SİTE HIZI = PRESTİJ = PARA

Google’ın 2015 yılında yaptığı ölçümlerde, 3.2 sn’de tamamen yüklenmiş sayfalar en iyi dönüşüm oranına sahipti. 2016 da bu “süre” 2.8'e, 2017'de ise 2.4 saniyeye kadar “düşmüş” durumda. Bunun anlamı sitelerimiz çok daha hızlı olmak zorunda.

Siteniz kaç saniye de yükleniyor?
Site hızı ile dönüşüm oranları arasında doğrudan ilişki olduğunu biliyor musunuz?
Mobil Sayfa Hızı ile Conversion Rate Arasındaki İlişki

Türkiye’deki bir çok önde gelen siteyi incelediğimde sayfaların hızlandırılmaya ihtiyaçları olduğunu çok net gördüm.

SİTE HIZI = PRESTİJ = PARA

Siteler mevcut yavaş hızlarıyla kullanıcı memnuniyetsizliği yarattıkları gibi büyük gelir kayıplarına maruz kalmaktalar. Bu sorunu çözmek için harekete geçtim.

Site Performansı konusunda desteğe ihtiyacınız varsa lütfen irtibata geçin.

Şu konularda size destek olabilirim:

- Performans Danışmanlığı: Yazılım ekibiyle çalışarak gerekli aksiyonların aldırılması. Anasayfa, listemele, ilan-ürün-otel-makale detay ve satınalma-kiralama-rezervasyon adımları ile diğer adımlardaki sayfa yüklenme sürelerinin 5sn ve altına indirilip Google Page Speed Score’un 80–90 aralığına yükseltilmesi.

- Site Performans Monitoring ve Raporlama: Hero sayfaların (Anasayfa, ürün detay, ilan detay, otel detay, makale detay, ara landing pageler, vs..) yüklenme süreleri ve GooglePageSpeed Scoreları takip edilip raporlanması.

- Resim optimizasyonu: Resim; optimizasyondaki en önemli maddelerden birisi. Hem Google’ın testlerinden geçecek hem de kullanıcıdaki kalite kaybının az hissedileceği dengelenmiş kalite/kayıp/score değerlerine sahip resimlerin jpegify.com web arayüzü ve API ile oluşturulması.

Sitenizi hızlandırılmasında desteğe ihtiyacınız varsa Linkedin mesajı veya od@jpegify.com adresine mail atarak bana ulaşabilirsiniz.

Orhan Doğan Kimdir?

CTO, Yazılım Geliştirme Direktörü ve Yazılım geliştirici olarak, eBay, GittiGidiyor.com, Sahibinden.com, Secretcv.com, Otel.com ve Tatilbudur.com’da 15 yılı aşkın süre çalıştı. Eskidji Gayrimenkul zincirinin teknoloji alt yapısını geliştiren girişimi kurdu, yönetti. Resim optimizasyonu SaaS girişimi Jpegify.com’u kurdu. Linkedin profiline buradan ulaşabilirsiniz.