OtoTakvim
2 min readDec 22, 2023

--

  1. Komple Araç Boyama Fiyatları 2023

Araç boyama fiyatları otomobillerin büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Araç boyama işi profesyonellik isteyen, hata payı olmayan işlerin başında yer alır. Araç boyatırken özellikle seçmiş olduğunuz araç boyama atölyesinin tecrübeli ve deneyimli olduğuna dikkat etmeniz gerekir. 2023 yılında araç boyama fiyatları, fırın boyama fiyatları eski yıllara artmış durumdadır.

2023 Komple Araç Boyama Fiyatları

OTOTAKVIM ARABA BOYAMA FİYATLARI

Araç boyama fiyatları yukarıda görüldüğü gibidir. Bu fiyatlar servis veya boya atölyesinin geçmişine, tecrübesine ve kullandığı malzemelere göre çok değişebilir. Uzman bir boya firmasında fiyatlar her daim yüksek çıkarken işçilik seviyeleri de çok profesyoneldir. Bu gibi yerlerde boyada akıntı gibi olumsuzlukları görmek mümkün olmamaktadır. Araç boyama ücretlerini 2022 yılında sizlere tablo da sunduk. Şimdi ise araç boyama ile ilgili detayları paylaşalım.

Markalara Göre Araç Komple İç Dış Boyama Fiyatları Ne Kadar ?

Alttaki fiyatlar komple iç ve dış boyama ücretleri için geçerlidir. Kaput altındaki tüm motor parçalarının çıkartılıp, hataların onarılıp komple boyama işlemi yapılacağını unutmayın. Sadece dış boyama için marka ve model belirterek yorum alanına yazabilirsiniz.

  • Tofaş Şahin, Doğan, Kartal Komple Boyama Ücreti: 17 bin TL
  • Hyundai Accent Era Komple Boyama Ücreti : 17 bin TL
  • Mercedes e200 Komple Boyama Fiyatı : 22 bin TL
  • Bmw E30, E46, E60 komple Boyama Ücreti: 35 bin TL
  • Dacia Duster Komple İç Dış Boya Fiyatı: 30 BİN TL
  • Skoda Octavia Komple Boyama Fiyatı: 22 bin TL
  • Toyota Corolla Komple İç Dış Boya Ücreti: 22 bin TL
  • Skoda Fabia Komple İç Dış Boya ücreti: 20 bin TL

Komple araç boyama ücretlerini markalar halinde sınırlı olarak paylaştık. Fikir vermesi açısından sunmuş olduğumuz bu fiyatlar ülkemizde ortalama denebilecek fiyatlardır.

Araç Boyaması Kaç Gün Sürer ?

Araç boyama işlemi sabır gerektiren bir iştir. Standart bir binek otomobilde komple iç ve dış boyanması ortalama 20- 30 günü bulabilir. Daha erken de çıkartılır fakat boyanın maksimum kaliteye gelmesi ve ileride pas gibi olumsuzlukların karşılaşılmaması için 20- 30 gün süre gereklidir.

Ön Çamurluk Boyama Fiyatları Ne Kadar ?

Ön çamurluk boyama fiyatı boya atölyesine göre 400 TL’den başlamaktadır. Seçilecek boya ve tamir edilecek alana göre bu fiyatlar 1.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Fırın Boya Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar ?

Fırın boya ücretleri 2022 yılında sadece dıştan boyama ise 12 bin TL’den, komple iç dış ise 20 bin TL’den başlamaktadır.

Araç Boyası Kaç Günde Kurur ?

Boyanan araçların kaç günde kuruduğunu birçok kullanıcı merak etmektedir. Bir araç boyamasının tamamen kuruması için 3–4 gün süreye ihtiyaç vardır.

Kışın Araba Boyanır mı ?

Kış aylarında araba boyanabilir. Keyfi durumlarda yaz aylarını beklemeniz daha verimli olur. Bazı mecburi durumlarda ( kaza vb gibi ) araç kış aylarında titiz bir işçilik sayesinde sorunsuz şekilde boyanır.

KAYNAK: https://ototakvim.com/komple-arac-boyama-fiyatlari/

--

--