Günümüzde teknolojinin hemen her alanı etkilediği bilinen bir durumdur. Mimari alana bakıldığında da aynı etki görülür. Bu alandaki etki, BIM olarak bilinen bir modelleme üzerinden sunulur.

Hemen iletişime geçin

0532 542 66 89

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

https://www.opalmep.com/revit-bim-modelleme/

Peki, BIM modelleme nedir?

BIM; Building Information Modeling ifadesinin baş harflerinin kısaltmasıdır. Bu ifade ise Yapı Bilgi Sistemi veya Yapı Bilgi Modellemesi olarak ifade edilebilir. BIM; farklı mimari projelerin tasarımında, inşasında ve sürdürülmesinde görev alanların ortak bir şekilde yararlanmasına imkan veren üç boyutlu bir bilgi paylaşım sürecidir. Burada temel amaç, projede görev alanların anlık olarak istediği bilgileri alabilmesidir. Alınan bilgilerin güncel olduğunun da altının çizilmesi gerekir.

--

--

Endüstriyel tesisat; sanayi kuruluşları ve benzeri türden üretim yapan alanlarda kullanılan mekanik tesisat şeklinde ifade edilir. Sanayi kuruluşlarında kullanılmasından dolayı, konut ve AVM gibi alanlarda yer alan tesisattan daha farklıdır.

Bunlardan öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Endüstriyel Doğalgaz Sistemleri,
  • Endüstriyel Su Arıtma ve Yumuşatma Sistemleri,
  • Kızgın Yağ ve Kızgın Su Tesisatları,
  • Endüstriyel Toz, Duman Egzost Filtreleme Sistemleri,
  • Endüstriyel Borulama Tesisatları,
  • Isı Eşanjörleri Uygulamaları,
  • Buhar Tesisatları ve Malzeme Temini,
  • Basınçlı Hava Tesisatları.

Bunların haricinde de farklı türde mekanik tesisatları da vardır ve ilgili sanayi alanındaki üretime veya yapılan işe göre farklılaşır. Ancak söz konusu sistemlerin genel olarak üretimi ve genel işleyişi sağladığı ve koşulları iyileştirdiği unutulmamalıdır.

Hemen iletişime geçin

0532 542 66 89

https://www.opalmep.com/endustriyel-tesisat/

--

--

Yangın söndürme, Gazlı söndürme, Mekanik Tesisat, ilk yatırım ve işletme maliyetleri fizibilite çalışmaları, hesaplama tasarım, projelendirme, danışmanlık, malzeme temini, uygulama, işletme ve bakım konularında hizmet vermektedir.

https://www.opalmep.com/

--

--