Dehydroepiandrosteron

To hormon występujący w ludzkim organizmie w bardzo dużych ilościach. Produkowany głównie przez nadnercze. Badania wskazują na odwrotną korelację pomiędzy wysokimi ilościami DHEA (dehydroepiandrosteronu) oraz DHEAS (siarczan dehydroepiandrosteronu), a częstotliwością występowania raka oraz chorób układu krążenia, alzheimera oraz innych schorzeń związanych z procesem starzenia. Poziom hormonu DHEA osiąga swój szczyt w wieku około 25 lat i stopniowo obniża się z wiekiem. U osób w wieku od 70 do 80 lat stanowi ok 10%-20% poziomu dorosłych w wieku 25 lat.

Przyjmowanie DHEA w badaniach klinicznych wykazało pozytywne efekty pod względem redukcji występowania nowotworów, zwłaszcza u osób starszych. Dodatkowo w przypadku osób starszych wykazano redukcję średniego spadku masy kości co wskazuje na pozytywne efekty w przypadku zwalczania osteoporozy. Przy testach kohortowych dotyczących depresji, grupa otrzymująca DHEA wykazała znaczną poprawę w stosunku do osób, którym zostało podane placebo. Ogólne wyniki badań w przypadku osób starszych pokazywały pozytywne efekty w większości objawów związanych z procesem starzenia się. Z tego powodu DHEA jest brany pod uwagę jako jeden z ważniejszych środków mających na celu redukcję efektów związanych z starzeniem się.

Realny wpływa DHEA na ludzki organizm oraz możliwość zastosowania go jako środka mającego na celu przedłużenie okresu życia oraz zwiększenie sprawności organizmu nie jest w pełni zdefiniowany. Aby jasno określić jego komercyjne zastosowanie konieczne są liczne badania, a ich rezultat może okazać się odmienny od wcześniej zapowiadanych efektów jakie posiada dehydroepiandrosteron.

Jeśli chcesz dowiedzieć przeczytać obszerny artykuł na temat długowieczności i utrzymywania pełnej sprawności w sposób kompleksowy ZERKNIJ TUTAJ.

Jeśli jesteś zainteresowany informacjami na temat innych specyfików zerknij tutaj:

Rapamycyna

Metformina