Keboola eventky a podzim

Pavel Dolezal

Facebook mi začal připomínat, že už je to přesně rok od našeho výletu s Padákem do USA a VAN a to dost nepříjemným způsobem:

Při vzpomínání na to období nemohu zapomenout na to, jak jsme před odjezdem ještě hekticky připravovali poslední věci na webu Hackathon.BI a hrozně se na akci těšili. Hackathon.bi byl za mne nakonec super věc a doufám, že si ji užili i všichni zúčastnění. Po skončení akce z nás s Padákem spadla obří tíha a řekli jsme si, že tudy už asi dlouhou dobu ne :)

Nicméně, netrvalo to dlouho a začali se nám ozývat kamarádi co teda jakože budeme pořádat tenhle rok jako…A spousta z vás se ozvala jak může pomoci.

Upřímně, nechce se nám tenhle rok opakovat úplně tu samou akci jako loni a tak jsme si to rozjeli do více akciček a tady je přehled pro ty z vás co by se rádi zapojili jako účastníci či ještě lépe chtěli přiložit ruku k práci a pomoci jako couchové či při organizaci.

I. Data Girls

Z téhle aktivity mám děsnou radost. Po Hackathon.BI se mi ozvalo dost lidí s tím, že hackathon super, ale chtělo by to nějakou “intro” akci do dat. Tak jsme společně s Ditou a Vojtou vymysleli DataGirls.

Dneska už proběhly dva běhy na jaře. 4 další se konají teď na podzim v ČR a dva v Londýně. Holky co to prošly tak mastěj data v Nestlé, dělaj Prsakoule nebo mění přes data HR.

DataGirls by nukdy nešlo udělat bez skvělého zázemí CzechItas ani bez neutuchající podpory všech lektorů. A protože jsme teď na podzim vypsali ne 2, ale 4 akce, tak budeme moc rádi za další a nové lektory. Pro motivaci mrkněte do alba fotek na tu atmošku na minulých akcích. A samozřejmě předpokládám, že se nepřihásí pouze noví kluci a holky, ale že i většina účastnic se bude hlásit k tomu pomoci rozšiřovat znalosti dále :)

Prosím, hlaste se ideálně přímo Dite na: dita@czechitas.cz

Těšíme se ! :)

II. Data Hackathony

Když už jsem mluvil o těch účastnicích DataGirls, tak nemohu nevzpomenout Veroniku z Hubu. Verča se zúčastnila DataGirls v Brně a evidentně i v ní jsme rozdmýchali lásku k příběhům, které se zakládají na datech. Verča to teda vzala o level dál a rozhodla se uspořádat dokonce hned dva datové hackathony a to přímo v prostorách Hubu.

Domluvila se i s Rockaway a my se na akce moc těšíme:

http://hackathon.rockaway.cz/

Pokud se chcete přihlásit, tak asi nejlépe přímo na stránkách hackathonu. Jak znám Hubí akce, tak to bude super zajištěné a já se moc těším, že potkáme nové lidi :)

III. Fesťáček

No, ale zpátky k Hackathon.BI. Upřímně, trochu si myslíme s Padákem, že se tenhle koncept v našem podání trochu přežil a jsme rádi, že se organizace dalších akcí chopili jiní, viz. Hub. Když jsme přemýšleli co bychom mi chtěli udělat, tak jsme si dali pár bodů:

- musí nás to samotné bavit organizovat, nesmí to být povinnost

- nechceme opakovat to same

- chceme potkat nové lidi

- zajímají nás i menší firmy a jejich problémy

- je život za Černým mostem ????

Jo a Vojta dodal, že by to chtělo aby to trošku žilo :)

Ale šunka a cider se osvědčily, tak ty určitě zůstanou.

Po troše přemítání nám z toho vyšlo, že musíme jednoznačně pryč za hranice okruhu Šálek-Emma-Lounge a tak jsme se pochlapili opět za pomoci Jirky Tobolky (tentokrát už né v barvách GoodData, ale v dresu své vlastní firmy BizzTreat) jsme se rozhodli zkusit Hradec.

Proč Hradec? Upřímně, není žádný super důvod. Já jsem tam byl minulý rok a děsně se mi to tam líbilo. Jirka tam chodil do školy a tak vůbec…no, takže asi tak….

Celý nápad se zalíbil i kamarádům ze Spořky a ti se pochlapili s tím, že minule dodávali jen “znalosti” a tentokrát by teda přinesli i nějaká data. Navíc se to zalíbilo i jejich oddělení které se stará o firemní klienty a ti se rozhodli pozvat spoustu firem z okolí, což mi přijde super.

Co můžete čekat, když se s náma pustíte na dobrodružnou cestu a sednete na hoďku do vlaku ?

Vojta Roček vám připraví kule rvoucí doprovodný program. O datech, o blbostech a určitě tam budou témata jako drogy a holky, to by jinak nebyl Vojta. Má na to 3 dny, tak tam určitě předvede něco zajímavého.

Jak to celé bude a pro koho ?

Jako téma nám připadá super:

- Hradec

- Firmy

- Universita

a Data

Celá ace by měla být pojata jako setkání uber data geeku, studentů a normálních lidí, kteří mají své vlastní firmy a tak trochu se pořád diví co že to vlastně ti data geeci dělají po večerech nad jejich serverama….

Vlastní program bude rozdělen do několika tracků:

I. Jak už jsem zmínil doprovodný program pod taktovkou Vojty

@VojtaRocek

Celý tenhle track je zaměřen hlavně na datové začátečníky a lidi z praxe. Prostě na firmy, které mají otázky, ale jsou úplně na začátku a tak potřebují vysvětlit i věci jako úvod do Google Analytics a jak si z nich odnést data pryč.

Tenable track začne v pátek a pojede až do sobotní noci. V sobotu se asi lehce přeorientuje na více pokročilejší věci jako úvod do Machine Learningu, NLP v Cloudu, etc.

Po zkušenostech z minulého roku bychom rádi dali velký prostor vám při tvoření obsahu tracku. Proto, prosím, pište, Tweetujte ( #datafestak ) a navrhujte.

II. Track = vlastní hackathon

V minulém roce jste si všichni chtěli hrát více se “znalostmi” ze Spořky, ale bylo to tak zparchantělé, že to vlastně nešlo. Jirka Maňas a kluci kolem něj za ten rok docela zamakali (viz. Open API) a tak tenhle rok přinesou fakt i data. Navíc dorazí i team kolem Pavla Vaňečka (pamatujete na toho fajn týpka co měl papírovou prezentaci :)) a tak bude příležitost řešit i reálné věci a problémy.

Ťešíme se také na studenty z Hradce a na to jak jsou oni “naformátováni” ze školy. Teda zajímá nás jestli už jsme starý plechovky a oni znají všechno líp nebo jestli je to naopak a státní školství …no vůbec….

Celej track má na starosti Jirka Tobolka @jirtob

Co nám pořád chybí, tak je soupis nástrojů se kterejma byste si chtěli hrát? Minulej rok jsme toho naflákali spoustu a pak se vlastně nakonec ukázalo, že jste si hráli jen s pár věcma. Rádi zajistíme nové/další věci, ale musíte si říct.

Určitě přineseme:

- Snowflake

- CleverMaps — to je super

- Funguje už nám napojení na SAS Visual Analytics, tak když to nemusejí nosit v kufříku jak minulý rok, tak bychom to také rádi prubli.

- chtěl byste si někdo hrát s Tamr ???

- Geneea a její NLP věci (kluci budou i osobně)

No, prostě to sem sypte a my to zkusíme zařídit

Teď to důležité, KDY: Poslední vikend v listopadu. 27. — 29.11.

V pátek budou workshopy a přednášky hlavně pro businessáky. My bychom začali zase v pátek večer. Asi bychom to udělali jako minule. Pátek večer rozřazení, neděle kolem oběda prezentace a chlubení.

Celou akci tentokrát pořádáme dohromady se Spořkou, Jirkou a Bizztreatem, Vojtou a UNI Hradec. Což nám umožňuje jak super zázemí UNI, tak i koupit nějakou pizzu abychom nezemřeli hlady a hlavně tu kejtu :)

Vojta a Jirka budou postupně určitě upřesňovat co/kdo/kdy/kde.

Event brite stránka se teprve začne připravovat. Do té doby, prosím, sledujte:

Hashtag: #datafestak

Twttr: @datafestak

@keboola nebo @pabu01 @czechitas

Jo a poslení věc. Během celého víkendu poběží souběžně i DataGirls a tak se budete na akcích a jídlech a v chodbách potkávat i s holkama, která zajímají data.

Hezký týden !

Pavel @pabu01

Petr @PetrSimecek

a celá @keboola

Pavel Dolezal

Written by

Internet, ideas, start ups, reforest, drive and more :)

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade