tsu.nammi: як робився дизайн veloforum

talia dmytruk
Jun 3 · 6 min read

tsu.nammi—це колонка про те, як ми придумуємо і розробляємо якісь штуки в nammi. всі хваляться результатами роботи, але рідко розповідають через яке пекло довелось пройти в ході розробки. тому беріть попкорн, читайте і не забувайте своїм досвідом теж ділитись.

що сталось?

nammi—це невелика дизайн-студія з трьох доволі прекрасних людей. нам всього два рочки і от ми умудрились виграти свою першу нагороду, ще й одразу золото—ukrainian design: the very best of 🔥.

ми вирішили поділитись тим, як створювався проект-переможець, показати внутрішню кухню, розповісти, з якими проблемами ми зіткнулись, і як вижили. це може бути корисно дизайнерам, дизайнерам-початківцям або усім, кому цікаво як все-таки розробляються прикольні графічні штуки!

що за форум?

veloforum—це міжнародна конфа, що збирає спеців у велоінфраструктурі зі всього світу в одному з міст україни. вони говорять про все велосипедне, наприклад про велодоріжки, велопарковки і купу інших речей. у 2018 році відбулась 10-та по рахунку в івано-франківську. спочатку ми мали розробити тільки дизайн для тогорічного заходу. але побачивши лого ми подумали, що було б добре зробити повний ребрендинг.

сам проект ви можете подивитись-погортати у нас на сайті.

це лого так довго каталось, що десь по дорозі до нас загубило одну шпицю в колесі. довелось трохи попрацювати веломайстром і вставити її на місце💪

дано: лого-тотем, в якому напаковано все на світі: назва, рік, колесо, місто, дати, місце проведення, час вечірки, тему спікерів, воркшопи (можна продовжувати бескінечно). це нагромадження заважає легкому сприйняттю. не знаєш на чому сконцентрувати увагу, а відтак важко ідентифікувати носія бренду. організатори так багато хочуть розповісти одразу і вішають це завдання на лого, як на невістку.

прочитати між рядками

очевидний, але супер важливий нюанс: уважно слухайте клієнта. про те, що він хоче сказати, навіщо він робить те, що робить, чого він прагне і т.д. іноді клієнт цього не скаже і не тому що не хоче. а тому, що він сам це добре знає, але не говорить вголос, адже думає, що всі це знають і розуміють. задача дизайнерів намацати це, прочитати між рядків і проникнутись.

і в якийсь момент ми зрозуміли—veloforum не про велосипеди, а про об’єднання спеців у галузі. кожен з них працює відокремлено в якомусь місті, робить його кращим і набирається певного досвіду. вони наче точки, що розкидані на карті світу. конференція об’єднує їх разом, змушує знайомитись, ділитись досвідом, робити разом нові проекти.

хороший спосіб знайти багато сенсу в простих формах — подивитись іконки

шукаючи об’єднання (unite) і обмін досвідом (share), ми зупинились на цих іконках. вони просто і наочно передають об’єднання та шейрінг. їх можна поєднати і дати новий сенс.

тепер наші точки міцно з’єднані та діляться досвідом

ви можете сказати “але ж там ще є рама велосипеда!”. так, є 😃. це приємний неочевидний бонус, який отримуєш, лише коли придивишся. ми не хотіли, щоб велосипедна тематика домінувала, була банальною і виглядала як кліше.

додаємо назву поруч. і щоб легше було відрізняти одну конференцію від іншої—рік проведення. щоб це не займало багато місця і не відволікало, поставили лише дві цифри у верхньому індексі. місто і дати проведення тут точно зайві—цю роботу на себе візьмуть промо-матеріали.

всім по велофоруму!

тариф «єдиний»

не тільки дизайном запам’ятався нам veloforum. зазвичай ми презентуємо два концепта айдентики на вибір. але це був перший випадок, коли ми презентували один. і нам сподобалось. здається, що тепер так лише й треба робити.

деякі дизайнери презентують по 10 варіантів за раз. тоді в людей виникає ілюзія вибору. лише здається, що чим більше, тим краще. але насправді ви даєте все і нічого водночас. в підсумку, клієнт губиться в різноманітті і не може обрати що йому до душі.

якщо запропонований вами варіант клієнту взагалі не зайде, то нічого страшного,—запрезентуйте через деякий час ще один, але не менш сильний. якщо і він не піде, у вас не склалась колаборація і варто припиняти роботу.

що далі?

легко про це писати, коли пройшов всі кола пекла. але зараз я розумію, якщо б не наша впертість, ця айдентика не побачила світ взагалі.
p.s. а ще божевільна віра в ідею.

пам’ятаєте ми забрали купу непотрібної інформації, що була в попередньому лого (місто, дата)? очевидно, клієнт почав перейматись через це. всі ми хвилюємось. та ви поставте себе на його місце. клієнт от-от побачив щось, чого ніколи не бачив. і він не впевнений чи справді це те єдине, що йому потрібне. з чим він і його організація далі житиме.

дуже просто. по-перше, це вже десята за рахунком конференція, а тому про неї знає багато людей, по-друге, сама назва натякає на те, що це захід (хоча це далеко не обов’язково в назві). ну, і по-третє, комунікація має взяти на себе завдання розповісти, що це і де буде відбуватись. лого лише ідентифікує, не забуваємо.

окей, лого вже наче подобається клієнту, але з часом виникає нова проблема. воно схоже на лого їх партнера і це викликає неабияку паніку в клієнта.

ніщо не нове під сонцем

тут важливо пояснити, що навіть в одній індустрії візуально схожі логотипи є нормальним явищем. наприклад, sony, volvo та honda використовують один шрифт, але це не заважає ідентифікувати кожного з них. chanel та gucci мають дуже схожі логомарки, однак легко співіснують поруч.

в підсумку ми прийняли рішення зробити декілька демонстративних зображень, в яких видно, як працює айдентика і лого. це ніби врегулювало ситуацію і ми продовжили роботу.

printime

задизайнити лого це пів біди. далі треба оформити матеріали для самої конференції. і основне завдання, щоб вони не викликали інстинкту «поскоріше б викинути у смітник».

завжди тримайте в пам’яті те, що ви закладали у дизайн на самому початку, і старайтесь це передавати у матеріалах, як буквально, так і не дуже. у нашому випадку ми об’єднували людей разом і сторювали можливості для нетворкінгу. давайте це покажемо.

найулюбленіше зі всього, добре ілюструє ідею заходу
мері і постер
всі щасливі
такс-такс, що тут у нас
і для параноїків є стікерочок

просили мама, просили тато: якщо ви оформляєте свою роботу в портфоліо, беріть під час заходу за руку фотографа і знімайте усі матеріали з різних ракурсів. не використовуйте мокапи—вони роблять вашу роботу пластмасовою та неживою.

і вишенька на торті: дизайнили більшість цих матеріалів ми протягом відпустки в одесі. іронія долі полягає в тому, що нагороду ми отримували також в одесі 🙃. совпадєніє?

підсумуємо

  1. презентуйте лише те, в що найбільше вірите.
  2. вносьте сенс у вашу роботу.
  3. спілкуйтесь з клієнтом, пояснюйте як працюють певні речі .
  4. фотайте все.
  5. іноді треба попрацювати в екстримальних умовах, можливо, це потім окупиться 😉.

хух, дякую, що дочитали! пишіть свої думки, діліться досвідом і надсилайте привіти. заглядайте до нас на nammi, а також в instagram.

talia dmytruk

Written by

фенсі-шменсі дизайнер в nammi.me