Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunları

Özkan Çakır
Jul 6 · 2 min read

Tetris 176 Milyon Adet KopyaMinecraft 170 Milyon Adet KopyaGrand Theft Auto 5 110 Milyon Adet KopyaWii Sports 82,8 Milyon Adet KopyaPUBG 50 Milyon Adet KopyaSuper Mario Bros. 48,2 Milyon Adet KopyaPokemon Red/Blue 47,5 Milyon Adet KopyaWii Fit & Wii Fit Plus 43,8 Milyon Adet KopyaMario Kart Wii 37,2 Milyon Adet KopyaNew Super Mario Bros Wii 30,8 Milyon Adet Kopya

Listeye şöyle bir bakınca Nintendo’nun bir oyun mafyası olduğunu düşünmemek olmaz! Adeta yargı dağıtmışa benziyor. Aslında bu listenin devamında daha çok Nintendo oyunu var. Her biri ayrı bir baş yapıt oyun. Her ne kadar Minecraft bir yapıt olmasada oda bir oyun. Kabul :)

Dünyanın en çok satan oyunu olmak ve unutulmamak için illa öyle en zevkli oynanan oyun olmaya da gerek yok. Yeter ki, arkanızda dev bir pazarlama bütçesi ya da o güne kadar eşi benzeri olmayan bir yenilik olsun.

Son zamanlarda tüm platformlarda oyun satışları hiç görülmemiş şekilde arttı. Bunun nedeni oyun dünyasının her geçen gün biraz daha kendini geliştirmesi ve bu dünyanın her geçen gün biraz daha gerçek hayata dönüşmesi diyebiliriz…

Taçsız Kral!

Listemizin en tepesinde yer alan bu oyun bu listenin taçsız kralıdır. Bu zamana kadar yaklaşık olarak 176 milyon kopya satmayı bu başaran bu oyun, bana göre oyun tarihinin en başarılı ve en basit oyun yapımlarından biridir.

Listenin ikinicisini saymazsak :)

Rockstar’ın efsane oyunu taaaaa kuş bakışı oyunlarında parmaklarımızı aşındırdığımız Grand Theft Auto 5 geliyor.
Nam-ı değer bilenen adıyla GTA 5. Oyunun yıllar önce çıkmasına rağmen halen daha popüleriliğini bitirmemiş olması gerçekten mucize. Şu anda RolPlay sunucular yükselişte.

Listenin Veteranlarından tamircimiz Süper Mario’ya selamlar :)

Listenin Veteranlarından Super Mario Japon video oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından üretilen, İngilizce konuşabilen, dış görünüşüyle Meksikalı’ya benzeyen İtalyan tesisatçı Süper Mario. Babaaa büyümüzsün gerçekten.

Listemiz bu şekildeydi! Bunun gibi bir çok haber ve eğlenceli makaleler için www.retrooyuncu.com’u takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki makalemizi okuymayı unutmayın! http://retrooyuncu.com/emulator-nedir-nasil-kullanilir/

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade