İnternetten Para Kazanmanın 5 Yolu

Günümüzde insanların bu konuda bilinçlenmesi ile birlikte birçok internet kullanıcısı internetten çok iyi sayılabilecek paralar kazandı. Bununla birlikte para kazanırlarken eğlendiklerini de belirtmek isterim. Yani sabah sekiz akşam beş gibi monoton bir çalışma biçiminde değiller. Peki bunu nasıl yaptılar? İnternetten para kazanmak isteyen herkes kazanabilir mi? Bizde bu sorulara cevap olabilmek için beş maddelik bir yazı hazırladık. Bu maddelerin hepsinden sizler de çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

1. Sosyal Medya Hesapları Satmak

Günümüzde sosyal sitelerin hayatımızda ne kadar yer edindiğini neredeyse anlatmamıza gerek bile yok. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi en popüler sosyal medya sitelerinden artık kullanıcısı olan her bireyde artık birden fazla hesap bulunuyor. Akıllı telefonu olan bir genç tüm gününü bu sitelerde geçiriyor desek çokta yanlış bir tabirde bulunmuş olmayız. Peki bu siteleri nasıl gelir kaynağı yapabiliriz, anlatalım. Öncelikle bu sosyal medya hesaplarını belli kategorilere ayırıp bayağı bir takipçi kazanmaya çalışın. Bunun için sosyal medyada çok bilinen takibe takip kuralını kullanabilir ya da kaliteli paylaşımlarla ses getirebilirsiniz. Hesaplarınız birçok insana ulaştığı zaman ister hesaplarınızı direk satar isterseniz de sosyal medya üzerinden reklam veren kişilerin reklamlarını yaparak para kazanabilirsiniz. Kim benim sayfamda reklam verir diyorsanız çok yanılıyorsunuz, artık birçok marka reklamlarını sosyal medya hesapları üzerinden de yapmaya başladı.

2. Freelancer Olarak Çalışmak

Bu işten çok iyi paralar kazanamayacak olsanız da öğrenciyseniz veya ek bir gelir kaynağı arıyorsanız bu iş size yardımcı olacaktır. Freelancer Türkçe olarak bir nevi serbest çalışan demektir. Eğer yazılım, programlama veya tasarım gibi yetenekleriniz var ise internet üzerinden freelancer iş ilanlarınızı koyup iş yaptırmak isteyen insanların size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. İlanlarınızı paylaşmanız için ise Google üzerinde birçok site yer almaktadır. Ayrıca günümüzde bir çok iş yeri çalışanlara düzenli maaş ödeme yerine freelancer çalışanları tercih etmektedir. Böyle durumlarda çalışanlara proje odaklı maaş verirler.

3. E-Ticaret İle Sanal Mağazınızı Kurun

Eğer satabilecek bir ürününüz yoksa veya ürün alacak sermayeniz yoksa yapmanız gereken çok basit. Çevrenizde bulunan her hangi ürün satan bir mağaza ile konuşup direk ben sizin ürünlerinizi satmak istiyorum diyin. İnternetin gücünü bilen her mağaza size yardımcı olacaktır. Bir ayakkabı mağazası ile anlaştığınızı varsayalım; ürünleri websitenize veya sosyal medya üzerinden kurduğunuz butiklerde paylaşın ve sipariş almaya başlayın. Siparişler sonrası anlaştığınız mağaza ile yüzde kaç olarak anlaştıysanız o parayı cebinize atabilirsiniz. Pazarlık yaparken %15 ile başlayıp bir süre sonra %20 ye çıkmanızı öneririm.

4. Websiteniz İle Adsense Kazancı Elde Etmek

Website kullanan herkesin bildiği Adsense, internetten para kazanmanın kolay olduğu yollardan biridir. Kolay ama basit değil, umarım ince ayrıntıyı anlarsınız. İlk önce websiteniz üzerinde emek harcamanız gerekmektedir. Google’ın gözünde iyi işler yapmış duruma geldiğiniz anda reklam alıp tıklanma başı veya gösterim başı gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

5. Youtube’dan Para Kazanmak

Günümüzde Youtube’dan para kazanmak bir meslek haline dönüştü. Eskiden söylendiğinde alay konusu olabilecekken şu an Youtube’dan para kazanıyorum deseniz çok havalı görünebilirsiniz. Bu sektörde eğlenceli, bilgi verici veya son zamanlarda çok popüler olan sokak röportajları tarzı videolar paylaşarak hitap ettiğiniz çevreyi arttırıp, Google Adsense reklamlarını videolarınızda da kullanıp para kazanabilirsiniz. Abone sayınızı arttırdığınız da edineceğiniz sponsorlardan hiç bahsetmiyorum bile.

Kaynak; http://www.parakazan724.com