2016: Dospívání P.K.

Uplynulý rok byl po všech stránkách dobrý. Zdvojnásobili jsme firmu, vzpamatoval jsem se z rozchodu a snažil se ze sebe udělat chlapa.

Gentleman Store

We go 0–100, nigga, real quick. — Drake

S Gentleman Store jsme měli hodně úspěšný rok. Podařilo se nám otevřít kamenný obchod, udělat lehce legendární otvíračku, redesign webu a meziročně 2x vyrůst. Skvěle jsme zvládli i Vánoce, kterých jsem se kvůli čtyřnásobnému zvýšení obratu vůči normálnímu měsíci trochu bál.

Graf obratu Gentleman Store od založení.

S Honzou nám to stále funguje dobře, v novém roce bude velká zatěžkávací zkouška jeho odjezd na Erasmus, který nějak musíme zvládnout. Ale máme skvělé holky, Terku s Markétou, takže se nebojím.

Takhle probíhala otvíračka.

John & Paul

V J&P jsme klasicky navyšovali počty modelů košil, rok uzavíráme na čísle 23. Jde to pomalu, ale v novém roce se do toho opřeme zase víc a posuneme košile na další level. Najedeme na nový koncept, kdy rozdělíme nabídku na 2 kolekce — stálou a sezonní. Košile ze stálé kolekce budeme mít v nabídce stále, sezonní košile jednou vyrobíme a pak už došívat nebudeme.

Novinka jsou kožené tašky na notebook a opasky, které pod značkou J&P nově nabízíme. Opět se držíme české výroby a skvělého poměru cena/výkon. Před Vánoci jsme některé barvy tašek vyprodali úplně - měly úspěch i u zákazníků. Jako další přijde na řadu tenčí slim taška, do které se vejde víceméně jen notebook a pár papírů. S tou se dostaneme cenově ještě níže, někam k šesti tisícům.

Osobní život

Můj další krok je vlastně další hit,
našel jsem místo, našel jsem byt.
Hledám jeden dům, hledám jednu ženu,
hledám jednu partu, doufám v jednu dceru. — Vladimir 518

Minulému ročnímu shrnutí dominoval rozchod s Marií a deprese z toho plynoucí. Po roce a 2 měsících můžu zodpovědně říct, že dobrý. Psychicky už jsem na svoje poměry vyrovnaný, o nový vztah jsem se pokoušel, ale i když jsme byli blízko, tak to nevyšlo. Ale spoustu jsem se toho naučil. Win or learn.

Dalo mi to impuls zase o trochu víc na sobě zapracovat a někam se posunout. Snažil jsem se víc zjišťovat, co mě baví, co mi vyhovuje, jak bych vlastně chtěl žít a řídit se podle toho. Spojil jsem to s málokdy vyřčeným tématem a to je stávání se mužem.

Začal jsem si o víkendech chodit na dvoudenní výlety s přespáváním v přírodě, přidal jsem se k Pavlovi Polákovi na plavbě okolo Evropy u Korsiky a Sardinie, nechal jsem se potetovat a trénuju MMA. Většina z toho jsou věci, které bych sám do sebe neřekl. (Mám o tom rozepsaný podrobnější článek…)

Taky jsme se s Honzou přestěhovali na Žižkov, bydlíme teď přímo nad obchodem, takže do práce jezdím výtahem. Je to super. Postupně si byt vybavuju a vypadá to, že tu nějakou dobu vydržím.

Jo a ještě jsem dostudoval bakaláře a pokračuju na magistru, ale to jsou drobnosti.

Co jsem zažil

  • přeplul ze Sardinie do Itálie s Pavlem Polákem
  • letěl malým soukromým letadlem do Itálie a zpět
  • byl jsem s dědou v Paříži
  • byl jsem 3x na mši v kostele
  • na VŠE 2x přednášel o Gentleman Store
  • Navštívil 2x Pitti Uomo a 1x Jacket Required
  • byl na striptýzu
  • ve Formenu o mně byla stránka v sekci Stylaři
  • v příloze Hospodářek jsem byl zase označen za Hodného kluka
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.