Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde birçok sektörde insanlar için yeni para kazanma fırsatları doğmuştur. Bunların çoğu tahmin edebileceğiniz gibi internet üzerindendir. Bugün ki yazımızın konusu da buna bağlı olarak makale yazarak nasıl para kazanılır?

Her ne kadar gerçeği yansıtmasa bile şuan internet aleminde yer alan her içeriğe makale diyebiliyoruz. Peki içerik hazırlayarak nasıl para kazanılır açıklamaya çalışalım. Öncelikle web site sahipleri her zaman sayfalarını arama motorlarında ilk sıralara taşımayı amaçlar. Bunun için de yapmaları gereken belli başlı kurallar vardır. Bu kurallardan biri de konumuzun başlığı olan yeterli sayı da makaleyi sayfalarında paylaşmak. Peki bunu yapmaları ne işlerine yarayacak? Sayfa sahipleri açmış oldukları web sitelerinin konusu hakkında yeterli içeriği sayfalarına girdikleri zaman Google algoritması tarafından olumlu rapor alacaktır. Bu olumlu raporu alabilmeleri için de yeterli sayıda içeriğe sahip olmaları gerekmektedir. Ancak günümüzde insanlar bilgi sahibi olmadıkları konularda da web sayfaları kurabiliyorlar. Bunun nedeni ise kesinlikle seçmiş oldukları konu hakkında sağlam site kurarlarsa kazanacakları geliri bilmeleridir.

Bilgi sahibi olmadığınız ama hakkında bir web site açarsanız ve belli bir ziyaretçiye ulaşırsanız çok iyi gelir elde edeceğiniz bir konu düşünün. Bu konu hakkında web sitesi açtığınızı farz edelim. Siteniz için gerekli içeriği kimler ayarlayacak? İşte tamda burada makale yazarları devreye giriyor. İşte sizler de herhangi bir konu hakkında bilgisi olmadan web site açan birinin seçtiği konusu hakkında bilginiz varsa bu web site sahibine konu ile ilgili makalelerinizi yollayarak para kazanabilirsiniz. Peki nasıl makale yazacağım, nelere dikkat edeceğim, diyorsanız gelin onu da anlatalım.

1- Konu hakkında yeterli bilgileye sahip olun. Konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmamanız sizi konu hakkında bilgi sahibi olmayan web sayfa sahibinden hiç farklı kılmaz. Konuya hakim olabilmek için birçok kaynağı inceleyin ve yazılanları kafanız da yoğurun. Bunların yanı sıra yabancı diliniz varsa yabancı kaynakları takip edin. Sizin en çok yardımcınız olacak şey yabancı kaynaklardır.

2- Konu hakkında bilgi sahibi olurken kesinlikle yazılanları kafanıza harfi harfine yerleştirmeyin. Bu sizin kopya çekmeniz gibi bir şeydir. Yazılanları tümden alıp fikir sahibi olun ve kendinize özgü cümlelerinizle anlatın. Unutmayın kaynaklardan aldığınız bilgilerin kelimelerini harfi harfine yazmanız sizin bir yazar olduğunuzu göstermez. Bu yaptığınızı site sahipleri de pek ala bir şekilde yapabilir. Alacağınız veya aldığınız ücretin hakkını verin.

3- İlk madde de biraz bahsettiğim gibi yabancı dilinizi geliştirin. Bir süre sonra makale yazarlığının yanı sıra çeviri yaparak daha çok para kazanmaya da başlayabilirsiniz.

4- İşinizi zamanında teslim edin. Size makale yazmanız için ücret ödeyecek veya ödeyen kişilerin de belli bir planları vardır. İşinizi ne zaman yetiştireceğiniz konusunda işi kaçırmamak için bir yalan söylemeyin. Almış olduğunuz bir işi zamanında teslim etmemeniz belki de o işi veren kişinin çevresinde ki size iş verecek kişilerin güvenini de sarsar.

Evet bugün ki yazımız da makale yazarak nasıl para kazanılır sorusunun cevabını inceledik. Her şey güzel de makaleyi kime satacağım diyorsanız, elinizde bulunan interneti kullanın. Forum siteleri veya bloglar da konuyla ilgili birçok alıcı bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.parakazan724.com/makale-yazarak-para-kazanmak