Mersin Gezi Rehberi

MERSİN TEPEDEN GÖRÜNÜM

Mersin güney sahillerinin en güzel tatil yerlerinden biridir. Kimi zaman Antalya’ya oranla gölge gibi kaldığı görünse de aslında Mersin de oldukça aktif bir tatil beldesidir. Mersin’in Tarihi MÖ 6500’lere kadar dayanmaktadır. Mersin’de tatil yapmak bir ayrıcalıktır. Aynı zamanda bir liman kenti olan Mersin, ticari açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Mersin hem doğal güzelliği hem de tarihi dokusuyla tatilcilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Mersinde yer alan 9 tane mavi bayraklı plajlarda mutlaka denizin keyfini çıkarmalısınız.

Mersin Otobüs Saatleri ve Güzergahları

Adana’ya oldukça yakın mesafede bulunan Mersin’e şehir dışından ulaşım Şakir Paşa Havaalanı’ndan yapılıyor. Havaalanına inen yolcular buradan kalkan Havaş otobüsleri ya da ticari taksiler ile Adana…


Şanlıurfa Gezi Rehberi

Halk arasında Urfa adı verilen Şanlıurfa, Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük 9. sırasında bulunan ilidir. Konum olarak Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile mutlaka gezilecek yerler arasında bulunur. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Urfa’ya “Şanlı” unvanı verilerek Şanlıurfa adını almıştır. Şanlıurfa nerede, Şanlıurfa nerede kalınır, Şanlıurfa ne zaman gidilmeli, Şanlıurfa gezilecek yerler, Şanlıurfa gece hayatı hakkında merak edilenlere yazımızda yer vereceğiz.

ŞANLIURFA TEPEDEN GÖRÜNÜM

Şanlıurfa Nerede?

Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Şanlıurfa; Diyarbakır, Mardin, Gaziantep ve Adıyaman illeri ile komşudur. Peygamberler Diyarı olarak adı anılan Şanlıurfa, birçok efsanelerde adını geçirmektedir.

ŞANLIURFA KONUMU

Şanlıurfa Nerede Kalınır?

Benzersiz mimarisi ile inşa edilmiş otellerde, butik otellerde konaklama imkânı sağlayabilirsiniz…


Kütahya Gezi Rehberi

Özellikle porselen sanatı, tarihi geçmişi ve kültürel birikimi ile ünlü ilimiz Kütahya Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alıyor. Kütahya’da gezilecek yerleri, festivalleri ve yöresel lezzetleri ile sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Kütahya’nın birbirinden güzel 12 ilçesini gezerek tatilinizi renklendirebilirsiniz. Kütahya doğa ve tarihi gezi açısından zengin bir şehirdir. Bu nedenle Kütahya gece hayatı biraz daha sakin geçmektedir.

KÜTAHYA TEPEDEN BAKI

Kütahya’da Gezilecek Yerler

Kütahya gezilecek yerler için listemizi inceleyebilirsiniz.

Kütahya Kalesi: Hisar Tepesi’ne Bizanslılar tarafından yapılan kale Kütahya’nın en önemli sembollerinden biridir. Temelde üç bölümden oluşan kalenin içerisinde mescit ve hamam kısımları mevcuttur. Kaleye çıktığınız zaman şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Aizanoi Antik…


Konya Gezi Rehberi

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yedinci sırada gelen Konya, yaklaşık iki milyon nüfusa sahiptir. Kurulum olarak düz ova üzerinde kuruludur. Şehrin toplam olarak 31 ilçesi bulunmaktadır. Yerleşim merkezi olarak tarihin en eski yerlerinden birisi olduğu bilinmektedir. Tarihi ve manevi yönden birçok güzelliği bu şehirde bulabilirsiniz. Konya nerede, Konya ne zaman gidilmeli, Konya nerede kalınır, Konya gezilecek yerler ve Konya gece hayatı hakkında merak edilen birçok bilgi vereceğiz.

KONYA TEPEDEN GÖRÜNÜM

Konya Nerede?

Önemli yerleşim yerlerinden biri olan Konya, İç Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Karaman, Aksaray, mersin, Niğde, Antalya, Afyon, Eskişehir ve Isparta ile komşuluğu bulunmaktadır. İl, alan bakımından Türkiye’nin en geniş şehri olarak kabul edilmektedir.

KONYA…

Ardahan Gezi Rehberi

Ardahan, coğrafi yapısı ve çok eski tarihi ile ülkemizde gezilebilecek yerlerden bir tanesidir. Ayrıca kendine özgü yapısı ve muhteşem tarih kokan doğasıyla harika bir ilimizdir. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Ardahan hem doğal güzellikleri hem de ikliminin çok güzel olması burayı çok güzel bir şehir yapmıştır. Yüksek ovaları, akarsuları, ormanları, yaylaları ve iki gölü ile gezilmeye bekleyen bir doğa cennetidir. Bu doğa cenneti tam görülmeye değer.

ARDAHAN ŞEHİR MERKEZİ

Ardahan Gezilecek Yerler

Bülbülan yaylası Ardahan da bulunan, bir yayla olup Artvin, Göle ve Şavşat arsında bulunan doğal güzellikleriyle oldukça dikkat çeken yayladır. Bu yayla Ardahan şehir merkezine bağlı Halil Efendi Mahallesinde bulunmaktadır. …


Antalya Gezi Rehberi

Antalya Türkiye’nin en büyük; turizm şehridir. Türkiye ile kalmamakla beraber dünyanın da sayılı turizm merkezlerinden biridir. Antalya’yı anlatmaktan daha çok yaşamak, görmek ve özellikle de gezmek gerekir. Bu turistik şehir her türlü içinde barındıran doğa harikası bir şehirdir. Bütün turizm çeşitleri vardır. Sonsuzluğa açılan maviliği, plajları ve kamp alanları kesinlikle görmeye değer.

ANTALYA SAHİLİ

Antalya Nerede?

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alır. Toros dağlarına paraleldir. Antalya’nın dört bir yanı ormanlarla kaplıdır. Batısında Muğla, kuzey bölgesinde Isparta bulunmaktadır.

ANTALYA HARİTASI

Antalya’da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Kaleiçi Antalya gezilecek yerler olarak semti antik mimarileri içeren en önemli sayılabilecek turizm noktasıdır. Dışarıdan bakıldığında surlarla çevrili olan bu yerin içerisinde liman bulunuyor. Bu yeri…


Afyonkarahisar Gezi Rehberi

afyon

Afyonkarahisar halk adıyla Afyon olan ilimiz Ege Bölgesinde bulunuyor. Önemli bir tarım merkezidir. Aynı zamanda kültürel özellikleri de oldukça fazladır. Günümüzde turizm açısından da daha çok bilinmektedir. Temel ekonomik kaynağı gıda ürünleri ve sanayidir. Türkiye’nin en fazla termal yataklarına sahip ilidir. Gıda ürünleri açısından oldukça zengin olan ilimizde en meşhur gıda ürünleri sucuk, haşhaş, lokum ve bükmedir. Mermer yatakları da şehirde önemli yer tutuyor.

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar denilince akla ilk gelen kaplıcalardır. Bolvadin Heybeli Kaplıcaları, Gazlıgöl ve Sandıklı kaplıcaları görülmeye değer termal yataklarındandır. Sultan Dağları da bu ilimizde bulunmaktadır. Ulu Cami, Frig Vadisi Tabiat parkı, Anıt park, Afyonkarahisar Müzesi…


izmir alaçatı

İzmir Gezi Rehberi

Ege Denizi’nin ikinci büyük şehri İzmir, Türkiye’nin nüfus sayısı bakımından üçüncü en büyük şehridir. Gerek İzmir’deki Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi büyük üniversiteler gerekse tarihi turistik bölgeler nedeniyle yoğun bir talep vardır. Yaklaşık olarak 4 milyon 300 bin nüfusa sahiptir.

İzmir Gezilecek Yerler

İzmir gezilecek yerler açısından zengindir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle turistik bir şehirdir. Efes Antik Kenti olsun Ege Denizi olsun misafirlerine görülmeye değer manzaralar sunmaktadır.

Saat Kulesi


otobüssatleri.rog

Dünyanın tüm şehirlerinde yerel yönetimler insanlara daha iyi hizmet verebilmek için ulaşım imkanlarında sürekli yenilikler yapmakta ve daha ekonomik hizmetler sunmaktadırlar. Toplu ulaşım en iyi hizmetlerdendir. İnsanlar şehirlerde yaşadıkları bölgelere hizmet veren toplu taşıma aracı otobüs saatlerini öğrenerek kendilerine gidecekleri yere göre hazırlamaktadırlar. Hangi şehirde olursanız olun, tüm şehirlerin otobüs saatlerini aynı internet sitesinden doğru olarak öğrenebilmeniz için tüm şehir otobüs saat bilgileri tek çatı altında toplanmıştır.

Cengiz Koc

✅ SEO | CRO | Custom Wordpress Sites. Gezen Insan. Bana mesaj atın! 😍 😎

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store