Bim bam bom

Çok şükür dostlar benim de artık bir sevgilim var.

Ne güzel şarkıdır. 1975 yılında Yasemin Kumral söylemiş. https://www.youtube.com/watch?v=FPS7aifRwlE linkinden dinleyebilirsiniz. Eski parçaların acayip bir güzelliği içtenliği var. Sizce de öyle değil mi ?

Sadelik ve doğruluk hissi veriyor dinlerken. Analog kayıtlar dijitallere göre daha içten. Bunun da etkisi var. Kafiye olsun diye cümleler kurulsa bile çok uyumlu şarkılar ortaya çıkmıştır o dönemlerde.

Ha ha hay dinleyin dostlar. Benim de artık bir sevgilim var.

Türk filmlerinde kullanılan pek çok şarkı hayatımıza girmiştir. Onları duyduğumuzda hemen ilgili film aklımıza gelir. Hatta sahneyi bile bazen hatırlarız. Film şeridi gibi geçti derler ya, ondandır sanırım ☺

Neler oluyor hayatta. Bir de şu rüya gerçek olsa.

Sevgililer gününde böyle müziklerin olduğu bir usb disk alıp sevgilinize hediye edebilirsiniz. Plak alın derdim ama onu çalacak pikapı olan bir kız da bulmalısınız ☺ O da na mümkün. İşi biraz şekillendirelim ozaman. Mesela çalışıyorsa iş yerine çiçek gönderin ve yanına harika bir kutuda bu usb diski ekleyin. Çalışmıyorsa onu evden almaya gittiğinizde bunu yapın. İçindeki ilk parça sizin sesinizle hazırlanmış bir aşk şiiri olsun. Sonra görsel bir video koyun içine. Bu videoda resimleriniz ve güzel iltifatlarınız yer alsın.

Çıtayı bit tık yukarı çıkartalım. Planı şöyle yapalım. Sabah arabanızla kızın evine gidersiniz. Kalkacağı saati biliyorsanız o saate yakın bir zamanda gidin. Elinizde bir buket harika kırmızı gül. Pelit ‘ten harika bir çikolata. Kapıyı açar açmaz, seni seviyorum aşkım diyerek sımsıkı sarılır onu öpersiniz. Sonra içeri geçer hazırlanmasını istersiniz. Cumartesi İstanbul ‘da hava 8 derece olacak. Sahil kenarında güzel bir restoranda açık büfe kahvaltıya götürürsünüz. Kahvaltıya başlamadan önce ufak hediyesini verirsiniz. Yani usb flash diski. Yemek bitinceye kadar beklemesi heyecanını arttırır.

Sevmek yürek ister. Yürek cesaretli ise sevmek daha güzel olur. Her şeyin üstesinden gelir iki kalp o zaman.

Yemekten sonra araba müzikleri ona dinletirken torpidodan ona sevdiği çikolatayı ikram edip üçüncü puanı kapıyorsunuz. Sonra bir AVM gidiyor ve ona almak istediğiniz hediye için önceden plan yaptığınız mağazaya giriyorsunuz. Mağazada anlaştığınız kişi sizi görünce yanınıza geliyor ve sevgilinizin ismini söyleyerek hediye paketini uzatıyor. Dördüncü puanınızı da alıyorsunuz. Bitti mi ? Hayır.

AVM de önceden ayarladığınız filme giriyorsunuz. Filmde çıtayı yükseltebiliriz ama yapmıyoruz ki beklentisi daha da artmasın ☺

Film çıkışı akşam yemeği için ayarladığınız balık restorana gidiyorsunuz. Tabi süpriz arkadaşlarınızın da orda olması. Ayrıca restoranda aldığınız diğer hediyeyi veriyor ve beşinci puanınızı da alıyrosunuz. Sonra akşam eve bırakmak için yola çıkıyor ve sevdiğiniz tatlıcılardan birinde durarak bir tatlı yiyorsunuz. Evin önüne geldiğinizde aşağı beraber iniyor ve ona bagajdan son hediyenizi çıkartıp veriyorsunuz. 6 ncı ve son puanınızı alırken sevgilinizin o içten harika sarılışı ve sevgi dolu öpücüğünü alıyorsunuz.

Ve bir sonraki sevgililer gününe çıtayı daha yükseltmemek için ilk fırsatta evlenme teklif edip onların tabiriyle öküze bağlıyorsunuz ☺

Herkesin sevgilisini mutlu ettiği harika bir gün diliyorum.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.