdan dolayı BMO’dan konuşmacı talep etmiştim,onlarda beni kırmayıp 2 konuşmacı yönlendirdiler,bende bu arada Aydın belediyesinde çalışan Haktan Akdağ ile konuşmuştum konuyu kendisi de seve seve sunum yapabileceğini bana bildirmişti.

Önceden konferansın nerede yapılacağını nasıl yapılacağını planlayıp ona göre ayarlamıştım bütün durumları .


İlk konuşmayı Bölüm başkanımız Yılmaz Kılıçaslan yaptı. Bu tür konferansların ne kadar yararlı olduğundan bahsetti.


Ardından Güler Sağıt konuşmasını yaptı, kendisi İzmir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürüydü. Dünya ve İzmir’de olan akıllı uygulamalardan bahsetti. Ekstra olarak üniversiteden mezun olmadan önce neler yaparsak bize bunların faydalı olacağından bahsetti.


Devamında ise Oktay Yıldırım konuşmasını yaptı, kendisi çok renkli bir kişilik hem İzmir’de ortak şirketi varken aynı zamanda eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesinde devam ediyor.

Kendisi konuşmasında başta sağlık sektörü ve yazılım sektörünü ardından sağlık sektöründe yapay zekayı devamında ise yapay zeka ile ilgili önemli bilgilerini paylaştı.


Son olarak Haktan Akdağ bize güzel bir sunum hazırlamıştı biraz uzundu diğerlerine göre her ne kadar konu proje yönetimi olsa da sektör ile ilgili ve üniversitede yapılabilecekler ile ilgili çeşitli tecrübelerini aktardı bize.


Bölümümüz adına güzel bir konferansı yaklaşık olarak 75 kişi katıldı.

Çeşitli bölümlerden katılan katılımcılar olması dahada güzelleştirdi.

Ben tekrardan bütün konuşmacı ve katılımcılara teşekkür ediyorum.

Daha iyilerini gerçekleştirebilmek dileğiyle.