Evet?Hayır?BİSİKLET!

Siyaset her şeyin ne kadar da içinde. Kaçmaya çalıştıkça sarılıp sarmalanmak kaçınılmaz.Adı Özgür olan, engelli bir kadın olmak yetmiyor sanki. İyi de bisikletin bu kadar içinde olmak zorunda mı? Ben bisiklete binmek istiyorum abilerim, ablalarım, kardeşlerim, akranlarım. Yalnızca pedallamak, rüzgarı hissetmek çok mu zor? Görüyorum, farkediyorum, o bisiklet grubu bu etkinliğe gitmiyor, bu bisiklet grubu şuna gitmiyor. Ama bisiklet?

İşte bundandır ki; gördüğüm her tura balıklama dalıyorum. O grupmuş, bu grupmuş, yandaşmış, muhalifmiş… Umurumda mı? Değil. Ben iki teker ve bir yol arkadaşı istiyorum. Ayrışa ayrışa bir hal olmuşuz. Bari bisiklette birleşelim.

Aynı gemide batıyorsak birlikte batalım, çıkıyorsak birlikte çıkalım. Evet demeyelim. Hayır da demeyelim. Kan ter içinde pedallayalım.

Var olan fikrimizin zikri için sandıklara gideriz nasılsa?

Çocukluğumuzun karne hediyesi olan o güzeller güzeli, iki tekerlekli aracın üstünde sen olma, ben olmayayım, ikimizden de yarım yarım olsun diyorum be abicim, ablacım, kardeşim, akranım, pedaldaşım, yol arkadaşım.