yükseklik korkusu olduğu için 2. kattan intihar eden adamın düşündükleri

her ne olursa olsun, hayata bir kez daha geri döndüğü için kendini şanslı ve mutlu hissediyordu. aslına bakarsanız, ölmek için de yeterli nedeni yoktu. hem kimin ölmek için yeterli nedeni olabilir ki? ölmek için yeterli olan neden miktarı da nedir ayrıca? resmi kurumlar tarafından bu yönde açıklanan bir tablo var mı? kimin hangi nedenle öleceğine kim karar verebilir ki? ya da ölmeyeceğine? bir gün önce, yeterince yaşadığını ve hayattan sıkıldığını fark edince intihar etmeyi düşünmüştü. sonuçta hayat sıkıldığınız da kapatabileceğini bir film ya da masasından kalkabileceğiniz bir arkadaşınız değil.

“-hayattan sıkıldım.”

“-hayatını değiştirin o zaman.”

gibi sikik bir tavsiye de herkes için geçerli olmayabilir.

içinizde bir değil birden çok insan konuşuyor olabilir. aklınızla mutabakata varamadığınız durumlar olabilir. eğer ilk olarak siz deli olduğunuzu düşünürseniz, toplumda sizin deli olduğunuza ikna olacaktır. hem delilik aklın özgürlüğü olabilir. bedenden bağımsızlığını kazanmış olabilir. bu gibi durumlarda her zaman “sağlıklı” karar alamayabilirsiniz.

“2 ay boyunca 2 ayağı alçıda gezdi. alçıları çıkartıldığı gün hastanenin çatısından atlayarak intihar etti. yükseklik korkusunu yendi. hayat ona korkularının üzerine gitmeyi öğretmişti. “