Exploring the new Lobe software by Microsoft

Lobe, owned by Microsoft, is a free, no-code tool to train machine learning models without technical skills. Only image classification is supported as of this writing, and an object detection model training is coming soon according to Lobe’s homepage. You can download it here by entering your basic info. …

Bu yazıda App Store uygulama görüntülerini Figma ile nasıl kolayca oluşturabiliriz onu anlatacağım. Öncelikle şu figma template’ini indirin. Sağ olsun Josh Holloran uğraşmış, tasarlamış ve Github’ta paylaşmış. Repo’ya star vermeyi unutmayın :)

https://www.figma.com/ a girin ve oraya bu indirdiğiniz template’i sürükleyip bırakın. Açtıktan sonra ilk sayfadan talimatları okuyabilirsiniz ve ya direkt 2. sayfaya gelip uygulama ekran görüntüsünü yükleyin ve sağdaki çeşitli iPhone ekranları için boyutlandırın ve içlerine ekleyin. Görüntünüzü ‘drop your artwork here’ yazan bölüme eklemeye dikkat edin.

Basit Deep Learning projeleri için bazen hızlıca resim dataseti oluşturmanız gerekebilir. Bu anlarda Google Images, fastai kütüphanesi ve biraz scriptle bu işi çözebilirsiniz.

Not: Resim çeşitliğini artırmak için ufak bir ipucu da farklı dillerde arama yapmak

Benim bir yan projem için kara kalem resimlerinden bir dataset oluşturmam gerekti mesela.

Aşağıdaki…

Yürekten dökülen, düşünmeden yazılan yazıların nerelere ulaşacağını kestiremezsiniz. Bu da öyle bir yazı!

Uzun süredir aklımı kurcalayan bir durum var. Ülkemdeki artan fakirliği gördükçe benim elimden ne gelir, insanların refahını nasıl artırabilirim diye düşünüyorum. Aklıma gelenleri yazıya dökmek istedim.

Öncelikle bir kültür inşası gerekiyor, kolaycılığı, torpili bırakıp üretimi, paylaşımı, çalışmayı…

iOS’s Natural Language framework allows us to analyze language and to perform language-specific tasks like script identification, tokenization, lemmatization, part-of-speech tagging, and named entity recognition.

In this introduction tutorial, we will discover this framework’s capabilities by looking at 4 common and essential techniques:

🔹 Tokenization

🔹 Language Identification

🔹 Part-of-speech…

Son günlerde sosyal medyada viral olarak yayılan Atatürk videosunu 19 Mayıs 2019 dolayısıyla ben renklendirdim. Videonun viral olarak yayılmasını, benden habersiz bir şekilde videoyu kopyalayarak kendi Youtube kanalına yükleyen ve kendi kanal adını videoya yapıştırıp ekşisözlük’te paylaşan kişiler sağladı. İlk başta kendisine ne kadar kızsam da sonradan o olmasa videonun…

iOS geliştiricilere makine öğrenmesi araçlarını tanıttığım yazı dizisinin önceki yazılarını okumadıysanız göz atmanızda fayda var.

CreateML ile Yazı Sınıflandırma

CreateML ile Görüntü Sınıflandırma

MLDataTable Nedir Nasıl Kullanılır?

Doğal Dil İşleme

Bu yazıda başarılı bir görüntü işleme için düzgün görüntüyü nasıl yakalayabileceğimizi inceleyeceğiz.

iOS platformunda görüntü işleyen ve video buffer’ı tüketen…

Özgür Şahin

Articles about Deep Learning, iOS App Development, Entrepreneurship and Psychology

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store