Justą ir Artūrą vos pavyko pagauti susitikimui — veiklos jiems šią vasarą tikrai netrūksta. Susitikome puodelio kavos jų BBQ restorane prieš pat dienos pietus. Šis žavus duetas, sukūręs ir, gal net šioje vietoje tinka pasakyti, užkūręs City Chef veiklą, puikiai išmano tai, ką daro. Jie tiki kokybe, jie nebijo merkti savo rankas į viską, ką pradeda ir ką toliau daro — nuo rūkyklos suvirinimo, iki restorano sienų dažymo.

City Chef — tikras amerikietiškas barbekiu pagal originalias tradicijas.

Lina: Labas, Justai ir Artūrai. Tai kokia gi ta City Chef istorija?

Justas: Atsiradom prieš 4 metus, kai dar dirbome kituose savuose darbuose. Pakalbėjom su Artūru, kad būtų šaunu turėti savo food trucką. Būtent food trucką, nes tuomet tai buvo kažkas naujo — jie dar nebuvo tokie populiarūs kaip yra dabar. …


Ne visada gražiausia renginių pusė ir ne pati maloniausia pokalbių tema — šiukšlės. Tačiau jos egzistuoja, jos visada čia buvo ir visada bus, mes negalime to sustabdyti. Tai kodėl mes čia apie jas? Labiausiai bauginantis ir visame pasaulyje problemas keliantis reikalas, susijęs su šiukšlėmis — tai jų kiekis ir kur mes jas dedame, o gal tiksliau metame. Tad ir mes šį kartą apie tai, kaip galime bent šiek tiek kontroliuoti šiukšlių kiekį ir atsakingai jas išmesti ten, kur reikia.

Maisto industrija tokia jau yra — pasižyminti sugeneruojamu dideliu kiekiu šiukšlių. Ar kada bandėte skaičiuoti, kiek plastikinių maišelių parsinešate paprasčiausiai apsipirkę parduotuvėje? O dar visos maisto pakuotės. Tikrai naudojame daug plastiko. …


Seydi tikrai gali visus pavergti savo nuoširdumu, tad esu tikra, kad apsilankę jo kavinėje — parduotuvėje, būsite sutikti itin svetingai. …


Open Kitchen istorijas pradedame pirmuoju pokalbiu su vienu iš mūsų dalyviu — Karve ir viščiuku. Tiksliau su Deimante. Karvė ir viščiukasOpen Kitchen’e dalyvauja jau trejus metus ir tikrai turi didelį ratą gerbėjų ir pastovių klientų. Jų žavingoji rūkykla būna pirmas dalykas, ką dažniausiai pamatote atėję į Tymo turgų.

Nekalbėjom su Deimante apie tai, kaip einasi biznis. Bet labai daug kalbėjome apie maistą, dešrytes, produktus ir laimingus darbuotojus. Apie tai, kas slepiasi už žymiųjų jų burgerių su plėšyta jautiena bei jerk vištienos kesadiljų (quesadilla).

Lina: Manau labai tradicinis klausimas, kuris tikriausiai kyla daugeliui, išgirdus jūsų pavadinimą. Kas ta „Karvė ir viščiukas“? Ar čia Cartoon Network įvėpė? ;)

Deimantė: Tikrai taip, labai dažnai susilaukiam šio klausimo. Kaip aš sakau, mūsų pavadinimas — prastas šefo pokštas, kuriam aš iki šiol iki galo nepritariu ;)

Iš tiesų tai atspindi mūsų virtuvę — mes nedirbame su kiauliena. …


Kai 2014 metais įvyko pirmasis Open Kitchen Tymo turguje, turėjome vos kelis dalyvius. Viskas buvo labiau panašu į kelių restoranų pasirodymą, nei gatvės maisto turgų. Bet štai penktus metus mes linksniuojam “nes lauke skaniau”, vis daugiau ir daugiau food truckų ir restoranų prisijungia. Ir arba jau nebežinote, ką čia pirmiausia paragauti, arba spėjote išsirinkti savo favoritus, savo penktadienio vakarus pradedate arba tęsiate Tymo turguje. Per tuos pačius penkerius metus mes prikaupėme tiek istorijų, kad netelpame savyje ir nusprendėme — pats metas jomis pasidalinti.

Nuo pat pradžių Open Kitchen tikslas buvo sujungti. Sujungti tuos, kurie maistą augina, su tais, kurie jį paruošia ir su tais, kurie juo mėgaujasi. Tymo turgus atrodė tam tinkamiausia vieta. Ūkininkų turgelis ketvirtadieniais — maisto turgus penktadieniais. Viskas vietoje, vietiniai ingredientai. …

OPEN KITCHEN

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store