Keboola eventky a podzim

Facebook mi začal připomínat, že už je to přesně rok od našeho výletu s Padákem do USA a VAN a to dost nepříjemným způsobem:

Při vzpomínání na to období nemohu zapomenout na to, jak jsme před odjezdem ještě hekticky připravovali poslední věci na webu Hackathon.BI a hrozně se na akci těšili. Hackathon.bi byl za mne nakonec super věc a doufám, že si ji užili i všichni zúčastnění. Po skončení akce z nás s Padákem spadla obří tíha a řekli jsme si, že tudy už asi dlouhou dobu ne :)

Nicméně, netrvalo to dlouho a začali se nám ozývat kamarádi co teda jakože budeme pořádat tenhle rok jako…A spousta z vás se ozvala jak může pomoci.

Upřímně, nechce se nám tenhle rok opakovat úplně tu samou akci jako loni a tak jsme si to rozjeli do více akciček a tady je přehled pro ty z vás co by se rádi zapojili jako účastníci či ještě lépe chtěli přiložit ruku k práci a pomoci jako couchové či při organizaci.

I. Data Girls

Z téhle aktivity mám děsnou radost. Po Hackathon.BI se mi ozvalo dost lidí s tím, že hackathon super, ale chtělo by to nějakou “intro” akci do dat. Tak jsme společně s Ditou a Vojtou vymysleli DataGirls.

Dneska už proběhly dva běhy na jaře. 4 další se konají teď na podzim v ČR a dva v Londýně. Holky co to prošly tak mastěj data v Nestlé, dělaj Prsakoule nebo mění přes data HR.

DataGirls by nukdy nešlo udělat bez skvělého zázemí CzechItas ani bez neutuchající podpory všech lektorů. A protože jsme teď na podzim vypsali ne 2, ale 4 akce, tak budeme moc rádi za další a nové lektory. Pro motivaci mrkněte do alba fotek na tu atmošku na minulých akcích. A samozřejmě předpokládám, že se nepřihásí pouze noví kluci a holky, ale že i většina účastnic se bude hlásit k tomu pomoci rozšiřovat znalosti dále :)

Prosím, hlaste se ideálně přímo Dite na: dita@czechitas.cz

Těšíme se ! :)

II. Data Hackathony

Když už jsem mluvil o těch účastnicích DataGirls, tak nemohu nevzpomenout Veroniku z Hubu. Verča se zúčastnila DataGirls v Brně a evidentně i v ní jsme rozdmýchali lásku k příběhům, které se zakládají na datech. Verča to teda vzala o level dál a rozhodla se uspořádat dokonce hned dva datové hackathony a to přímo v prostorách Hubu.

Domluvila se i s Rockaway a my se na akce moc těšíme:

http://hackathon.rockaway.cz/

Pokud se chcete přihlásit, tak asi nejlépe přímo na stránkách hackathonu. Jak znám Hubí akce, tak to bude super zajištěné a já se moc těším, že potkáme nové lidi :)

III. Fesťáček

No, ale zpátky k Hackathon.BI. Upřímně, trochu si myslíme s Padákem, že se tenhle koncept v našem podání trochu přežil a jsme rádi, že se organizace dalších akcí chopili jiní, viz. Hub. Když jsme přemýšleli co bychom mi chtěli udělat, tak jsme si dali pár bodů:

- musí nás to samotné bavit organizovat, nesmí to být povinnost
- nechceme opakovat to same
- chceme potkat nové lidi
- zajímají nás i menší firmy a jejich problémy
- je život za Černým mostem ????

Jo a Vojta dodal, že by to chtělo aby to trošku žilo :)

Ale šunka a cider se osvědčily, tak ty určitě zůstanou.

Po troše přemítání nám z toho vyšlo, že musíme jednoznačně pryč za hranice okruhu Šálek-Emma-Lounge a tak jsme se pochlapili opět za pomoci Jirky Tobolky (tentokrát už né v barvách GoodData, ale v dresu své vlastní firmy BizzTreat) jsme se rozhodli zkusit Hradec.

Proč Hradec? Upřímně, není žádný super důvod. Já jsem tam byl minulý rok a děsně se mi to tam líbilo. Jirka tam chodil do školy a tak vůbec…no, takže asi tak….

Celý nápad se zalíbil i kamarádům ze Spořky a ti se pochlapili s tím, že minule dodávali jen “znalosti” a tentokrát by teda přinesli i nějaká data. Navíc se to zalíbilo i jejich oddělení které se stará o firemní klienty a ti se rozhodli pozvat spoustu firem z okolí, což mi přijde super.

Co můžete čekat, když se s náma pustíte na dobrodružnou cestu a sednete na hoďku do vlaku ?

Vojta Roček vám připraví kule rvoucí doprovodný program. O datech, o blbostech a určitě tam budou témata jako drogy a holky, to by jinak nebyl Vojta. Má na to 3 dny, tak tam určitě předvede něco zajímavého.

Jak to celé bude a pro koho ?

Jako téma nám připadá super:

- Hradec
- Firmy
- Universita
a Data

Celá ace by měla být pojata jako setkání uber data geeku, studentů a normálních lidí, kteří mají své vlastní firmy a tak trochu se pořád diví co že to vlastně ti data geeci dělají po večerech nad jejich serverama….

Vlastní program bude rozdělen do několika tracků:

I. Jak už jsem zmínil doprovodný program pod taktovkou Vojty

@VojtaRocek

Celý tenhle track je zaměřen hlavně na datové začátečníky a lidi z praxe. Prostě na firmy, které mají otázky, ale jsou úplně na začátku a tak potřebují vysvětlit i věci jako úvod do Google Analytics a jak si z nich odnést data pryč.

Tenable track začne v pátek a pojede až do sobotní noci. V sobotu se asi lehce přeorientuje na více pokročilejší věci jako úvod do Machine Learningu, NLP v Cloudu, etc.

Po zkušenostech z minulého roku bychom rádi dali velký prostor vám při tvoření obsahu tracku. Proto, prosím, pište, Tweetujte ( #datafestak ) a navrhujte.

II. Track = vlastní hackathon

V minulém roce jste si všichni chtěli hrát více se “znalostmi” ze Spořky, ale bylo to tak zparchantělé, že to vlastně nešlo. Jirka Maňas a kluci kolem něj za ten rok docela zamakali (viz. Open API) a tak tenhle rok přinesou fakt i data. Navíc dorazí i team kolem Pavla Vaňečka (pamatujete na toho fajn týpka co měl papírovou prezentaci :)) a tak bude příležitost řešit i reálné věci a problémy.

Ťešíme se také na studenty z Hradce a na to jak jsou oni “naformátováni” ze školy. Teda zajímá nás jestli už jsme starý plechovky a oni znají všechno líp nebo jestli je to naopak a státní školství …no vůbec….

Celej track má na starosti Jirka Tobolka @jirtob

Co nám pořád chybí, tak je soupis nástrojů se kterejma byste si chtěli hrát? Minulej rok jsme toho naflákali spoustu a pak se vlastně nakonec ukázalo, že jste si hráli jen s pár věcma. Rádi zajistíme nové/další věci, ale musíte si říct.

Určitě přineseme:

- Snowflake
- CleverMaps — to je super
- Funguje už nám napojení na SAS Visual Analytics, tak když to nemusejí nosit v kufříku jak minulý rok, tak bychom to také rádi prubli.
- chtěl byste si někdo hrát s Tamr ???
- Geneea a její NLP věci (kluci budou i osobně)

No, prostě to sem sypte a my to zkusíme zařídit

Teď to důležité, KDY: Poslední vikend v listopadu. 27. — 29.11.

V pátek budou workshopy a přednášky hlavně pro businessáky. My bychom začali zase v pátek večer. Asi bychom to udělali jako minule. Pátek večer rozřazení, neděle kolem oběda prezentace a chlubení.

Celou akci tentokrát pořádáme dohromady se Spořkou, Jirkou a Bizztreatem, Vojtou a UNI Hradec. Což nám umožňuje jak super zázemí UNI, tak i koupit nějakou pizzu abychom nezemřeli hlady a hlavně tu kejtu :)

Vojta a Jirka budou postupně určitě upřesňovat co/kdo/kdy/kde.

Event brite stránka se teprve začne připravovat. Do té doby, prosím, sledujte:

Hashtag: #datafestak
Twttr: @datafestak
@keboola nebo @pabu01 @czechitas

Jo a poslení věc. Během celého víkendu poběží souběžně i DataGirls a tak se budete na akcích a jídlech a v chodbách potkávat i s holkama, která zajímají data.

Hezký týden !

Pavel @pabu01

Petr @PetrSimecek

a celá @keboola

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Pavel Dolezal’s story.