Anneler Günü ve Türk Kadını

Kadınlar gününe özel bir şeyler olsun istedim. Canım sıkkın bir anımda yazdığım için biraz kötümser gelebilir artık kusuruma bakmayın ☺

Önce Türk kızından bahsedelim;

Düzgün bir insansanız, içinizde piçlik yoksa size değer vermezler. Nerede serseri tip var onun peşinden koşarlar. Kendilerini çok değerli, kırılgan, duygusal bir varlık olarak nitelerler. Halbuki erkeklerden daha üstün bir yanları yoktur. Erkeklerin ilgisiyle şımardıkça şımarırlar. Birazda bu ilgi kendilerini değerli hissettirir. Hele biraz da güzelse tribinden, havasından geçilmez. Sanki dünyadaki tek güzel kadın oymuş gibi. Sürekli “kadın şöyledir, böyledir…” diye, kendilerini yücelten barzo paylaşımlarla doludur sosyal medya hesapları. Kendilerini öylesine yüceltir ki bu kızlar, ruhani bir varlıktan bahsettiklerini düşünürsünüz. Egolarının bu kadar yüksek olmasının sebebi yine bizlerizdir.

Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza ☺

Aşıksanız ve o değilse işte o zaman ayvayı yediniz demektir. Sürünmenin kaç türü var hepsini öğrenirsiniz. İlişki için ne yaparsanız yapın tınno. Ama Şems-i Tebrizi ‘nin dediğini gibi koyverin gitsin. Siz aşkı mutlu olduğunuz şekilde yaşayın. Bunu başarabilirseniz iyi yollar açılır önünüzde.

Zaten şimdiki ilişkiler sosyal medya üzerinden yaşanıyor. Bir bakıyorsunuz sevgilinizin durumuna, canı sıkkınmış veya bir söz paylaşmış. Whatsupp durum iletisinden bir birine mesaj veren bir gençlik var ☺ Her şey sanal bir dünya üzerine kurulu dersem abartmış olmam sanırım.

Oysa sevgiliyle gözlerinin içine bakarak yüz yüze konuşmak gibisi var mıdır? Nerede o eski sohbetler muhabbetler demiyor musunuz siz de?

Hacı her şeyin doğalı safı güzeldir.

Bak gene yazıyorum buraya; beşeri ilişkide teknoloji mümkünse kullanılmamalıdır. Sohbet ediyorken atıcan telefonu biryerlere abicim ablacım. Her şeyini önce sevgilinle paylaşacaksın. O dünyan olacak. Birini böyle seversen, o da seni öyle severse işte o zaman aşkın dibine vurursunuz. Yoksa baba herkesin sorunu sıkıntısı var. Dizi filmi çekmiyorsunuz. Gerçek hayat bu. sürekli canlıların olduğu bir yer. Dünya yani. Şöyle bir kafanı kaldırıp etrafına detaylıca baksan, şükredecek ne kadar çok şey var göreceksin. Senin sahip olduklarınn hiç birine sahip olmayan milyonları göreceksin ve utanacaksın. Evet utanacaksın üzüldüğün için.

Kadını anlatıyorduk saptırdım konuyu di mi ☺ olsun dedim biraz canım sıkkın. sosyal medyadan sevgilime mesaj yazıyorum ☺ 20 li yaşlarda biri gibi :P şaka şaka. Kimseye bir mesajım yok. Bu yazıyı gerçekten genel olarak gördüklerimi özetlemek için yazdım. Kaldığım yerden devam edeyim o vakit ☺

Türk Kadını ise;

İşte “Ana” dediğimiz yüce varlıktır onlar. Sizi sizden çok düşünen, seven ve önemseyendir. Onlar üç kuruşla evi geçindirenlerdir. Yemeyen yedirenlerdir. Annemizin hakkını ödeyemeyiz. Bu yüzden annemizi el üstüne tutalım. Anneler gününde hatırlamayalım sadece. Sürekli arayıp soralım.

Şimdi bu yazdıklarımdan sonra şunu da söylemek isterim; Türk kadını bir gün dürüst ve iyi erkeğin kıymetini anlar umarım ☺

Tüm iyi kızların, kadınların ve anaların, 8 mart dünya kadınlar gününü kutlarım.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.