Starbucks Türkiye Mobil Uygulamasını Yayınladı

Türkiye’deki Starbucks müşterilerinin merakla beklediği Starbucks Mobil uygulaması yayınlandı. Uygulama ile birlikte Starbucks ön ödemeli sadakat kartı olan Starbucks Card’ı dijital olarak mobil uygulamalarda kullandırmaya başlıyor. Böylece kullanıcılar fiziksel Starbucks kartı taşımadan sadakat programının tüm özelliklerinden faydalanabiliyor.

Starbucks mobil uygulaması ile birlikte Starbucks müşterilerine yeni sipariş akışı ve ödeme opsiyonları da sunuluyor. Kullanıcılar siparişini verirken uygulamadaki QR kodunu kasa önünde bulunan QR okuyuculara okutarak kendini sisteme tanıtıyor. Kullanıcı siparişi mobil uygulama ile ödeyeceğini belirttiğinde barista mobil uygulamaya ödeme isteği gönderiyor. Müşteri mobil uygulama üzerinden gelen ödemeyi onaylayarak ödemesini tamamlıyor. Böylece cüzdanını bile çıkarmadan dijital Starbucks Card’ı ile ödemesini tamamlamış oluyor.

Gelelim uygulamanın temel özelliklerine;

Öncelikle daha önceden www.starbuckscardtr.com adresinden Starbucks Card kaydederek üyelik oluşturmuşsanız aynı üyelik ile mobil uygulamayı da kullanmaya başlayabiliyorusunuz.

Eğer üyeliğiniz yoksa mobil uygulama üzerinden yeni bir üyelik oluşturarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda bir Starbucks Card’ınız olmadığı için sizi kart ekleme adımına yönlendiriyor. Elinizde Starbucks mağazasından aldığınız ve daha önce kaydetmediğiniz bir fiziksel kartınız varsa bunu kaydedebilir veya direkt olarak dijital kart oluşturabilirsiniz.

Kartınız oluşturulup hesabınıza eklendiğinde Starbucks’tan 15 adet hoş geldin yıldızı kazanıyorsunuz. Bununla da bir tall boy içecek alabilirsiniz :)

Starbucks Card bir ön ödemeli kart olduğu için kullanmak için öncelikle bakiye yüklemeniz gerekiyor. Kredi kartlarınızı uygulama içerisine ekleyerek Starbucks Card’ınıza bakiye yükleme yapabiliyorsunuz. Uygulamada kredi kartı saklama ve ödeme altyapısı MasterPass tarafından sağlanıyor. Dilerseniz Starbucks mağazasına giderek mobil uygulamanızdan QR’ınızı okutarak kasadan da yükleme yapabiliyorsunuz.

Yüklemeyi gerçekleştirdikten sonra artık kartınızdaki bakiyenizi harcamaya başlayabilirsiniz. 3 TL ve üzeri harcamalarınızda 1 yıldız kazanıyorsunuz. 15 yıldıza ulaştığınızda yıldızlarınızla ikram olarak bir tall boy içecek alabiliyorsunuz. Daha önceki harcama, yıldız kazanımı ve Starbucks Card yükleme gibi hesap hareketlerinizi de Hesap Geçmişi alanından listeleyebiliyorsunuz.

Bu özelliklerin yanında; uygulamada Starbucks mağazalarını harita üzerinde görüntüleyip arayabiliyor, Starbucks menüsünü ve ürün detaylarını inceleyebiliyor ve Starbucks’ın gönderdiği mesajları görüntüleyebiliyorsunuz.

Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

IOS: https://itunes.apple.com/tr/app/starbucks-turkey/id1100698915?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.starbucks.tr

Uygulama Geliştirici: PROTEL

Uygulama ile ilgili yorum düşünce ve sorularınızı iletebilirsiniz…