2016: Dospívání P.K.

Uplynulý rok byl po všech stránkách dobrý. Zdvojnásobili jsme firmu, vzpamatoval jsem se z rozchodu a snažil se ze sebe udělat chlapa.

Pavel Králíček
Jan 9, 2017 · 3 min read

Gentleman Store

We go 0–100, nigga, real quick. — Drake

Gentleman Store jsme měli hodně úspěšný rok. Podařilo se nám otevřít kamenný obchod, udělat lehce legendární otvíračku, redesign webu a meziročně 2x vyrůst. Skvěle jsme zvládli i Vánoce, kterých jsem se kvůli čtyřnásobnému zvýšení obratu vůči normálnímu měsíci trochu bál.

Graf obratu Gentleman Store od založení.

S Honzou nám to stále funguje dobře, v novém roce bude velká zatěžkávací zkouška jeho odjezd na Erasmus, který nějak musíme zvládnout. Ale máme skvělé holky, Terku s Markétou, takže se nebojím.

Takhle probíhala otvíračka.

John & Paul

J&P jsme klasicky navyšovali počty modelů košil, rok uzavíráme na čísle 23. Jde to pomalu, ale v novém roce se do toho opřeme zase víc a posuneme košile na další level. Najedeme na nový koncept, kdy rozdělíme nabídku na 2 kolekce — stálou a sezonní. Košile ze stálé kolekce budeme mít v nabídce stále, sezonní košile jednou vyrobíme a pak už došívat nebudeme.

Novinka jsou kožené tašky na notebook a opasky, které pod značkou J&P nově nabízíme. Opět se držíme české výroby a skvělého poměru cena/výkon. Před Vánoci jsme některé barvy tašek vyprodali úplně - měly úspěch i u zákazníků. Jako další přijde na řadu tenčí slim taška, do které se vejde víceméně jen notebook a pár papírů. S tou se dostaneme cenově ještě níže, někam k šesti tisícům.

Osobní život

Můj další krok je vlastně další hit,
našel jsem místo, našel jsem byt.
Hledám jeden dům, hledám jednu ženu,
hledám jednu partu, doufám v jednu dceru. — Vladimir 518

inulému ročnímu shrnutí dominoval rozchod s Marií a deprese z toho plynoucí. Po roce a 2 měsících můžu zodpovědně říct, že dobrý. Psychicky už jsem na svoje poměry vyrovnaný, o nový vztah jsem se pokoušel, ale i když jsme byli blízko, tak to nevyšlo. Ale spoustu jsem se toho naučil. Win or learn.

Dalo mi to impuls zase o trochu víc na sobě zapracovat a někam se posunout. Snažil jsem se víc zjišťovat, co mě baví, co mi vyhovuje, jak bych vlastně chtěl žít a řídit se podle toho. Spojil jsem to s málokdy vyřčeným tématem a to je stávání se mužem.

Začal jsem si o víkendech chodit na dvoudenní výlety s přespáváním v přírodě, přidal jsem se k Pavlovi Polákovi na plavbě okolo Evropy u Korsiky a Sardinie, nechal jsem se potetovat a trénuju MMA. Většina z toho jsou věci, které bych sám do sebe neřekl. (Mám o tom rozepsaný podrobnější článek…)

Taky jsme se s Honzou přestěhovali na Žižkov, bydlíme teď přímo nad obchodem, takže do práce jezdím výtahem. Je to super. Postupně si byt vybavuju a vypadá to, že tu nějakou dobu vydržím.

Jo a ještě jsem dostudoval bakaláře a pokračuju na magistru, ale to jsou drobnosti.

Co jsem zažil

 • přeplul ze Sardinie do Itálie s Pavlem Polákem
 • letěl malým soukromým letadlem do Itálie a zpět
 • byl jsem s dědou v Paříži
 • byl jsem 3x na mši v kostele
 • na VŠE 2x přednášel o Gentleman Store
 • Navštívil 2x Pitti Uomo a 1x Jacket Required
 • byl na striptýzu
 • ve Formenu o mně byla stránka v sekci Stylaři
 • v příloze Hospodářek jsem byl zase označen za Hodného kluka

  Pavel Králíček

  Written by

  Frajer na všech frontách.