Po práci legraci 11 🧗‍♂️

Ondřej Pospíšil
May 26 · 3 min read
Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Je březen 2018. Snažím se tvořit obsah, co jen to jde.

Proto mě moc těší, když si toho všimnul můj bývalý lektor ze střední a spoluzakladatel coworkingu v Kolíně, Martin Kokeš.

Martin mě oslovil na začátku března 2018 s tím, jestli bych nechtěl pomoc s propagací sešitu. V rámci Google Business Group Kolín, kterou s kolegy v coworkingu tvoří mi dali možnost udělat pro komunitu lidí menší talk o tom, jak jsem se dostal k tomu, co dělám, co to je POONBOOK a jaký je jeho příběh.

Byla to první veřejná přednáška, na kterou jsem se musel připravit. Absolutně jsem netušil, jak to nachystat a co budu vlastně říkat.

Začal jsem si tedy chystat krátké povídaní. I když byla přednáška domluvená až za cca 14 dní, začal jsem si sepisovat všechny poznámky, co mě k tomu napadly. Přesně jak ve svých videích říká Petr Mára. Je fajn si připravit co nejvíce podkladů a nápadů předem.

Sestavil jsem strukturu, jednoduchou prezentaci a jel směrem Coworking Kolín.

Na přednášce byla ve finále menší účast, než se čekalo. O to víc jsem měl možnost poznat se s dalšími lidmi z coworkingu. Ale i tak jsem byl rád, za skvělou zkušenost a za to, že jsem se na to musel připravit. Jinak bych se k něčemu takovému asi nedokopal.

http://gbgkolin.cz

Návštěva coworkingu mi zároveň otevřela dveře do budoucna, začali jsme spolupracovat s Jirkou Krejčíkem, specialistou na SEO a spoluzakladatelem coworkingu. Následně jsem se zapojil do Kolínské Mastermind skupiny. Nikdy nevíte, co se může stát ;)

Stále jsme v období, kdy není hotová produkční verze. Ano stále. Momentálně jí brání důležitý projekt, který mě maximálně vytížil. Ve spojení s přípravou na přednášku to byla over kapacita.

Vzal jsem si k srdci radu od Michelle. Zněla asi takhle: “Buď připravený na úspěch, měj naskladněno dopředu, snaž se, ať ti režie okolo nezabere moc času…”. Okay, s tím webovým řešením v podobě statického webu to nebude úplně nejlepší řešení řešení… V tu chvíli mě napadl Tomáš a jeho projekt pro kreativní profíky — Juicyfolio.

Neváhal jsem ani minutu a ozval se mu: “Ahoj Tome, chci se jen zeptat, jestli je reálné na juicyfoliu udělat skoro totožný design jako mám na webu teď(abych zase nemusel něco customizovat), a jestli je reálné z toho rovnou vyrobit ten nejprimitivnější eshop… ještě mě zajímá jak je juicyfolio připravené na GDPR? Díky a měj co nejproduktivnější den! 🙂”

Od té chvíle se začal řešit e-shop postavený na platformě Juicyfolio.

Víc jsem šlápnul i do úprav samotného sešitu. Odladil jsem branding, barvy, papíry, šablony prohlížečů a hlavně jsem dal na radu Aleše a přidal ochranný obal. Přece to nebude jen tak. Ať je toho, co nejvíce, není to obyčejný sešit. Líbí se mi nápad s tužkou. Jako drobný dárek navíc nechávám udělat samolepky. Teďka by to mohlo být komplet…


👈 Předchozí Po práci legraci, jestli vám náhodou uteklo


Zatím se mějte suprově! 😀

Díky za váš čas a za přečtení.

Budu rád za sdílení a kdyby jste měli jakýkoliv dotaz, ozvěte se mi na info@poon.cz

Jestli se chcete mrknout co dělám, tak tady najdete odpověď :)

O POONBOOKu se můžete dozvědět více zde.

Také mě můžete sledovat na facebooku, instagramu, twitteru nebo linkedin.

Ondřej Pospíšil

Written by

Webdesigner & kreativec na volné noze. Autor sešitu pro webdesignery POONBOOK. Zakladatel platformy KOLABO. A tohle jsou moje zápisky! :-)